Nasze akcje

Ich tragedią żyła cała Polska. Potrącone kolarki walczą o powrót do zdrowia. Wyjątkową pomoc otrzymały od żony Ryszarda Szurkowskiego

Nasze akcje

Aktualizacja:

Rita Malinkiewicz i Katarzyna Konwa to kolarki, w które uderzył samochód. W wyniku tragicznego wypadku obie odniosły wiele poważnych obrażeń. Aby dojść do sprawności, sportsmenki potrzebują kosztownej rehabilitacji. W pomoc zaangażowała się m.in. żona niedawno zmarłego mistrza kolarskiego Ryszarda Szurkowskiego. Co podarowała dziewczynom?

Tragiczny wypadek w Wilkowicach

Był 1 czerwca 2020 roku. Rita Malinkiewicz - wielokrotna reprezentantka Polski w kolarstwie górskim wyruszyła na trening z chcącą wrócić do rowerowej rywalizacji w zawodach Katarzyną Konwą. W jadące prawidłowo kolarki wjechał samochód. W wyniku tragicznego wypadku obie musiały walczyć o życie.

Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita natomiast miała wykonane skomplikowane operacje głowy, kręgosłupa, uda oraz biodra. Przez kilkanaście tygodni pozostawała także w śpiączce. Obecnie sportsmenki przechodzą rehabilitację, podczas której walczą o powrót do zdrowia.

Iwona Szurkowska wsparła kolarki

W pomoc dla poszkodowanych zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli, w tym ci związani ze środowiskiem kolarskim. Między innymi oddawali krew i organizowali akcje, których celem było zebranie środków na leczenie i rehabilitację sportsmenek. Niedawno, do Kasi odezwała się także żona Ryszarda Szurkowskiego, Iwona.

- Byłam w ciężkim szoku, że kobieta która dopiero co straciła męża, chce nam pomóc i oddać sprzęt rehabilitacyjny - powiedziała kolarka.

Cały reportaż będzie można obejrzeć już w niedzielę, 14 lutego w Dzień Dobry TVN.

Osoby, które chcą wesprzeć kolarki niezbędne informacje znajdą na stronie pomagam.pl.

Sprawdź, jak przechodzi rehabilitację Kasia Konwa:

>>> Zobacz także:

Rajd dla potrąconych rowerzystek. "Kasia się czuje coraz lepiej, Rity stan jest dalej bardzo ciężki"

Natalia Dawidowska przechodzi chemioterapię. "Jestem bardzo słaba oraz niezdolna do jakiejkolwiek pracy"

Anna Markowska z "Top Model" publikuje zdjęcia ze szpitala. "Każdemu może się to przytrafić, dotyczy to również ciebie"

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości