Nasze akcje

Dua Lipa w szczerej rozmowie z Gabi Drzewiecką: "To rodzice najbardziej wpłynęli na mój gust muzyczny"

Nasze akcje

Aktualizacja:

Dua Lipa to brytyjska piosenkarka pochodzenia kosowsko-albańskiego, na punkcie której oszalał cały świat. Wierne grono fanów wokalistka zdobyła także w Polsce - jej najnowsza płyta będąca zarazem drugim studyjnym albumem - "Future Nostalgia", jest jedną z najlepiej sprzedających się obecnie w naszym kraju. Skąd wokalistka czerpie inspiracje i czy lubi wracać na występy do Polski? Na te, jak i inne pytania Dua odpowiedziała w ekskluzywnej rozmowie w Gabi Drzewiecką.

Dua Lipa - popularność w Polsce i na świecie

Dua Lipa to popowa artystka, która w zaledwie kilka lat zrobiła światową karierę. Jej pierwszy album wydany w 2015 roku sprzedał się w czterech milionach egzemplarzy. To również najpopularniejsza płyta wydana przez kobietę dostępna na Spotify. Nic więc dziwnego, że wokalistkę pokochano również w Polsce. Singiel "Physical" to obecnie numer jeden w rozgłośniach radiowych. Nawet płyty winylowe Dua Lipy sprzedają w rekordowym wymiarze.

Tak ogromny sukces związany z debiutanckim albumem, pt. "Dua Lipa" bywa zgubny. Wielu artystów nie radzi sobie z dalszym tworzeniem i presją. Dua też się z tym borykała.

Towarzyszyła mi ogromna presja. Zawsze jest taki przerażający moment - czy dam radę przebić to wszystko drugim albumem? Ale zdecydowałam, że muszę pozbyć się tych wszystkich lęków, opinii innych ludzi, i po prostu pójść do studia i nagrać muzykę, która sprawi, że będę miała ochotę na dobrą zabawę, że będę chciała tańczyć i cieszyć się tymi chwilami

- powiedziała Lipa.

Dua Lipa - plany na przyszłość

Gabi Drzewiecka zapytała również piosenkarkę o to, jak zamierza promować nową płytę w tym specyficznym czasie. Lipa przyznała, że codziennie się nad tym zastanawia.

Trzeba wykombinować, jak w nowy sposób realizować teledyski, jak występować i pokazywać się w telewizji. Codziennie o tym myślę, codziennie też robię z innymi burzę mózgów

- wyjaśniła wokalistka. Podczas wideokonferencji w Dzień Dobry TVN opowiedziała również o wpływie, jaki rodzice mieli na jej gust muzyczny.

Cała ta płyta oparta jest na nostalgii i wspomnieniu utworów, których słuchałam, gdy byłam młodsza. W UK wszystkie te piosenki były grane, ale sama pewnie nigdy bym ich nie wybrała, gdyby nie moi rodzice. Mam na myśli tutaj "Sing It Back" Moloko, "Rapture" Blondie czy wszystkie piosenki Jamiroquai. To była muzyka, której słuchali moi rodzice. Na tych wspomnieniach i nostalgii chciałam budować moją płytę, choć oczywiście w świeżej i nowej odsłonie, która dalej pokazuje, kim jestem

- przyznała Dua.

Rodzina Lipy pochodzi z Albanii, gdzie Dua mieszkała od 11. do 15. roku życia. Potem wróciła do Wielkiej Brytanii, żeby mogła rozwijać swoją karierę.

Ja i rodzice bardzo sobie ufamy. Poza tym meldowałam każde wyjście przez telefon. Ciągle wszystko relacjonowałam. Mój tata mówi też, że trudno mi odmówić

- skwitowała ze śmiechem artystka.

Dua Lipa jest nie tylko utalentowana i pracowita, ale również bardzo kreatywna. Patronuje fundacji Sunny Hill, w ramach której na wzór innych europejskich festiwali muzycznych, zorganizowała imprezę w Kosowie i ściągnęła na nią pierwszą międzynarodową, kobiecą gwiazdę - Miley Cyrus.

Obejrzyjcie wideorozmowę Gabi Drzewieckiej ze światową gwiazdą i posłuchajcie, co mówi w niej o polskiej publiczności, którą miała okazję poznać podczas występu w 2018 roku.

Zobacz także:

Wrodzona miłość do morza i siła kobiet w rodzinie Grażyny Szapołowskiej. "Każdą chwilę łapiemy"

9 lat walczyła z niepłodnością - Justyna opowiada swoją historię z in-vitro

Anthony Hopkins szaleje na TikToku. „Lepiej późno niż wcale”

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości