Gwiazdy

Coldplay, Dua Lipa i Tom Waits ocenią utwór Polki. Na naszej scenie Karo Glazer z piosenką "Flying circle"

Gwiazdy

Coldplay, Dua Lipa i Tom Waits ocenią utwór Polki. Na naszej scenie Karo Glazer z piosenką "Flying circle"

Pochodząca z Gliwic wokalistka Karo Glazer to jedyna Polka, która znalazła się w finale International Songwriting Competition 2019, czyli międzynarodowego konkursu muzycznego. Jej utwory będą oceniać m.in. Dua Lipa, Coldplay, Tom Waits i Danilo Perez.

Karo Glazer – twórczość i osiągnięcia

Karo Glazer to wokalistka obdarzona czterooktawową skalą głosu, dzięki której może perfekcyjnie wykonywać utwory w każdym stylu. Oprócz śpiewania, artystka zajmuje się także komponowaniem, aranżacją i produkcją.

Jej talent doceniony został także przez międzynarodowych znawców. Uzdolniona Karo jako jedyna Polka znalazła się w finale najważniejszego konkursu dla songwriterów na świecie. Teraz jej utwór będą oceniać m.in. Coldplay, Dua Lipa, Tom Waits i Danilo Perez. My natomiast mamy ostatnią szansę, aby pomóc artystce i oddać swój głos. Głosowanie kończy się już dziś.

Obecnie wokalistka pracuje nad nową płytą “#LadyDynamite”, którą będzie odejściem od dotychczasowego brzmienia.

International Songwriting Competition – udział Polki

Finał International Songwriting Competition to dla artysty nie lada wyróżnienie. Konkurs uznawany jest za najbardziej prestiżowy w świecie songwriterów. W gronie szczęśliwych laureatów obok Karo znaleźli się także: Gotye, Lindsey Stirling, Kimbra, Gregory Porter, Bastille i Omar Sosa. Należy też podkreślić, że Karo pokonała wielu przeciwników, do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 18 tysięcy piosenek. Piosenka ”Flying Circle” jest jednym z dwunastu finałowych utworów w kategorii jazz.

Wszystkich laureatów konkursu poznamy już w maju. Tymczasem do 3 kwietnia internauci mogą głosować na swój ulubiony utwór. Na piosenkę Karo Glazer można oddać swój głos poprzez stronę.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
51
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0