Suche i puszące się włosy? Domowe i tanie maski raz na zawsze rozprawią się z tym problemem

Kobieta przeczesuje włosy
Fot. anyaberkut/Getty Images
Kręcimy, prostujemy, farbujemy i wystawiamy na słońce – nasze włosy muszą znosić naprawdę wiele. Nic dziwnego, że po czasie stają się przesuszone, słabe i łamliwe. Jak to zmienić? Zdradzamy najlepsze domowe sposoby na silne, lśniące i zdrowe włosy. Odżywcze maski przygotujesz z tego, co masz w kuchni.

Przesuszone i rozdwajające się włosy

Przesuszone włosy - niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie borykał się z taką przypadłością. Delikatne pasma przez cały rok wystawiane są na działanie niekorzystnych czynników. Ponadto ich stan nadwyrężamy często lokówkami, suszarkami i prostownicami, a także popularnym farbowaniem i rozjaśnianiem. W efekcie nasze włosy zaczynają się rozdwajać, puszyć i przypominać szczotkę. Dlaczego? Jak się okazuje, zdrowy włos powinien zawierać około 10 procent wody, która znajduje się głównie w trzonie i łusce. Te elementy chronione są przez otoczkę tłuszczową. Problem zaczyna się w momencie, gdy otoczka zostaje zniszczona. Wtedy dochodzi do rozchylenia się łuski oraz utraty wody, a włosy są zdecydowanie bardziej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Do największych problemów przesuszonych włosów należą:

  • rozdwajające się końcówki
    • łamliwość
      • puszenie
        • wypadanie
          • problem z rozczesywaniem

            Są jednak sposoby, które skutecznie zniwelują niepożądane skutki i sprawiają, że nasze włosy będą wyglądają zdrowo i świeżo. Jesteście ciekawi, jak w domowy sposób nawilżyć kosmyki? Wybraliśmy dla was trzy naturalne sposoby.

            Domowe sposoby na przesuszone włosy

            Im prościej, tym lepiej, dlatego też sklepowe kosmetyki radzimy zamienić na domowe maseczki. Jak je wykonać?

            • Maska z kwaśnej śmietany

              Jednym z najpopularniejszych sposobów na przesuszone włosy jest kwaśna śmietana. Bogata w witaminy A, B, C, D, E, H, ale także minerały potas, magnez, żelazo, wapń i fosfor wzmocni nasze kosmyki. Kluczowy jest tu także kwas mlekowy, który ma magiczną moc domykania łusek włosa i wygładzenia struktury naszych pasm. Co więcej, kwaśna śmietana wpływa także korzystnie na porost włosów. Stosowana regularnie pozwali nam je nieco zagęścić.

              Maska ze śmietany to prosta metoda na piękne włosy. Wystarczy tylko zwilżyć wodą nasze pasma, a następnie nałożyć na nie produkt. Po 20 minutach spłukujemy maskę z głowy i myjemy włosy szamponem.

              • Maseczka z jajka

                Kolejnym produktem, który już dawno temu stosowały nasze babcie, są jajka. Jak się okazuje, idealnie sprawdzają się nie tylko w kuchni, ale także w kosmetyce. Domowa maseczka odżywia włosy, nawilża, wzmacnia i zapobiega wypadaniu. Ponadto specyfik ten stosowany regularnie pomaga zwiększyć objętość, zapobiega łamaniu, a także eliminuje uporczywy łupież. Jak krok po kroku wykonać maskę z jajek?

                W zależności od długości naszych włosów potrzebne nam będzie od 2 do 5 jajek. Roztrzepujemy je w misce i nakładamy na suche włosy na 30 minut. Po tym czasie myjemy zmywamy zimną wodą, a następnie wykonujemy masaż głowy, używając szamponu i odżywki.

                • Maseczka z banana

                  Antidotum na suche włosy jest także popularny owoc. Banan w połączeniu z jajkiem może zdziałać cuda. Wystarczą 2 jajka, dojrzały banan i pół szklanki mleka. Miksturę mieszamy i nakładamy na suche włosy. Dla lepszego efektu warto zwinąć kosmyki w ręcznik lub nałożyć czepek. Po 20- minutach myjemy włosy zimną wodą, a następnie szamponem.

                  Uwaga. Banan powinien być jak najbardziej dojrzały – dzięki temu unikniemy grudek, które trudno zmyć później z włosów.

                  Zobacz wideo: Jedz te produkty, jeśli masz problem z wypadaniem włosów

                  x-news

                  Zobacz także:

                  Makijaż idealny na ciepłe dni – na jakie kolory postawić tego lata?

                  Trwały makijaż na lato? Wizażysta gwiazd radzi, co zrobić, żeby uniknąć śladów po okularach przeciwsłonecznych

                  Jakich zabiegów kosmetycznych nie można wykonywać latem?

                  Autor: Nastazja Bloch

                  podziel się:

                  Pozostałe wiadomości