Żel aloesowy doskonale sprawdza się jako balsam do ciała czy składnik domowych maseczek do twarzy, ale warto wykorzystać go także w codziennej pielęgnacji włosów.
Wszystkie miłośniczki domowych zabiegów pielęgnacyjnych wiedzą, że naturalne kosmetyki na bazie produktów spożywczych to sprawdzone remedium na wiele dokuczliwych problemów. Nie inaczej jest w przypadku maseczek i peelingów przygotowanych z jogurtu naturalnego. Jakie korzyści przynosi ich stosowanie?
Miodowanie włosów to niedrogi, a zarazem bardzo skuteczny zabieg, który dogłębnie nawilża zniszczone kosmyki, pozostawiając je miękkie w dotyku. Naturalna kuracja zajmuje stosunkowo niewiele czasu, dlatego warto wykorzystać jej potencjał podczas domowych rytuałów pielęgnacyjnych.
Krople żołądkowe dostępne są niemal w każdej aptece oraz wybranych sklepach zielarskich. Gorzka nalewka na bazie naturalnych składników świetnie sprawdza się jako remedium na niestrawność, zgagę, brak łaknienia czy inne dolegliwości układu pokarmowego. Okazuje się, że ta niepozorna mikstura z domowej apteczki może być także wykorzystywana jako wcierka do skóry głowy. Jakie korzyści przynosi stosowanie jej podczas zabiegów pielęgnacyjnych?
Domowe kosmetyki nie bez powodu cieszą się dużą popularnością wśród miłośniczek upiększających rytuałów. Naturalne preparaty przygotowane ze świeżych owoców lub warzyw są niedrogie, a swoją skutecznością nie ustępują produktom z drogerii. Maseczka do włosów z jabłka sprawdzi się zwłaszcza u pań, które borykają się z problemem przesuszonych i pozbawionych blasku pasm.
Ziołowe płukanki do włosów doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie domowej pielęgnacji. Zawarte w nich składniki nie tylko poprawiają kondycję pasm, ale też skutecznie pobudzają ich wzrost. Ocet rozmarynowy, który można z łatwością przygotować we własnej kuchni, wykazuje także inne, równie cenne właściwości. Dlaczego warto go stosować?
Samodzielnie robione mydełko to niewątpliwie nietuzinkowy pomysł na prezent dla bliskich. Choć mogłoby się wydawać, że proces powstawania jest skomplikowany, to okazuje się, że każdy może wykonać je w domu. Gościem Dzień Dobry TVN była Kamila Iwańska, która ręcznie robi mydełka i krok po kroku pokazała, jak wyglądają poszczególne etapy.
Sok z cebuli sprawdza się nie tylko w leczeniu przeziębienia i grypy, ale także jako podstawa domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wyjątkowe właściwości warzywa pozwalają w kompleksowy sposób zadbać o kondycję włosów - powstrzymują ich wypadanie, przyspieszają wzrost, a nawet hamują proces siwienia. Jak stosować tę naturalną wcierkę, by osiągnąć oczekiwane rezultaty?
Olej z nasion winogron najlepiej stosować przede wszystkim zewnętrznie, jako składnik pielęgnacyjny. Można stosować go na twarz i włosy. Czytaj dalej i dowiedz się, czy olej z pestek winogron nadaje się do smażenia, jakie ma właściwości, jak działa na cerę i włosy i gdzie go kupić.
Kosmetyki domowej roboty nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet, które regularnie przeprowadzają zabiegi upiększające w zaciszu swojej łazienki. Naturalne preparaty, które przygotowuje się na bazie wybranych produktów spożywczych, skutecznie nawilżają i odżywiają skórę, a w dodatku niewiele kosztują. Peeling do ciała z owoców cytrusowych świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie jesiennych rytuałów pielęgnacyjnych.
Kosmetyki domowej roboty doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry. Z powodzeniem mogą zastąpić drogeryjne preparaty, są bowiem niezwykle skuteczne, a przy okazji niewiele kosztują. Samodzielnie przygotowany peeling z kaszy jaglanej to perfekcyjne uzupełnienie zabiegów upiększających ciało.
Składniki aktywne w preparatach pielęgnacyjnych mają kluczowe znaczenie dla efektywności danego kosmetyku. Ich wybór powinien być podyktowany rodzajem cery. Inne składniki aktywne powinny wybierać osoby z cerą suchą, inne z cerą tłustą czy wrażliwą.
Naturalne środki do pielęgnacji urody są coraz popularniejsze. Ich zaletą jest brak szkodliwych efektów ubocznych i wysoka skuteczność. Jak stosować olej z czarnuszki na włosy? Co trzeba o nim wiedzieć?
Zielony ogórek ma swoje stałe miejsce w polskiej kuchni i zwykle wykorzystywany jest do przyrządzania popularnych potraw, na przykład mizerii czy sałatek. To pospolite warzywo może jednak sprawdzić się także jako baza domowych kosmetyków. Doskonale nadaje się do pielęgnacji suchej i zmęczonej cery.
Naturalne kosmetyki domowej roboty sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry, mogą także stanowić podstawę odmładzających zabiegów w samodzielnie przygotowanym seansie SPA. O tym jak je zrobić i jak wiele korzyści zapewniają cerze, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Agnieszka Pocztarska.
Ziołowe kosmetyki przygotowywane samodzielnie w domowym zaciszu to doskonały sposób na to, by poprawić kondycję i wygląd naszej skóry. Zawarte w nich składniki wykazują działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego doskonale sprawdzają się w pielęgnacji cery tłustej oraz mieszanej. Maseczka z oregano na bazie zielonej glinki może być częścią naturalnej kuracji, która skutecznie złagodzi stany zapalne oraz wypryski.
Olej lniany pozyskiwany jest z nasion lnu. O licznych właściwościach oleju lnianego wiedziano już w starożytności. Ten niezwykle zdrowy środek stosowany był przez Rzymian i Greków, a sam Hipokrates zalecał olej lniany na zapalenia błon śluzowych i bóle podbrzusza. Dziś z oleju lnianego korzysta się chętnie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce.
Czekolada nazywana jest naturalnym antydepresantem, dlatego zwykle sięgamy po nią w sytuacjach, gdy chcemy poprawić sobie nastrój. Okazuje się jednak, że ten słodki przysmak świetnie sprawdza się nie tylko jako przekąska. Z powodzeniem można wykorzystać go jako składnik kosmetyków domowej roboty.
Kręcimy, prostujemy, farbujemy i wystawiamy na słońce – nasze włosy muszą znosić naprawdę wiele. Nic dziwnego, że po czasie stają się przesuszone, słabe i łamliwe. Jak to zmienić? Zdradzamy najlepsze domowe sposoby na silne, lśniące i zdrowe włosy. Odżywcze maski przygotujesz z tego, co masz w kuchni.
Owoce sezonowe to niezastąpione źródło witamin i minerałów, które doskonale wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Często wykorzystujemy je w kuchni, przyrządzając wyśmienite desery i zdrowe koktajle. Warto jednak pójść o krok dalej i zacząć przygotowywać z nich także naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry. Tonik z arbuza to uniwersalny produkt, który doskonale nawilża cerę, dlatego świetnie sprawdzi się podczas dokuczliwych upałów.
Sfermentowana woda ryżowa to naturalny kosmetyk, który doskonale wpływa na kondycję włosów i skóry. Jej dobroczynne właściwości znane są zwłaszcza Azjatkom, które od wieków wykorzystują ją do przeprowadzania swoich pielęgnacyjnych rytuałów. Mieszanką cennych protein, która pozostaje w garnku po ugotowaniu ryżu, można z powodzeniem płukać włosy lub przemywać twarz o poranku. Zobacz, jak przygotować wodę ryżową w domu.
Hydrolat to kosmetyk, który ma właściwości pielęgnacyjne, ale przede wszystkim fantastycznie odświeża skórę i na długo zapewnia efekt orzeźwienia. W upalne dni warto go zawsze mieć pod ręką. Hydrolaty z łatwością można zrobić domowymi sposobami. Nie wymaga to specjalistycznego sprzętu, a składniki potrzebne do przygotowania wody roślinnej są dostępne w drogeriach i sklepach spożywczych.
Czerwiec to doskonały moment, by czerpać z natury. Pogoda sprzyja spacerom, więc idąc do lasu, na łąkę czy biegając po polu, zwróćmy uwagę na to, co możemy znaleźć na wyciągnięcie ręki lub niemal pod nogami. O czym mowa? O czerwcowych ziołach, które aż kuszą na każdym kroku, by je zbierać. O tym, jak dobrze je wykorzystać opowiedział nam botanik, zielarz Krzysztof Kalemba.
Kuba Wiśnik swoją miłość do natury przekuł w tworzenie. Potrafi godzinami spędzać czas w lesie, dobierając odpowiednie składniki, po czym przygotować z nich profesjonalne i naturalne kosmetyki. Większość z nich powstaje w domowym laboratorium. Produkty cieszą się sporym zainteresowaniem.
Olej makowy słynie ze swoich właściwości leczniczych. Bogata w składniki odżywcze emulsja ma szerokie zastosowanie w profilaktyce i terapii chorób sercowo-naczyniowych, wykwitów skórnych i chorób dermatologicznych czy zaburzeń odporności. Olej z maku stosowany jest też w kosmetyce estetycznej.
Od wielu lat kosmetyki to jedne z najlepszych prezentów świątecznych, oczywiście poza skarpetkami. Zestaw kosmetyków, naturalnych, pięknie pachnących i przede wszystkim dobrze trafionych to świetny pomysł na podarunek dla najbliższych. I dla siebie też – a w okresie świąt możemy kupić zestawy kosmetyków w promocyjnych cenach.
Nieestetyczna "kaszka", która w najmniej oczekiwanym momencie pojawia się na naszej twarzy, potrafi uprzykrzyć życie. Choć nie jest groźna, może być informacją o uczuleniu, zaburzonej gospodarce hormonalnej lub złej pielęgnacji cery. O przyczynach powstawania niechcianych krostek i o tym, jak sobie z nimi radzić rozmawialiśmy z kosmetolog Dorotą Szafarowską.
Popularność kosmetyków naturalnych w ostatnich latach znacznie wzrosła. Na drogeryjnych półkach i w sklepach internetowych pojawiają się coraz to nowe produkty, w których składach – zamiast m.in. silikonów, parabenów, substancji ropopochodnych – odnajdziemy surowce mineralne, roślinne ekstrakty, wyciągi i oleje. Czy samo określenie „kosmetyk naturalny” na etykiecie gwarantuje, że faktycznie mamy do czynienia z takim artykułem? Po jaki produkt sięgnąć, aby mieć pewność, że zawiera składniki czerpiące z przyrody? Jak wybrać najlepsze kosmetyki naturalne dla Twojej cery? Podpowiadamy!
Coraz częściej zwracamy uwagę na skład produktów do pielęgnacji i staramy się wybierać te naturalne. Jak dbać o skórę głowy oraz na jakie składniki kosmetyków zwracać szczególną uwagę i jakich substancji unikać? Czym zastąpić szampon do włosów? Porad udzieliła Magdalena Szymczak, trycholog i psycholog.