Olej z czarnuszki na włosy – cudowna odżywka dla pięknych, zdrowych i silnych włosów

olej z czarnuszki
bdspn/Getty Images
Naturalne środki do pielęgnacji urody są coraz popularniejsze. Ich zaletą jest brak szkodliwych efektów ubocznych i wysoka skuteczność. Jak stosować olej z czarnuszki na włosy? Co trzeba o nim wiedzieć?

Olej z czarnuszki robi zawrotną karierę nie tylko w kuchni, ale także w kosmetyce. Jego właściwości pomagają w pielęgnacji włosów. Jak stosować olej z czarnuszki na włosy? Do jakich włosów będzie odpowiedni?

Olej z czarnuszki – co to takiego?

Olej z czarnuszki powstaje z nasion czarnuszki siewnej (Nigella sativa). Gatunek pochodzi z Turcji i Iraku, jednak rozprzestrzenił się na cały region Morza Śródziemnego. Olej z czarnuszki posiada wiele korzystnych dla zdrowia właściwości i wykazuje skuteczność w leczeniu wielu schorzeń, w tym także nowotworów. Niewielu zdaje sobie jednak sprawę z tego, że olej z czarnuszki może mieć korzystny wpływ na stan włosów.

Olej z czarnuszki na włosy – efekty

Do jakich włosów stosować ten olej? Olej z czarnuszki to pomoc dla włosów z problemami, czyli zniszczonych, łamliwych i matowych. Do istotnych efektów stosowania oleju z czarnuszki na włosy należy zaliczyć przede wszystkim zahamowanie procesu łysienia. Stosowanie oleju z czarnuszki na włosy znacznie ogranicza ich wypadanie. Taki efekt wiele osób zauważa już po tygodniu używania oleju. Dzieje się tak dlatego, że olej z czarnuszki wzmacnia cebulki włosów. Dodatkowym atutem jest jego działanie przeciwłupieżowe. Osoby borykające się z łupieżem mogą się go pozbyć, natomiast ci, którzy jeszcze nie mają tego problemu, mogą mu skutecznie zapobiegać. Przy używaniu oleju z czarnuszki włosy odzyskują witalność i blask, a także zaczynają szybciej rosnąć.

Jak stosować olej z czarnuszki na włosy?

By móc w pełni korzystać z dobrodziejstw oleju z czarnuszki, trzeba się dowiedzieć, jak go używać. Olej z czarnuszki służy do olejowania włosów, które przeprowadza się na sucho lub na mokro. Odpowiednią porcję oleju z czarnuszki należy wetrzeć we włosy od nasady aż po same końce. Dodatkowo warto także masować skórę głowy. Najlepiej robić to w czasie kąpieli. Po około 30 minutach olej trzeba zmyć. Taki zabieg wzmacnia włosy i znacznie poprawia ich kondycję. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów dobrze jest stosować olej z czarnuszki także wewnętrznie. Wystarczą 2 łyżeczki dziennie spożywane przed posiłkami, by odczuć korzystny wpływ oleju z czarnuszki na zdrowie i samopoczucie, a tym samym wspomóc od środka pielęgnację nie tylko włosów, ale także skóry i paznokci.

Olej z czarnuszki na włosy na noc

Dla wzmocnienia efektu i pozytywnego wpływu oleju z czarnuszki na włosy warto spróbować pozostawić go na głowie przez całą noc. Olej należy wówczas wetrzeć w suche włosy, które uprzednio najlepiej dokładnie rozczesać. Zapach oleju z czarnuszki dla niektórych osób może być nieprzyjemny, co będzie utrudniało zasypanie. W takim przypadku dobrze jest do porcji oleju przeznaczonego do wcierania we włosy dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek oleju należy sprawdzić, czy nie występuje na niego reakcja alergiczna. Wiele osób stosujących olejowanie włosów na noc zakłada specjalny czepek lub owija głowę ręcznikiem, by nie poplamić poszewki. Jest to jednak bardzo niewygodnie i najlepiej po prostu położyć ręcznik na poduszce. Rano włosy należy dokładnie umyć szamponem, a często zdarza się, że trzeba to zrobić dwukrotnie. Olej z czarnuszki na noc można stosować 1 lub 2 razy w tygodniu. Choć ma zbawienny wpływ na włosy, to nie należy z nim przesadzać, ponieważ skutek może być odwrotny do zamierzonego.

Sposoby na kuracje włosów z olejem z czarnuszki

Dla zwiększenia korzyści ze stosowania oleju z czarnuszki na włosy można przed jego nałożeniem przeprowadzić masaż głowy przy użyciu soku z cytryny, która także wzmacnia cebulki, a dodatkowo nadaje im blask. Oprócz tego cytryna może zmiękczać naskórek i przyczyniać się do rozjaśnienia włosów i przebarwień na skórze głowy. Do jednego takiego zabiegu potrzebny będzie sok z ćwiartki cytryny, zmieszany z około 10 mililitrami przegotowanej wody. Wcześniej najlepiej jest umyć głowę. Miksturę należy rozprowadzić po skórze głowy i masować około 15 minut. Po zmyciu soku trzeba nałożyć na skórę głowy i włosy porcję oleju z czarnuszki. Olej z czarnuszki na włosy można także połączyć z innym olejem, który ma korzystny wpływ na włosy konkretnej osoby. Gdy nie ma się czasu na masaże, prostym sposobem na przemycenie oleju z czarnuszki do codziennej pielęgnacji włosów jest dodanie niewielkiej ilości oleju do szamponu, który jest stosowany na co dzień.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Domowe SPA – olejowanie włosów

Dzień Dobry TVN

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości