Miodowanie włosów to niedrogi, a zarazem bardzo skuteczny zabieg, który dogłębnie nawilża zniszczone kosmyki, pozostawiając je miękkie w dotyku. Naturalna kuracja zajmuje stosunkowo niewiele czasu, dlatego warto wykorzystać jej potencjał podczas domowych rytuałów pielęgnacyjnych.
Miodowanie włosów - efekty
Dobroczynne właściwości miodu wykorzystywane są w kosmetyce od dawna. Słodka, złocista substancja wykazuje wyjątkowo silne działanie kojące i nawilżające, dlatego doskonale sprawdza się jako składnik odżywczych kremów do twarzy, balsamów do ciała czy pomadek chroniących usta przed wysuszeniem. Przysmak może także posłużyć jako podstawa regeneracyjnej kuracji, którą określa się mianem miodowania włosów.
Zabieg polecany jest osobom, które zmagają się z problemem przesuszonych i puszących się pasm. Regularne wykorzystywanie miodu do odżywiania włosów pozwala uwydatnić jasne odcienie kosmyków, dlatego ten naturalny humektant często gości w rutynie pielęgnacyjnej blondynek. Co więcej, przeciwzapalne i antybakteryjne właściwości słodkiego eliksiru pozwalają uporać się z uciążliwym swędzeniem skóry głowy oraz łupieżem.
Zobacz wideo: Pielęgnacja włosów blond
Jak zrobić miodowanie włosów w domu - przepis
Miód skutecznie przywraca zdrowy blask zniszczonym włosom, pozwala także zregenerować przesuszone końcówki. Warto podkreślić, że rozjaśniające właściwości słodkiego specyfiku przekładają się na zmianę odcienia pasm dopiero po kilku miesiącach stosowania kuracji, dlatego ciemnowłose panie nie powinny zniechęcać się do wypróbowania poniższego przepisu.
Miodowanie włosów krok po kroku
- Przygotuj mały słoik naturalnego miodu (najlepiej sprawdzi się ten naturalny, pochodzący ze sprawdzonej pasieki).
- Zawartość słoika przelej do szklanej miseczki. Jeśli nie pozwala na to konsystencja miodu, użyj drewnianej łyżki lub innego akcesorium.
- Zmieszaj miód z ulubioną odżywką lub maską do włosów. Proporcja powinna wynosić 1:1.
- Tak przygotowaną mieszankę nałóż na suche, starannie rozczesane włosy. Zacznij od skóry głowy, następnie delikatnie wmasuj kosmetyk w pasma na całej ich długości.
- Zabezpiecz włosy czepkiem lub folią spożywczą.
- Po upływie minimum 60 minut zmyj domową maseczkę za pomocą ciepłej wody. Gotowe!
Zobacz także:
- Smog, słońce i stres. Jak walczyć z ich negatywnym wpływem na skórę?
- Jak wykonać makijaż powiększający usta? Z pomocą przychodzi prosty trik z TikToka
- Jak zrobić piegi? Oto najpopularniejsze domowe sposoby
Autor: Magdalena Brzezińska
Źródło zdjęcia głównego: kazmulka/Getty Images