Butterfly haircut, czyli oryginalna fryzura dla miłośniczek długich włosów. Komu będzie pasować?

Kobieta na fryzjerskim fotelu. Modne cięcie. Modne fryzury. Butterfly haircut
Modne cięcie
Źródło: JGI/Jamie Grill/Getty Images
Modne cięcie o wymownej nazwie "butterfly haircut" to inspiracja, która z całą pewnością przypadnie do gustu zwolenniczkom minimalizmu. Fryzura jest prosta i elegancka, a jednak skutecznie przyciąga uwagę otoczenia. To doskonała propozycja na jesienną metamorfozę. Na czym dokładnie polega jej fenomen?

Butterfly haircut - modne cięcie na jesień

Jesienna metamorfoza nie musi wiązać się z odważnymi zmianami, które często budzą niepokój zwłaszcza u właścicielek bardzo długich włosów. Kobiety, które pragną nieco odświeżyć swój wizerunek, mogą zdecydować się na modne cięcie, które w bardzo dyskretny sposób odmieni wygląd fryzury. Butterfly haircut sprawdzi się zwłaszcza na bardzo gęstych kosmykach, ponieważ podstawę uczesania stanowi staranne cieniowanie.

Butterfly haircut w dosłownym tłumaczeniu oznacza "fryzurę motyla". Nazwa ta z całą pewnością nie jest przypadkowa. Wyjątkowa technika strzyżenia zwraca uwagę lekkością formy, zapewnia subtelny i bardzo kobiecy efekt. Odpowiednio wykonane cięcie daje złudzenie krótkich włosów na czubku głowy, jednak cały jego urok polega na tym, że wybrane pasma sięgają poniżej ramion. Krótsze warstwy powinny opadać mniej więcej do linii żuchwy. Podstawę uczesania stanowi długa grzywka w stylu curtain bangs.

Zobacz wideo: SOS dla włosów. Porady trycholog Magdaleny Szymczak-Kępki

Magdalena Szymczak-Kępka,
SOS dla włosów
Źródło: Dzień Dobry TVN

Fryzura butterfly haircut - dla kogo?

Unikatowa forma fryzury powinna przypaść do gustu zwłaszcza tym paniom, które noszą się z zamiarem wprowadzenia zmian wizerunkowych, jednak nie chcą decydować się na bardzo odważne cięcie. Uczesanie zwraca uwagę eleganckim charakterem, a w dodatku wpisuje się w aktualne trendy, dlatego z całą pewnością spotka się także z uznaniem kobiet, które starają się na bieżąco śledzić fryzjerskie nowinki.

Efekt precyzyjnego cieniowania butterfly haircut widoczny jest przede wszystkim na prostych włosach. Właścicielki kręconych kosmyków zdecydowane na taką zmianę, powinny zaopatrzyć się w prostownicę, która pozwoli im odpowiednio wystylizować fryzurę. Metamorfoza sprawdzi się u pań, których włosy sięgają przynajmniej do łopatek.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: JGI/Jamie Grill/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości