Jak unieść włosy u nasady i zapewnić im spektakularną objętość? Z pomocą przychodzą proste fryzjerskie triki

Młoda kobieta przeglądająca się w lustrze. Włosy. Fryzury. Jak unieść włosy u nasady?
Jak unieść włosy u nasady?
Źródło: Prostock-Studio/Getty Images
Nienaganna fryzura przyciągająca uwagę lekkością, a co za tym idzie także i objętością, to marzenie niemal każdej kobiety. Niestety, naturalnie gęstymi pasmami, które bez pomocy grzebienia unoszą się u nasady, może poszczycić się niewiele pań. Na szczęście istnieją proste, a przede wszystkim sprawdzone sposoby na to, by w kilka minut osiągnąć taki efekt.

Przyklapnięte i pozbawione objętości włosy z całą pewnością nie cieszą się uznaniem kobiet, które pragną przyciągać uwagę otoczenia atrakcyjną fryzurą. Właśnie dlatego warto poznać kilka fryzjerskich trików, które pozwalają skutecznie odbić włosy u nasady, a co za tym idzie dodać kosmykom pożądanej objętości.

Oczyszczanie skóry głowy

Umiejętne uniesienie włosów u nasady sprawia, że prawie każda fryzura ma szansę prezentować się o wiele lepiej. Wiedzą o tym zarówno właścicielki cienkich i delikatnych kosmyków, jak również wszystkie panie, których pasma są bardzo gęste i ciężkie. W niemal wszystkich kosmetykach przeznaczonych do codziennej stylizacji i pielęgnacji włosów znajdują się składniki, które mogą nadmiernie obciążać fryzurę. Właśnie dlatego przynajmniej raz w tygodniu warto sięgać po peelingujący szampon, który skutecznie usuwa ze skalpu wszelkie zanieczyszczenia i obciążające substancje. Codzienne mycie głowy klasycznym kosmetykiem warto natomiast wykonywać dwukrotnie. Powtórzenie zabiegu sprawia, że włosy odbijają się od skóry, przez co zyskują pożądaną objętość.

Magdalena Szymczak-Kępka,
SOS dla włosów
Źródło: Dzień Dobry TVN

Technika suszenia włosów

Sprawdzony fryzjerski sposób na uniesienie kosmyków u nasady to suszenie ich przy jednoczesnym pochyleniu głowy w dół. To rozwiązanie przynosi spektakularne efekty, a zajmuje zaledwie kilka minut. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że gorące powietrze sprawia, że włosy znacznie szybciej się przetłuszczają. Właśnie dlatego warto korzystać z funkcji regulacji temperatury nawiewu. Okolicę skalpu należy suszyć cieplejszym powietrzem, a końce włosów chłodniejszym. Doskonałe efekty przynosi także suszenie włosów z pomocą grubej, okrągłej szczotki.

Świadoma pielęgnacja włosów

W uzyskaniu spektakularnej objętości fryzury pomóc nam może także właściwa pielęgnacja włosów. Płaskie, oklapnięte kosmyki to z reguły efekt stosowania nieodpowiednich kosmetyków. Szampony, odżywki i maski, po które sięgamy na co dzień, powinny być dopasowane do rodzaju naszych włosów. Podczas aplikacji gęstych, odżywczych preparatów należy pamiętać o tym, by omijać okolicę skóry głowy. Pozwala to uniknąć nadmiernego obciążenia pasm. Odżywki bez spłukiwania także nie są sprzymierzeńcem odbijania włosów u nasady. Jeśli już sięgamy po takie produkty, powinniśmy nakładać je z umiarem.

Stylizacja włosów

Suszenie włosów z pomocą okrągłej szczotki to niejedyna technika, którą mistrzowie sztuki fryzjerskiej wykorzystują w celu dodania fryzurze objętości. Równie często sięgają oni po grube wałki, które pozwalają odbić włosy u nasady, a przy okazji sprawiają, że pasma na całej długości prezentują się bardzo efektownie. Kolejny trik to delikatne tapirowanie kosmyków przy pomocy specjalnej szczotki lub grzebienia. Sposób ten daje spektakularne efekty, jednak warto pamiętać, że nie powinniśmy wykorzystywać go zbyt często. Może to prowadzić do uszkodzenia pasm. Uniesienie włosów u nasady ułatwić może też karbownica, której płytki zostały skonstruowane specjalnie do tego celu. Urządzenie pozwala błyskawicznie, a przede wszystkim bardzo skutecznie odbić kosmyki od skóry głowy.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Prostock-Studio/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości