Moda i Uroda

Urodowy trik sprzed lat wraca na salony. Na czym polega concealer lips?

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Design Pics RFConcealer lips 

Moda lubi zataczać koło i tak jest też w tym przypadku. Po ponad 20 latach hitem ponownie stał się makijaż o tajemniczej nazwie concealer lips. Urodowy trend natychmiast podchwyciły użytkowniczki TikToka. Na czym polega i jak go wykonać?

Concealer lips – co to jest?

Na TikToku odnaleźć możemy wiele inspirujących pomysłów. Niedawno hitem stał się nietypowy makijaż ust-concealer lips. Co prawda trik ten nie jest żadną nowością, bowiem był już popularny w 2000 roku. Mimo wszystko użytkowniczki mediów społecznościowych postanowiły kolejny raz poeksperymentować. Na czym polega taki makijaż? To nic innego jak malowanie ust korektorem, który sprawia, że odcień warg zbliża się do odcienia skóry.

To, czy trik ten dodaje nam wdzięku, czy odbiera urodę to kwestia względna. Ile ludzi, tyle opinii. W końcu nie każdemu musi podobać się to samo. My jednak uczulamy, by przy takim makijażu zadbać o odpowiednie nawilżenie ust. Korektor na popękanych i suchych wargach nie będzie się dobrze prezentował.

Concealer lips – jak wykonać makijaż?

Jeśli zdecydowałaś się przetestować nowy trend, już mówimy, jak krok po kroku go wykonać. Nie ma w tym nic trudnego. Przede wszystkim należy zacząć od dobrania odpowiedniego korektora, a właściwie dwóch, ciemniejszego i jaśniejszego. Ten o mocniejszym zabarwieniu stosujemy jako konturówkę, jaśniejszym zaś malujemy i wypełniamy pozostałą część ust.

Zobacz wideo:

Jak doczepić samemu sztuczne rzęsy?
Jak doczepić samemu sztuczne rzęsy?Niekiedy kobiety rezygnują z podkładu, cieni do oczu, kredki do brwi, ale pomalowanie rzęs zdaje się być dla większości niezbędnym elementem makijażu.
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Design Pics/GettyImages

Pozostałe wiadomości