Styl życia

Jak zrobić perfekcyjne smokey eyes? Sprawdzone triki zdradza makijażystka gwiazd

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Makijaż smokey w 5 minut

Smokey eyes to idealny makijaż na imprezę czy randkę. Wydaje się trudny do wykonania, ale makijażystka gwiazd Marta Gąska postanowiła go odczarować. W Dzień Dobry TVN pokazała kilka trików, dzięki którym nabierzemy wprawy.

Smokey eyes

Smokey eyes to makijaż, który, jak zapewnia Marta Gąska, pasuje każdemu. Nawet jeśli mamy małe czy głęboko osadzone oczy, warto nauczyć się malować powieki w ten sposób. Z pewnością zrobi wrażenie w trakcie randki, imprezy czy ważnego dla nas wieczoru.

Do wykonania takiego makijażu potrzebujemy miękkiej czarnej lub granatowej kredki. Należy wcześniej sprawdzić, czy da się ją rozmazać. Niezbędny jest także pędzelek do blendowania i drugi, bardziej zbity, do rozcierania kredki oraz cień w kolorze czekoladowym.

Smokey eyes - jak wykonać krok po kroku?

Najpierw należy zrobić kredką grubą kreskę przy linii górnych rzęs, nie musi być ona równa. Później rozcieramy pędzelkiem. Następnie pędzelkiem do blendowania nakładamy brązowy cień.

- Najpierw nakładamy więcej, żeby przykryć nierówności i teraz tylko rozciągamy - wyjaśniła Marta Gąska.

Należy wyblendować cień tak, aby nie było widać granicy. Następnie należy kredką narysować linię na dolnej powiece i na linii wodnej. Ponownie bierzemy mały pędzelek i cieniem rozciągamy. Jeśli się osypie, okolicę oka można wyczyścić np. mokrą chusteczką, a później nałożyć korektor i wklepać gąbeczką lub odpowiednim pędzelkiem.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości