długie włosy

  długie włosy

  Małgorzata, Sara i Jessica nigdy radykalnie nie ścinały swoich pięknych włosów i dlatego dziś, jako dorosłe kobiety, mogą pochwalić się najdłuższymi w Polsce. Jakiej pracy wymaga posiadanie tak długich włosów – ile zajmuje ich czesanie, mycie czy układanie? Dlaczego włosy są dla nich tak ważne? O tym polskie Roszpunki opowiadały w naszym programie.

  Zmiana fryzury to odważna decyzja, zwłaszcza jeśli chcemy wykonać tzw. drastyczne cięcie – zmienić włosy z długich na krótkie. Warto pamiętać, że nie każdej kobiecie dobrze jest w krótkiej fryzurze i na odwrót. Jak to sprawdzić? Na czym polega zasada 6 cm? Wyjaśniał to w naszym programie ekspert fryzjerstwa Maciej Maniewski.

  Zamiast zapuszczać włosy coraz częściej idziemy się na skróty i decydujemy się na sztuczne doczepy. Zabieg jest popularny zwłaszcza wśród gwiazd. Czy doczepy mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku? Czy od tej metody można wyłysieć? Które metody są szkodliwe, a które bezpieczne? W Studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Kuznetsovą, specjalistę trycholog oraz Macieja Maniewskiego, stylistę fryzur.

  W jednej ze szkół nauczycielka kazała ściąć chłopcu włosy, bo były za długie. Czy miała prawo to zrobić? Czy statut szkoły może zabraniać uczniom noszenia pewnego rodzaju fryzur? Jak w takiej sytuacji powinien postąpić rodzic? W Dzień Dobry TVN o dziecięcych fryzurach rozmawialiśmy z dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie Danutą Kozakiewicz i rodzicami długowłosych chłopców: Krzysztofem Dialbo Włodarczykiem i Agnieszką Cegielską.

  Jakie kobiety podobają się mężczyzną - z długimi czy krótkimi włosami? Podobno nie ma to dla nich znaczenia, bo liczy się tylko wnętrze. W kolejnym odcinku cyklu "Być kobietą" Ula Chincz i fryzjer Kajetan Góra postanowili poddać naszych panów małemu testowi manualnemu... Jak czuli się w długich włosach? Czy potrafili je okiełznać i zapleść warkocz lub upiąć koka? Sami zobaczcie!

  Podczas treningu na siłowni najważniejszy jest nasz komfort. Wygodny strój i buty to podstawa. Niemniej ważna jest odpowiednia fryzura. Jak upiąć włosy, by nie wpadały nam do oczu i nie przeszkadzały w czasie ćwiczeń? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Łukasza Stefańskiego oraz Szymona Kasprzaka, którzy pokazali nam ciekawe i proste w wykonaniu fryzury na siłownię.

  Wraca moda na długie włosy u mężczyzn. Czy jednak każdy może pozwolić sobie na ich zapuszczenie? Kiedy mężczyzna powinien obciąć długie włosy? Zapytaliśmy o to goszczące w Dzień Dobry TVN panie: aktorkę Annę Kerth, dziennikarkę Barbarę Pasek i stylistkę Marlenę Grześnik. Zobaczcie, który z panów na co dzień mający długie włosy: Radek Majdan, Michał Szpak, Piotr Rubik i Piotr Starak lepiej wyglądałby z krótkimi włosami.