Moda i Uroda

Jak zrobić piegi? Oto najpopularniejsze domowe sposoby 

Moda i Uroda

Autor:
Aleksandra
Głowińska
dziewczyna piegi

Spray na odrosty, henna i... szczotka. Poznaj najciekawsze sposoby na zrobienie piegów w domu.

Piegi kiedyś stanowiły źródło kompleksów. Nie pomagało nawet popularne powiedzenie: "Twarz bez piegów jest jak niebo bez gwiazd". Wiele kobiet starało się je ukryć pod grubą warstwą makijażu. Dziś piegi są naturalną ozdobą twarzy, która od kilku lat nie wychodzi z mody. Jednak nie wszyscy mogą się cieszyć uroczymi plamkami w odcieniach brązu. Jest na to jednak sposób, a nawet kilka. Zobacz, jak zrobić piegi w domu. 

Piegi. Jak je zrobić w domu?

Piegi w sprayu

Pierwszym i prawdopodobnie najpopularniejszym sposobem na stworzenie naturalnych piegów na twarzy jest spray na odrosty jednej z popularnych marek kosmetyków kolorowych. Choć, zgodnie z zaleceniem producenta, powinno stosować się go na naturalne włosy, by wyrównać linię odrostu z włosami farbowanymi, idealnie sprawdza się jako spray do piegów w domowym zaciszu. Wystarczy wybrać kolor ciemny brąz, wstrząsnąć opakowaniem i delikatnie naciskając na dozownik, prysnąć preparatem w miejsce, gdzie chcielibyśmy mieć piegi. Plusem tej metody jest łatwe usunięcie piegów z twarzy w przypadku niepowodzenia. Wystarczy delikatnie przykryć je podkładem przy użyciu gąbki do makijażu.

Nietypowe zastosowanie kosmetyków do makijażu
Nietypowe zastosowanie kosmetyków do makijażu Źródło: Dzień Dobry TVN

Piegi henną krok po kroku

Zależy ci na trwałym efekcie? Piegi wykonane henną utrzymają się nawet tydzień! Jak to zrobić? Wystarczy na dobrze nawilżoną skórę nałożyć hennę w formie nieregularnych kropek i plamek w miejsca, gdzie najczęściej występują piegi: nos, policzki, dolne powieki, skronie czy czoło. Potem należy odczekać 20 minut i zmyć preparat ciepłą wodą. Uwaga! Kolor piegów początkowo może wydawać wam się zbyt jasny, a nawet pomarańczowy. Bez obaw. Kiedy się utleni, otrzymamy piękne, brązowe i naturalnie wyglądające piegi.

Piegi szczotką do włosów

To jest najlepsza metoda dla zabieganych. Do jej wykonania wystarczy produkt do konturowania twarzy na mokro w odcieniach brązu i... szczotka do włosów bez kulek na końcach. Aby wykonać w ten sposób piegi, należy nałożyć produkt na szczotkę i odcisnąć na twarzy. Voila!

@mimiermakeup

Trust the process ✨ #makeup

♬ make love verse - emm.
Piegi szczotką do włosów

Piegi eyelinerem

Ten sposób będzie idealny dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad każdym piegiem. Niezbędny będzie eyeliner w odcieniach brązu. Na gotowy makijaż wystarczy nałożyć kilka plamek w nieregularnych rozmiarach, kształtach i odstępach, by zapewnić jak najbardziej naturalny wygląd. Zamiast eyelinera, można użyć również kredki do oczu w tym samym kolorze.

Piegi pisakiem

Dla wszystkich tych, którzy boją się eksperymentować, idealny będzie pisak do piegów. Ich ceny zaczynają się od 15 złotych, więc jest to kosmetyk na każdą kieszeń. Obecnie dostępne są pisaki w różnych odcieniach i z różnymi końcówkami. Sposób korzystania jest identyczny, jak w przypadku eyelinera czy kredki do oczu.

Szablon do piegów

Marki kosmetyczne wyszły naprzeciw tym, którzy boją się samodzielnie wykonać piegi. A powody obaw mogą być różne — od strachu przed niewłaściwym rozmieszczeniem, przez niewłaściwy kształt, aż po niewłaściwą wielkość. Z szablonem do piegów nie musimy się martwić o żadne z powyższych. Jak to działa? Jest kilka możliwości, ale w każdej należy zacząć od dopasowania szablonu do twarzy. Po przyłożeniu mamy dwie opcje: możemy posmarować twarz przez szablon samoopalaczem, zdjąć szablon, odczekać chwilę i cieszyć się "opalonymi" piegami lub nakładać bronzer pędzlem.

Zobacz też:

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: Oliver Rossi/Getty Images

Pozostałe wiadomości