Trendy modowe

Biżuteria na lato – jaką wybrać i z czym łączyć?

Trendy modowe

Zwiewne sukienki, lekka opalenizna i letnia biżuteria. Co będzie modne tego lata? Na jakie trendy warto postawić i z czym je łączyć? Na te pytania odpowiedziała nasza ekspertka od biżuterii Joanna Bruzgo.

Jaka biżuteria będzie modna w tym sezonie?

Tego lata musimy mieć perełki. Sięgajmy do szkatułek swoich lub mamy czy babci i szukajmy perełek. One zawsze są modne – czy będą dłuższe czy krótsze. W tym sezonie perłowe naszyjniki zostały połączone z metalowymi blaszkami i zapięciami oraz powstały w wersji chokerów.

Do łask wraca też masywna biżuteria. Grube łańcuchy idealnie pasują się do klasycznej białej bluzki, jeansów i czarnej ramoneski.

Kolejny sezon modne pozostają naszyjniki i bransoletki z plażowym motywem muszelek. Nie zapominamy także o biżuterii typu krawat, czyli długich łańcuszkach, pięknie zdobiących nasz dekolt.

Hitem wciąż są naszyjniki i kolczyki z motywem astrologicznym. Wszelkie gwiazdki, księżyce i znaki zodiaku nie wychodzą z mody.

Delikatna biżuteria też jest, była i będzie zawsze modna. Jeśli mamy miłośniczki minimalizmu to one zawsze wybiorą coś delikatnego. Zaczynamy od jednego naszyjnika, ale możemy dokładać kolejne, dzięki temu powstaje nam kaskadowy, piękny zestaw

- powiedziała Joanna Bruzgo.

Latem tradycyjnie sprawdzają się także kolorowe koraliki, które w połączeniu ze złota biżuterią dają świetny efekt. Pamiętajmy jednak o dodatkach. Jeżeli nasza kurtka ma srebrne elementy, starajmy się unikać złotej biżuterii. To samo dotyczy ilości. Wybierając masywne naszyjniki, postawmy na drobne kolczyki.

Co z kolczykami? Latem wybierajmy koła i to w rozmiarze XXL - im większe, tym lepsze. Te o nieregularnej formie z dodatkiem w postaci koralików, perełek czy cyrkonii to strzał w dziesiątkę. Nowym trendem jest także noszenie kolczyków nie do pary. To dobra wiadomość dla kobiet, które zgubiły część swojej kolekcji. Tego lata mieszamy, miksujemy i nie boimy się kolorów.

Czym się kierować przy zakupie biżuterii?

Powstaje wiele nowych firm, które oferują nam różne kolekcje biżuterii. Czym się kierować wybierając sklep i jak sprawdzić, czy biżuteria warta jest swojej ceny?

Przy wyborze biżuterii srebrnej lub złotej musimy sprawdzić, czy posiada ona imiennik , czyli numer znajdujący się zazwyczaj przy zapięciach. Element ten świadczy o autentyczności mark i i nadawany jest przez Urząd Probierczy.

Biżuteria powyżej 5 g powinna też mieć cechę. To można bardzo łatwo sprawdzić. Jest strona internetowa, urząd miar i tam można sprawdzić znaczki i zobaczyć, czy biżuteria jest autentyczna

– radziła ekspertka. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

    Autor: Nastazja Bloch

    Pozostałe wiadomości