Moda i Uroda

Rihanna na niezwykłej okładce "Vogue'a". Wystąpiła w roli modelki, fotografa i stylistki

Moda i Uroda

Aktualizacja:

Rihanna od lat uważana jest za niekwestionowaną ikonę mody. Wokalistka nie boi się nowatorskich projektów i odważnych krojów. Teraz po raz kolejny udowodniła to na okładce włoskiego "Vogue'a", na której wystąpiła w całkiem nowej roli.

Rihanna w "Vogue Italia"

Kiedy Rihanna pojechała w pierwszą trasę promocyjną, miała zaledwie 17 lat. Szybko zdobyła popularność na całym świecie, a dla milionów kobiet stała się inspiracją. Nie wstydzi się dodatkowych kilogramów, czy większej pupy - daje przykład, że każda sylwetka może być piękna. Podbiła rynek muzyczny, a także kosmetyczny i modowy. To, co ona zakłada, nagle staje się modne. Sama też nie boi się eksperymentować. Dlaczego?

- Nudzę się i myślę sobie – czemu by nie spróbować czegoś nowego? Współcześnie wszystko determinuje aspekt wizualny. Trzeba przekraczać granice i nie być przewidywalnym . Tak naprawdę jedyne, czego się potrafię trzymać, to para jeansów - mówiła w 2018 roku dla "Vogue" UK.

Doskonale widać to na najnowszej okładce włoskiego "Vogue'a". Po raz pierwszy Rihanna wystąpiła na niej równocześnie w roli modelki, fotografki oraz stylistki. Zaprezentowała kreacje największych domów mody i odsłoniła swój tatuaż w kształcie pistoletu, o którym w jednym z wywiadów mówiła: "Czułam, że wszyscy mnie oceniają i krytykują. Dlatego kazałam sobie wytatuować pistolet. To znak dla świata, że nie zamierzam być ofiarą".

Rihanna - Do It Yourself

Skąd taki pomysł? Redaktor naczelny włoskiego "Vogue'a" napisał: "W ostatnich latach próbowaliśmy wykorzystać naszą okładkę na wiele różnych sposobów: z fotografiami lub ilustracjami, a nawet bez obrazów. Nigdy jednak nie prosiliśmy osoby z okładki, żeby zrobiła wszystko sama: pozowała, sfotografowała, wybrała, w co się ubrać. Odpowiednim momentem na ten nowy eksperyment, mogła być tylko kwestia DIY, a równocześnie nie mogło być lepszego tematu niż Rihanna – tyle razy na okładkach, ale nigdy w takiej wersji, w której sama wybrałaby sposób zaprezentowania się, bez filtrów i pomocników".

Na fotografiach artystka pokazała się zarówno w seksownych stylizacjach, w których odsłoniła znaczne fragmenty swojego ciała w zmysłowy sposób, jak również w luźnych zestawach w casualowym stylu. Na zdjęciach widzimy ubrania z takich domów mody, jak: Raf Simons, Hermès, Valentino czy Versace. Rihanna przyciąga również uwagę mocnym makijażem, w tym wyraźnie podkreślonymi cienkimi brwiami.

A$AP Rocky wyznał w wywiadzie, że Rihanna jest miłością jego życia. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości