Porady stylistki

Dekolt w stylu Kim Kardashian. Czy to będzie tegoroczny hit? Jakie są rodzaje dekoltów?

Porady stylistki


Dekolt może pomóc naszej sylwetce, może również jej zaszkodzić. Razem z Eweliną Rydzyńską w studiu Dzień Dobry TVN zastanowiliśmy się nad dekoltowym savoir-vivrem. Co wypada, a czego nie wypada założyć kobiecie?

 • Dekolt Kim Kardashian - zaprzeczenie elegancji i klasy
 • Dekolt istotnym elementem kobiecej stylizacji
 • Rodzaje dekoltów

Dekolt Kim Kardashian - zaprzeczenie elegancji i klasy

Ostatnio wzrok internautów przykuł dekolt Kim Kardashian. Celebrytka pod koniec lutego pojawiła się na gali Hollywood Beauty Awards. Na tę okazję wybrała czarną, długą sukienkę, która eksponowała jej krągłe biodra i…. duży biust. Kreacja francuskiego domu mody Thierry Mugler niemal w całej okazałości uwydatniła biust Kardashian. W założeniu sukienka miała być seksowna, jednak efekt był zupełnie odwrotny. Kim prezentowała się wulgarnie.

>>> Zobacz też: Damskie garnitury hitem sezonu.

Ewelina Rydzyńska dekolt kim Kardashian określiła jako:

zbyt ekspansywny, seksualny i nie mający nic wspólnego z dobrym smakiem.

Dekolt istotnym elementem kobiecej stylizacji

Warto znać zasady, którymi należy się kierować przy doborze dekoltu. Stylistka w studiu Dzień Dobry TVN zaprezentowała dekolty, które wyeksponują kobiecą sylwetkę.

>>> Zobacz również >>> By dekolt się dobrze prezentował, trzeba o niego dbać. Zobacz, jak pielęgnować skórę szyi i dekoltu.

 • Dekolt ze stójką. Dekolt ze stójką prezentuje się elegancko i subtelnie. Mogą pozwolić sobie na niego panie, które mają filigranowe i szczupłe ramiona. Przy tym również niewielki biust i smukłą szyję. Dekoltu ze stójką nie powinny wybierać kobiety z masywniejszymi ramionami, ponieważ optycznie powiększą swoją sylwetkę.
 • Dekolt asymetryczny. Tego typu dekolt przecina sylwetkę. Eksponuje i wydłuża szyję oraz ramię. Dekolty asymetryczne są dedykowane kobietom, które mają proporcjonalną sylwetkę i chcą ją wyciągnąć.
 • Dekolt w kształcie trójkąta. Dekolt pięknie eksponuje i wydłuża szuję. Jeżeli dekolt nie jest bardzo głęboki, wówczas mogą pozwolić sobie na niego panie o każdym typie sylwetki. W przypadku głębszego dekoltu w kształcie dekoltu, dobrze będą się w nim prezentowały kobiety o drobniejszej budowie ciała oraz z jędrnym i zgrabnym biustem.
 • Dekolt w stylu hiszpańskim. Tego typu dekolt eksponuje kobiece wdzięki. Wydłuża sylwetkę, uwagę przykuwają zgrabne ramiona. Dzięki asymetrycznej linii równoważymy linię ramion i bioder. W efekcie sylwetka uzyskuje regularność, czyli kształt klepsydry, który uchodzi za ideał.
 • Dekolt w kształcie litery „V”. Będzie się pięknie prezentował na kobietach bardzo szczupłych o chłopięcej sylwetce, z małym biustem. Kobieta o masywniejszej sylwetce w tego typu dekolcie mogłaby wyglądać groteskowo.
 • Dekolt w kształcie „łódki”. Na tego typu dekolty mogą sobie pozwolić panie, które mają szczupłą i proporcjonalną linię ramion, ponieważ „łódka” poszerza górną partię tułowia, powoduje, że mamy mocniejsze sylwetki.
 • Dekolt okrągły. Będzie on świetnie korespondował z mocniejszymi sylwetkami, ramionami, większym biustem. Dekolt okrągły będzie idealnie wyciągał sylwetkę. Efekt będzie elegancki.

Zobacz też:

O szyję i dekolt dbajmy prewencyjnie.

Jak zostać prawdziwą pin-up girl?

Kuchenne fartuszki mogą być również seksowne!

  Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

  Pozostałe wiadomości