Tajniki twarzy - mięśnie i kości
Choć medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna są bardzo popularne, to jednak można dbać o wygląd twarzy w nieinwazyjny sposób. Ćwiczenie mięśni twarzy oraz języka są czasochłonne, ale dają rewelacyjne efekty.
- Od ułożenia języka bardzo wiele zależy. Zależy to, jak kształtuje się nasza czaszka, jak wykształcają się tzw. kości policzkowe, bo język jest taką podporą, kolumną dla kości młodości, dla kości szczękowej. Jeżeli język opada nam na dno, to będziemy mieć problem z drugim podbródkiem, będziemy mieć problem z wąskim podniebieniem. Wąskie podniebienie z kolei nie stanowi podparcia dla oczu, więc te oczy będą miały smutny wyraz, kąciki zewnętrzne oczu będą opadały. No i będziemy mieć problem z zasinieniami, obrzękami pod oczami. Kość nie będzie podpierana przez język, nie będzie stymulowana, więc szybciej będzie zanikać. Podniebienie będzie się obniżało, pogłębiając bruzdy wargowo-nosowe i będzie generowało napięcie na żwacze - powiedziała Noemi Groblewska.
Marta Kucińska dodała, że różne, nawet odległe części ciała są ze sobą połączone i na siebie oddziałują.
- Zawsze mówię, że twarz nam się zaczyna od stóp, bo nawet to co się dzieje ze stopami, będzie miało wpływ na naszą twarz i odwrotnie. To, o czym mówiła Noemi, będzie wpływało również na naszą sylwetkę, bo jeżeli na twarzy mamy niewłaściwe proporcje, niewłaściwe ustawienia kości, niewłaściwą pracę mięśni, to to będzie determinowało całą krzywiznę kręgosłupa. Dlatego obszar twarzy jest bardzo interesujący, nie tylko pod względem tego, jak zachować na długo piękną, gładką twarz - wskazała ekspertka naturalnego odmładzania.
Ćwiczenia mięśni twarzy - jak je wykonać?
Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski postanowili sprawdzić, jak należy odpowiednio wykonywać ćwiczenia. Noemi Groblewska wyjaśniła prowadzącym i naszym widzom, na czym polega prawidłowe ułożenie języka.
- Koniuszek języka spoczywa sobie na wałku dziąsłowym, stara się nie dotykać przednich zębów. Środek języka płasko przylega do podniebienia twardego, a korzeń języka znajduje na podniebieniu miękkim. Co się dzieje z owalem twarzy, kiedy ten język opada na dno jamy ustnej? Robi się drugi podbródek. Jeżeli ktoś ma problem i język opada notorycznie na dno jamy ustnej, to powtarzamy to jak najczęściej o każdej porze dnia i nocy - doradziła terapeutka manualna twarzy.
Kolejne ćwiczenie pomoże wymasować podniebienie, aby wspomóc odżywienie kości i pozbyć się zasinień oraz obrzęków pod oczami.
- Wyobrażamy sobie, że mamy na środku podniebienia ziarenko takiej zlepionej mąki i nie ruszając żuchwą, nie ruszając twarzą, tylko samym językiem staramy się robić takie mikrookrężne ruchy na środku podniebienia, żeby to ziarenko rozemleć - wyjaśniła Noemi Groblewska.
Z kolei Marta Kucińska pokazała ćwiczenie na drugi podbródek.
- Wyciągamy język przed siebie. Ważne jest, żeby nie dotykać do wargi. Wyciągamy język w taki stożek i ciągniemy go do nosa. Oczywiście staramy się zachować przy okazji prostą sylwetkę. Liczymy do pięciu i wychodzimy z pozycji - powiedziała ekspertka naturalnego odmładzania.
Więcej informacji znajdziesz w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Domowy lifting twarzy. Jak poprawnie wykonać masaż twarzy?
- Starcie przeciwniczki i zwolenniczki operacji plastycznych. "Te zabiegi nie działają przeciwstarzeniowo"
- Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: Anita Walczewska/Getty Images