Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

Źródło: Dzień Dobry TVN
Pogromcy cellulitu i rozstępów
Pogromcy cellulitu i rozstępów
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Cellulit to dla wielu kobiet spory problem. Skąd się bierze ten nieestetyczny wygląd skóry? Co można zrobić, aby się go pozbyć? Czy domowe sposoby są skuteczne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Justyna Gałat, kosmetolog.  

Cellulit. Skąd się bierze?

Wiele osób uważa, że pojawienie się cellulitu ma związek z nadwagą czy otyłością. Tymczasem nie jest to do końca prawda. - Szczególnie u kobiet jest to przede wszystkim kwestia hormonów. Jest to też kwestia tego, że my mamy z natury więcej tkanki tłuszczowej w pewnych obszarach, bo rzeczywiście ten cellulit jest z tą naszą tkanką tłuszczową ściśle powiązany - powiedziała w Dzień Dobry TVN Justyna Gałat, kosmetolog.

Tworzeniu się cellulitu sprzyjają również problemy z krążeniem krwi oraz limfy. - Takie usprawnianie masażami, odpowiednimi składnikami aktywnymi kondycji skóry, wspomaganie też naszego procesu odchudzania, ćwiczenia na pewno da korzyści - dodała.

Co zrobić, aby pozbyć się cellulit?

W walce z cellulitem pomogą nam bańki. - Wytwarzają podciśnienie, poprawiają nam ukrwienie, [...], smarujemy się na ciele jakimś olejem, [...], lekko zasysamy, tutaj absolutnie nie chodzi o jakiś ból, siniaki, zasysając sobie skórę, przesuwamy - tłumaczyła specjalistka. Warto dodać, że takie bańki można dostać w drogeriach, a także w aptekach.

Jeśli chcemy się pozbyć cellulitu, możemy również sięgnąć po szczotki. Jak z nich korzystać? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości