Na pytania widzów Dzień Dobry TVN odpowiedział dermatolog Marcin Ambroziak.
Cellulit to dla wielu kobiet spory problem. Skąd się bierze ten nieestetyczny wygląd skóry? Co można zrobić, aby się go pozbyć? Czy domowe sposoby są skuteczne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Justyna Gałat, kosmetolog.
Co jeszcze warto wiedzieć o kontrowersyjnym produkcie, który od lat można znaleźć w aptekach i drogeriach?
Dermatillomania, jako jedna z niewielu chorób mających swoje podłoże w ludzkiej psychice, pozostawia po sobie namacalne, widoczne na zewnątrz ślady. Najczęściej wiąże się z powtarzalnym skubaniem skóry, prowadzącym do powstawania ran na twarzy lub innych częściach ciała. Drapanie to dla pacjentów mimowolny, trudny do opanowania odruch, często skutkujący poczuciem wstydu bądź złości na samego siebie. Dlaczego wciąż tak niewiele wiemy o schorzeniu, które dotyka wiele osób na całym świecie? O tym rozmawialiśmy z psychoterapeutą Krzysztofem Dudzińskim oraz młodymi kobietami, które na co dzień mierzą się z objawami tej przypadłości.
Łojotokowe zapalenie może dotyczyć skóry głowy, twarzy, a nawet okolic kręgosłupa. W przebiegu choroby dochodzi do nadmiernego złuszczania naskórka, któremu często towarzyszy rumień, a w zaawansowanej postaci, także uporczywy świąd. Na ŁZS chorują dorośli i niemowlęta.
Olej kokosowy to tłuszcz roślinny wykorzystywany jako olej spożywczy, środek przyspieszający odchudzanie oraz jako naturalny kosmetyk, który od kilku lat wiedzie prym wśród bezpiecznych i jednocześnie skutecznych specyfików służących urodzie. Decydując się na jego użycie, warto wiedzieć, który rodzaj oleju kokosowego nadaje się do celów kosmetycznych, jakie są efekty jego stosowania oraz jak go używać.
Po opalaniu na skórze może pozostać nie tylko opalenizna. Zbyt częsta i długotrwała ekspozycja skóry na słońce może doprowadzić do pojawienia się na niej ciemnych plam. Przebarwienia powstają dosyć łatwo, ale ich pozbycie się to proces żmudny i trudny. Dlaczego powstają i jak można je usunąć?
Problemy skórne to objawy chorób, które dotykają człowieka w różnym wieku, występują zarówno u kobiet w ciąży i niemowląt, jak i u starszych dzieci. Ich leczenie powinno być dostosowane do rodzaju zmian skórnych i stanu pacjenta.
Swędzenie skóry to uporczywe uczucie, które może pojawić się w przypadku ciąży czy zapalenia wątroby, ale nie tylko. Bez względu na to, czy towarzyszą mu zmiany skórne, czy występuje bez wysypki, wymaga zastosowania odpowiednich metod leczniczych, które skutecznie pomogą złagodzić świąd.
Pielęgnacja skóry twarzy różnymi olejami staje się coraz bardziej popularna. W ostatnim czasie coraz głośniej jest o oleju tamanu, który ma w sobie mnóstwo składników odżywczych. O jego zaletach w Dzień Dobry TVN opowiedziała konsultanta ajurwedy i ekspertka jogi twarzy, Marta Kucińska.
Wiele noworodków przychodzi na świat ze znamionami na ciele. Rodzice zastanawiają się, czy trzeba je usuwać. Różnorakie plamy pojawiają się jednak także w trakcie dorastania, a nawet u dorosłych. Na które należy zwracać szczególną uwagę? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym dermatolog Irena Walecka.
Bożena Społowicz jest pierwszym w Polsce skin coachem. Na czym polega jej praca? Tajniki swojego zawodu ekspertka zdradziła nam w wywiadzie. Kim tak naprawdę jest skin coach? Dlaczego warto się do niego wybrać?
Nieprawidłowy ubiór, zbyt wysoka temperatura w pokoju, czy sztuczne okrycia - to wszystko może powodować powstawanie potówek u niemowląt. Dowiedz się, jak im zapobiegać i co robić, gdy się pojawią.
Wiele kobiet zmaga się krostkami, które pojawią się na ramionach, dekolcie, czy pośladkach. Skąd się biorą te niedoskonałości skóry? Za pomocą jakich domowych zabiegów można się ich pozbyć? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła kosmetyczka Aneta Suchowierska.
Oj, Marcin Prokop jest chyba zazdrosny o Dorotę Wellman, ponieważ Dorota dostała od Mikołaja Reya pierścionek. Czy Dorocie spodobał się prezent? Dlaczego Mikołaj obdarował ją własnie pierścionkiem? Po tych "oświadczynach" w Dzień Dobry TVN nasz ekspert wyjaśnił, co trzeba jeść, by poprawić wygląd swojej skóry?
Czy rzeczywiście największym wrogiem naszej skóry zimą są wahania temperatury? Dlaczego zimą trzeba skórę natłuszczać a nie nawilżać? Jak pielęgnować wysuszoną skórę twarzy i spierzchnięte usta? Na te pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedziała dermatolog dr n. med. Olga Glińska.
Wiele dzieci nie lubi się myć i niestety niektórym ta niechęć nie przechodzi wraz z wiekiem. Kiedy ktoś, umęczony nieprzyjemnych zapachem, zwróci im uwagę, lubią odwoływać się do znanego powiedzenia: "Częste mycie skraca życie". Czy rzeczywiście tak jest? O tym w Dzień Dobry TVN dermatolog Marcin Ambroziak.