Te proste techniki pozwolą ci zachować piękny dekolt. "To przy okazji również bardzo odprężające"

Te proste techniki pozwolą ci zachować piękny dekolt nie tylko na lato, a na lata. "To jest przy okazji również bardzo odprężające"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Zadbaj o dekolt na lato
Zadbaj o dekolt na lato
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Często skupiamy się na pielęgnacji naszej twarzy i zapominamy o dekolcie. To niedoceniana część ciała, która również podlega procesom starzenia. Ekspertka jogi twarzy Marta Kucińska pokazała na, jak właściwie masować dekolt, aby zredukować zmarszczki, poprawić elastyczność skóry i uwolnić napięcie mięśniowe. To proste techniki, które możesz wykonywać samodzielnie w domu, a ich regularne stosowanie na pewno przyniesie zadowalające efekty.

Jak zadbać o dekolt?

Lato to szczególny czas, kiedy z chęcią odsłaniamy dekolt, który wymaga od nas specjalnej troski. - W przypadku stanu dekoltu i szyi bardzo ważna jest nasza postawa. Pierwszą rzeczą jest więc zmiana nawyków, musimy sobie wyobrazić, że mamy koronę na głowie, która nam spadnie, jak się nachylimy. Dlatego siedzimy po królewsku - poradziła Marta Kucińska.

Kolejnym ważnym elementem są codzienne ćwiczenia w domu. - Jeżeli przechodzimy obok futryny, to łapiemy się za nią i otwieramy klatkę piersiową. Jeżeli ktoś nie ma problemu z odcinkiem szyjnym, to możemy również delikatnie odchylić głowę do tyłu i "wyciągnąć" brodę. Jak ciągnie, to znaczy, że mamy przykurcz. To możemy robić przez 10 sekund i powtórzyć dwa razy - dodała.

Ekspertka poradziła także, żeby regularnie rolować skórę na dekolcie. - Polecam to zrobić bez poślizgu, bo wtedy skóra będzie nam uciekać. To jest przy okazji również bardzo odprężające - zaznaczyła.

Jak odmłodzić dekolt i szyję?

Nasza gościni podkreśliła jednak, że nie wszystkie zmarszczki jest się w stanie poprzez masaż zredukować. - Jeśli ktoś ma już od wczesnego dzieciństwa poziomie zmarszczki na szyi, to znaczy, że ktoś je ma od życia prenatalnego. To jednak nie znaczy, że o to przestajemy dbać, tylko jeszcze bardziej je masujemy. Dzięki temu one nie będą galopować - wyjaśniła ekspertka.

Marta Kucińska poleciłam nam również masażery. - Tutaj mamy masażery wieloigłowe. Masujemy góra i dół, a także w poprzek. Co ważne, nie możemy się spieszyć - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło zdjęcia głównego: OlaSkowron/EastNews

podziel się:

Pozostałe wiadomości