Old lady make-up. Powrót kontrowersyjnych trendów z lat 90.

Tekst akapitu - 2024-04-16T145245
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zrobić makijaż, żeby nie pobrudzić ubrania?
Jak zrobić makijaż, żeby nie pobrudzić ubrania?
Piękna i gotowa do wyjścia w 5 minut (napisy)
Piękna i gotowa do wyjścia w 5 minut (napisy)
Jak makijaż oka może zmienić jego kształt
Jak makijaż oka może zmienić jego kształt
Rozświetlona twarz na wiosnę
Rozświetlona twarz na wiosnę
Jak nadać piękny kształt ustom wyłącznie makijażem?
Jak nadać piękny kształt ustom wyłącznie makijażem?
Makijaż i pielęgnacja w jednym
Makijaż i pielęgnacja w jednym
W tym sezonie w trendach pojawią się elementy makijażu charakterystyczne dla lat 90. i 00. Połyskujące, zielone czy niebieskie cienie do powiek i ciemne szminki powracają, jednak tym razem w unowocześnionej wersji. Czym jest old lady make-up? Sprawdź.

Old lady make-up

Pokolenie Z uwielbia czerpać inspiracje z lat 90. i 00. Niedawno obserwowaliśmy to w modzie, chwilę później we fryzurach, a teraz też w makijażu. Old lady make-up może stać się hitem wiosenno-letnich wieczorów. Już teraz możemy oglądać go na twarzach najpopularniejszych przedstawicielek młodego pokolenia, w tym Cary Delevingne.

Prawdziwą sztuką jest przełożenie często kontrowersyjnych, nieco kiczowatych elementów z lat 90. na współczesny look. Możemy więc kierować się tu zasadą, by brać z tego wszystko, co najlepsze, a resztę pominąć.

Inspiracje na make-up z lat 90.

Old lady make-up w nowoczesnym, subtelniejszym stylu, będzie więc składał się z mocno podkreślonych oczu, a czerwoną szminkę zastąpi tu lekko połyskujący, naturalny błyszczyk. Decydując się na kolorowe cienie do powiek, nie będziemy dopełniać makijażu bronzerem, tylko delikatnym różem. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się u minimalistek pragnących podkreślić urodę.

Oczywiście, można też pójść na całość i wykorzystać to, co oferują trendy z lat 90. Klasyczny makijaż uzupełniamy o dwa elementy - zielony, czerwony lub niebieski cień do powiek (ewentualnie kreska w tych kolorach na linii wodnej rzęs) oraz wiśniowa, bordowa lub brązowa szminka.

Old lady make-up powraca.
Old lady make-up powraca.
Źródło: GettyImages / Dave Benett / Contributor

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Elle.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages / Dave Benett / Contributor

podziel się:

Pozostałe wiadomości