Makijaż porodowy. Ten popularny trend podzielił mamy. "Trochę smutne"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Glamour.com
Poród, Makijaż

Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie makijażu przed porodem. Niektóre z nich pokazują swoje przygotowania w sieci. Na TikToku są już tysiące nagrań, na których widzimy, jak przyszłe mamy malują się na pierwsze spotkanie z dzieckiem. Trend ma zarówno swoje zwolenniczki, jak i przeciwniczki. Dlaczego stał się hitem w Internecie?

Makijaż na porodówce

TikTok to aplikacja, na której powstają nowe trendy. Użytkownicy z całego świata dzielą się swoimi poradami i doświadczeniami. W ten sposób niektóre pomysły szybko stają się międzynarodowymi hitami. Tak jest m.in. w przypadku makijażu porodowego, który stał się prawdziwym fenomenem w sieci.

Jak wybrać makijaż dla siebie?

Makijaż smokey w 5 minut
Makijaż smokey w 5 minutDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Choć w przeszłości ten trend dotyczył głównie celebrytów, dziś zabranie pełnej kosmetyczki do szpitala przestaje wzbudzać zdziwienie. Coraz więcej kobiet pragnie wyglądać perfekcyjnie nawet w trakcie porodu. Na TikToku pojawiają się tysiące filmów pokazujących, jak ciężarne przygotowują swój idealny makijaż na chwilę przed rozpoczęciem akcji porodowej.

Hasztag #birthingmakeup zebrał już ponad 81,3 miliona wyświetleń, a niektóre z publikowanych nagrań obejrzało nawet kilka milionów widzów.

Makijaż porodowy dzieli internautów

Dlaczego przyszłe mamy decydują się na wykonanie makijażu porodowego? Większość z nich twierdzi, że w ten sposób czują się lepiej, co dodaje im pewności siebie. Dla niektórych z nich ważne jest, by prezentować się nienagannie na nagraniach czy zdjęciach z noworodkiem.

- "Jeżeli kogoś to relaksuje, to nie widzę problemu", "To jest przykład na to, że nie robi się makijażu dla mężczyzn, tylko dla siebie", "Też tak zrobię, gdy przyjdzie mi rodzić dzieci", "Rozumiem to, bo ja do dziś nie mogę patrzeć na zdjęcia z porodówki, wyglądałam naprawdę okropnie" - czytamy w komentarzach pod filmami umalowanych mam.

Popularność tego trendu nie oznacza, że przypadł on do gustu wszystkim ciężarnym. Wiele z nich twierdzi, że makijaż porodowy jest całkowicie zbędny i nie powinno się na nim skupiać w tak ważnym dniu, jak narodziny dziecka.

- "Ja nawet nie myślałam, żeby związać włosy w kucyk, a one robią TO", "To trochę smutne", "Dla mnie to normalne, że wygląda się na zmęczoną i nie trzeba tego ukrywać makijażem", "Teraz kobiety, które się nie pomalują, będą czuły się gorsze" - podsumowały internautki.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Glamour.com

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Natalia Kuzina/TikTok/Heidimontag

Pozostałe wiadomości