Makijaż

Jak szybko zrobić kreski na powiece? Pomoże w tym fryzjerski gadżet za grosze

Makijaż

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
TikTok

Kreski na powiece można zrobić sprawnie i dobrze, nie trzeba mieć szkolenia z wizażu, by temu podołać. Jak to możliwe? Wystarczy dobry eyeliner i mały gadżet, który większość kobiet ma w swojej łazience. Może on pomóc w wykonaniu idealnego makijażu na kilka sposobów. Warto zapamiętać ten trik, bo "kocie oko" to ponadczasowy trend.

Jak zrobić kreski na powiece?

Moda na kreski zaczęła się jeszcze w starożytności. Wizerunki pochodzące ze starożytnego Egiptu wskazują na to, że kocie oko stosowała wówczas nie tylko Kleopatra, ale i mężczyźni. Innym szczytowym momentem dla kresek na oku były lata 50. Dziś sposobów na tego typu makijaż jest wiele, a pewne jest już jedno - ten trend nigdy nie będzie passé. Nie każdy jednak potrafi wykonać perfekcyjną linię. Taki make-up wymaga precyzji i pewności, ale jeśli ich nie masz, nic straconego.

Kreska na powiece - trik ze wsuwką

Wsuwki można użyć na kilka sposobów i wszystko zależy od tego, który okaże się najwygodniejszy. Pierwszy z nich to wykorzystanie końcówek. Spinka lekko się rozchyla, tworząc kąt z obu ramion. Tak powstały kształt może być dobrym szablonem to wykonania makijażu. Wystarczy wsuwkę przyłożyć do kącika oka i zamalować wyznaczoną przestrzeń eyelinerem. Kreska może nie wyjść perfekcyjnie, ale wystarczy jedynie poprawić delikatnie jej krawędzie.

Spineczka może również pomóc w wykonaniu nieco bardziej mocnego make-upu. Tym razem przyda się zaokrąglona końcówka ramienia. Wystarczy nałożyć na nią odrobinę kosmetyku i przejechać w zewnętrznym i wewnętrznym kąciku.

Boczne, proste ramię wsuwki można przyłożyć do kącika oka i użyć go jako linijki do wyznaczenia prostej kreski. Później wystarczy makijaż wypełnić.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: Image Source/Getty

Pozostałe wiadomości