Trzy błędy w makijażu dla kobiet dojrzałych. Czego unikać, by wyglądać młodziej?

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
kobieta.gazeta.pl
Kobieta przegląda się w lusterku i robi makijaż

Delikatny i umiejętnie wykonany makijaż, który niweluje drobne niedoskonałości skóry oraz podkreśla urodę, może być wiernym przyjacielem kobiet. Niektóre panie odczuwają jednak potrzebę nadmiernego poprawiania swojego wyglądu, co skutkuje odwrotnym do pożądanego efektem. Jakie błędy w wizażu popełniają posiadaczki cery dojrzałej? Oto trzy kosmetyczne "grzechy", które postarzają nawet o 10 lat.

Błędy w makijażu dla kobiet 50+

Błahe niedociągnięcia makijażu mogą mieć niebagatelny wpływ na końcowy efekt i ogólny wygląd twarzy. Liczy się każdy detal - począwszy od nawilżenia skóry, przez ewentualne modelowanie konturów szczęki, aż po zadbanie o pasującą do typu urody i wieku oprawę oka.

O ile o nałożeniu bazy pod makijaż pamięta niemal każdy, ponieważ brak odpowiedniego nawilżenia wprawia kobiety w ogólny dyskomfort, o tyle np. kształt, długość i grubość brwi jest już kwestią zależną od gustu, więc trudno przekonać panie do jednego i uniwersalnego sposobu ich malowania. Warto jednak pamiętać, że zbyt ciemne i zbyt grube włoski nad powieką ewidentnie wyostrzają rysy twarzy i potrafią dodać lat, dlatego nie są polecane szczególnie osobom starszym. Kredka lub pomada, którymi podkreślamy oprawę oczu, powinny być więc o ton jaśniejsze od naturalnego koloru włosów.

Makijaż ust

Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?
Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Kosmetykiem, na który powinny uważać posiadaczki cery dojrzałej, jest także perłowy cień do powiek, który według wielu pań w wieku 50+ dodaje blasku i odmładza wygląd. Nic bardziej mylnego. Tego typu produkty podkreślają niedoskonałości - zarówno zmarszczki, jaki i opadającą powiekę. Matowe cienie będą zbawiennym zamiennikiem.

Makijaż dla kobiety dojrzałej - jaki podkład wybrać?

Istotnym elementem każdego makijażu jest dobór odpowiedniego podkładu, który stanowi bazę dla dalszych czynności modelujących twarz. Paniom w wieku 50+ zależy głównie na tym, aby zakryć powstające zwykle wokół oczu, ust i czoła zmarszczki. W tym przypadku nie sprawdzą się ciężkie fluidy matujące, które potęgują efekt maski. Zważony produkt wchodzi bowiem między fałdy skóry i podkreśla wszelkie nierówności.

Odpowiednim rozwiązaniem dla kobiet dojrzałych będzie stosowanie lekkich podkładów rozświetlających, które odmłodzą cerę i wyrównają jej koloryt.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Halfpoint Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości