Makijaż

Minimalistyczny makijaż na lato. Ten trend robi furorę na TikToku

Makijaż

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Zeberka.pl
Makijaż na lato

Makijaż jednowarstwowy cieszy się coraz większą popularnością w sieci. Jest idealny nie tylko dla minimalistek, ale też dla fanek naturalnego wyglądu. Jak go wykonać? Oto prosty i skuteczny sposób, który idealnie sprawdzi się latem.

Modny makijaż na lato 2022

TikTok to miejsce, gdzie możesz odkrywać najnowsze trendy dotyczące świata beauty. Znajdziesz tam interesujące poradniki i praktyczne wskazówki, dzięki którym twój makijaż będzie zawsze na czasie.

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

W ostatnim czasie platformę podbija tzw. makijaż jednowarstwowy. Nic dziwnego, ponieważ świetnie sprawdza się latem. Czym się charakteryzuje? Klasyczny make-up wykonujemy, nakładając różne kosmetyki w odpowiedniej kolejności. Według nowego trendu, wszystkie produkty umieszczamy na twarzy jednocześnie.

Makijaż jednowarstwowy - na czym polega?

Do wykonania makijażu jednowarstwowego używamy kosmetyków w kremie. Nakładamy je tam, gdzie zwykle i najlepiej w formie małych kropek. Następnie musimy zadbać, by produkty stworzyły spójną całość. Blendujemy je za pomocą gąbeczki do makijażu lub pędzelka.

W realizacji tego kroku ważną rolę odgrywa również kolejność - blendowanie wykonujemy od jasnych do ciemnych kropek. Następnie spryskujemy twarz sprayem utrwalającym. Przykładowe instrukcje dostępne są na TikToku. Według użytkowniczek makijaż jednowarstwowy jest trwały, lekki i świetnie podkreśla rysy twarzy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Zeberka.pl

Źródło zdjęcia głównego: Deniskomarov/Getty Images/ TikTok/Chloemorello

Pozostałe wiadomości