Moda i Uroda

Zepsute zęby i brak towarzystwa sprawiają, że szybciej się starzejemy. Co jeszcze dodaje nam lat?

Moda i Uroda

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
zdrowie.wprost.pl
starsza i młoda kobieta

Na proces starzenia ma wpływ bardzo wiele czynników. Również te, które mogą wydawać się nieistotne lub w żaden sposób niezwiązane z upływającym czasem. Powtarzane codziennie czynności mają jednak nieoceniony wpływ na duszę i ciało.

Jak zatrzymać starzenie?

Choć nikt nie może przedłużyć czasu, który jest mu dany na ziemskim łez padole, to poszukiwanie na sposobów na zachowanie młodości od wieków spędzają sen z powiek ludzkości. Nasze prababcie nakładały na twarz świeżą śmietankę, Violetta Villas kąpała się w mleku kóz, które sama hodowała, a słynąca z urody cesarzowa Sissi wylegiwała się w wannie z podgrzewaną oliwą. Z relacji ówczesnych dworzan wynika, że raz olej prawie się zagotował, a monarchini "cudem uniknęła śmierci jak chrześcijański męczennik". Jak widać, dla młodzieńczego wyglądu ludzie są w stanie zrobić naprawdę wiele.

Uroda

Urodę poprawiamy już od starożytności
Urodę poprawiamy już od starożytności Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

O tym, że styl życia ma znaczący wpływ na przebieg procesu starzenia wiadomo nie od dziś. Warto jednak zwrócić uwagę, że samo to pojęcie jest niezwykle pojemne i obejmuje nie tylko dietę i uprawiane sporty. Jednym z głównych czynników, które działają odświeżająco na nasz mózg są inni ludzie. Naukowcy z Harvardu dowiedli, że brak towarzystwa sprawia, że na naszym koncie pojawiają się cztery dodatkowe lata. Poczucie samotności i niemożność przedyskutowania problemów z najbliższą osobą może również prowadzić do zaburzeń funkcji poznawczych i rozwoju chorób neurodegeneracyjnych.

Jak się odmłodzić?

Twarz jest częścią ciała, której poświęcamy szczególnie dużo uwagi - to na niej skupia się większość zabiegów pielęgnacyjnych. Te niewłaściwie stosowane mają fatalny wpływ na kondycję skóry. Do kardynalnych grzechów, których skóra nie wybacza nigdy, należy spanie w makijażu i nieużywanie kremów z filtrem, które od lat uchodzą za najlepszy kosmetyk przeciwzmarszczkowy.

Kiedy już zmyjemy make up, warto położyć się spać na minimum 7 godzin. Niewystarczająca ilość snu ma olbrzymi wpływ na nawyki żywieniowe. Niewyspany człowiek chętniej sięga po fast foody. Tak przynajmniej twierdzą naukowy z Ohio State University. Warto również wygospodarować czas na aktywność fizyczną.

Zadbana cera to jedno, ale nawet najpiękniejsza twarz w zderzeniu z bezzębnymi ustami nie ma szans na obronę. Zaniedbany zgryz to nie tylko kwestia estetyczna. Zepsute zęby wpływają na cały organizm, a nagromadzone w nich bakterie mogą odkładać się w nerkach i sercu. Co więcej, uczeni z Nowego Jorku ustalili, że wraz z utratą zębów rośnie ryzyko wystąpienia chorób wieku podeszłego o podłożu neurologicznym.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: zdrowie.wprost.pl

Źródło zdjęcia głównego: Image Source / Getty Images

Pozostałe wiadomości