Obostrzenia w branży hotelarskiej dają się we znaki nie tylko właścicielom obiektów, ale też gościom. Co w przypadku, gdy sytuacja rodzinna zmusza nas do zatrzymania się na noc z dala od domu? Na pytanie widza odpowiedziała Eliza Kuna, adwokat.
Korzystanie z hotelów w czasie pandemii
Obostrzenia sanitarne uderzyły w wiele branż. W ostatnim czasie najgłośniej mówi się o kryzysach w gastronomii i hotelarstwie. Brak możliwości skorzystania z noclegu utrudnia nie tylko wyjazdy turystyczne, ale też te w innych celach.
- Pogrzeb ojca będzie 600 km od domu. Nie mam możliwości przenocowania u rodziny. Jak legalnie zatrzymać się w hotelu na noc, żeby nie jechać 1200 km w emocjach pogrzebowych? - pyta jeden z naszych widzów.
- W obecnym rozporządzeniu korzystanie z usług hotelarskich jest bardzo ograniczone. Z hoteli czy pensjonatów mogą korzystać głównie medycy czy kierowcy zawodowi. Niestety "zwykli" obywatele nawet w przypadku tak przykrych okoliczności, jak udział w pogrzebie nie mają prawa prawa i możliwości skorzystania z hotelu - odpowiada adwokat Eliza Kuna.
Obostrzenia dotyczące branży hotelarskiej
Do końca stycznia ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej. Z usług skorzystać mogą wyłącznie wybrane grupy osób, w tym między innymi: pracownicy służb mundurowych, medycy czy członkowie obsady pociągu. Pełna lista znajduje się na rządowej stronie internetowej .
W hotelach mogą być prowadzone restauracje, ale posiłki spożywa się po dostarczeniu do pokoju. Jadalnie są wyłączone z użytku.
Zobacz też:
- Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z 18 stycznia - 3 271 nowych zakażeń, zmarło 52 chorych
- Najmłodsi uczniowie wracają do szkół. "Strach będzie z nami jeszcze bardzo długo"
- Z powodu COVID-19 lekarze dokonali u nich przeszczepu płuc: "To był jedyny ratunek"
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Mateusz Łysiak