Horoskop

Co przyniesie październik? Pierwsze skrzypce zagra oszczędzanie

Horoskop

Aktualizacja:
Autor:
Astrolog
Merkurja
Co gwiazdy szykują dla nas w październiku?
Co gwiazdy szykują dla nas w październiku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Poznaj horoskop miesięczny na październik dla wszystkich znaków zodiaku, który dla widzów Dzień Dobry TVN przygotowała astrolog Merkurja. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, że rozpoczyna się najważniejszy miesiąc 2022 roku. Przed nami czas ogromnych emocji w relacjach, sporych napięć politycznych, ale również szansa na mocną transformację.

Horoskop na październik 2022

Październik przez naszych przodków zwany był również pościernikiem, winnikiem bądź paździerzcem. Oczywiście miało to związek z darciem z lnu paździerzy i procesem produkcyjnym jakże cennego i niezbędnego dla naszych pradziadów płótna.

W tym roku wielka moda i pokazy haute couture, które zazwyczaj są największą kulturalną atrakcją października, mogą niestety zejść na dalszy plan. Pierwsze skrzypce zagra coś, co jest drugą stroną październikowego medalu, czyli oszczędzanie. To słowo będzie jak swoista melodia przewodnia towarzyszyć nam przez cały miesiąc.

Spuszczenie cięciwy

W październiku po tygodniach, a w niektórych wypadkach miesiącach retrogradacji, planety powoli wracają do ruchu prostego. To będzie miało efekt, jakby wypuścić z palców długo napinaną cięciwę. Energia i tempo wydarzeń ogromnie przyspieszą!

Już drugiego dnia miesiąca Merkury zaczyna bieg prosty, ale dużo mocniejszą energię zwrotną zaprezentuje nam Pluton, który tuż przed Pełnią Myśliwych (9.10) zakończy swoją wielomiesięczną retrogradację. Czego możemy się spodziewać? Nagłych, gwałtownych dopełnień procesów transformujących stare systemy. Dużych zmian w rządach i ustrojach politycznych wielu krajów. W naszych codziennych decyzjach zaczną dominować te, które będą stawiać kropkę nad i przetną dotychczasowe wahania.

Czas na podejmowanie decyzji i przemyślenia się kończy. Teraz czas na działania.

Ostatnią planetą kończącą ruch wsteczny w październiku jest Saturn, który 23. dnia miesiąca zaczyna bieg prosty w znaku Wodnika, co sygnalizuje, że kończy się okres przetrzymywania dokumentów i zwlekania z wydawaniem pozwoleń i orzeczeń. Osoby, które czekają na wieści z sądów i organów administracyjnych mogą się cieszyć.

Pierwsza pełnia lunarnego cyklu, księżyc myśliwych

Bardzo mocna i energetyzująca będzie pierwsza Pełnia Księżyca w lunarnym cyklu, czyli Pełnia w Baranie (9.10). Będzie poparta wyjściem Plutona z retrogradacji, zatem możemy się spodziewać niesamowitych zwrotów akcji, walki o dominację i ostatecznych rozwiązań dotyczących życiowych dylematów. Większa część zodiaku odważy się na radykalne kroki i zaskoczy sama siebie.

Zaćmienie słońca w znaku Skorpiona

Październik zaiste nie poskąpi nam mocnych wrażeń i pod koniec miesiąca będziemy mieć ważenie, że tegoroczne Halloween zaczyna się dużo wcześniej i później kończy. Mroczne zaćmienie Słońca w znaku Skorpiona (25.10) będzie widoczne także z Polski i przed południem będziemy mogli podziwiać nawet 40% zakrycia tarczy Słońca przez tarczę Księżyca. Wszystkie zaćmienia są w astrologii postrzegane jako wyjątkowo mocne wpływy na biopole i horoskopy poszczególnych znaków zodiaku, jednak zaćmienie w znaku Skorpiona jest szczególnie trudne dla osób bojaźliwych i przewrażliwionych, ponieważ może potęgować poczucie zagrożenia, stresy i nasilenie się objawów nerwicy.

Jakieś pozytywy?

Można będzie wykorzystać kumulację wpływów planetarnych w znaku Skorpiona (od 23.10) i zadbać o stan swojego portfela, poczynić inwestycje i zapoczątkować plany oszczędzania. Dla osób, które obawiały się podjąć decyzję, dylemat przestanie być dręczący, ponieważ świat już nie czeka i podejmie decyzję za Was.

Kalendarzyk planetarny na październik

 • 1.10 – Wenus ustawi się w opozycji z Jowiszem, szanse na gorącą miłość oraz na sukces płynący z zagranicy wzrosną
 • 2.10 – Merkury wychodzi z retrogradacji, przyspieszą sprawy formalne, dokumenty zaczną się prostować, otrzymamy dawno wyczekiwane wieści i odpowiedzi
 • 7.10 – Merkury w trygonie z Plutonem, czas na ważne umowy, podpisywanie zobowiązań, porozumień i wszelkich ugodowych deklaracji
 • 8.10 - Pluton wychodzi z wielomiesięcznego ruchu wstecznego
 • 9.10 – Pełnia Księżyca w znaku Barana, pierwsza jesienna pełnia zwana Księżycem Myśliwych, która wywoła gwałtowne uwalnianie nagromadzonych emocji
 • 11.10 - Merkury wkracza do znaku Wagi, zmiana tonu na bardziej łagodny, szybszy przesył informacji, uspokajające wiadomości
 • 12.10 – Słońce w trygonie z Saturnem, Mars w kwadraturze z Neptunem, Merkury w opozycji z Jowiszem, bardzo prawdopodobne przełomowe decyzje dotyczące polityki gazowej i energetycznej, trudny dzień pełen skomplikowanych zwrotów akcji, bardzo prawdopodobne niebezpieczne incydenty na morzu, awarie bądź wycieki
 • 19.10 – Słońce w kwadraturze z Plutonem, ukryte ruchy spiskowe czy też opozycyjne ujawnią się i zaczną działać, możemy mieć do czynienia z próbami przejęcia rządów w kilku miejscach na świecie
 • 20.10 - Wenus w kwadraturze z Plutonem spowoduje wybuchy zazdrości i więcej zbrodni w afekcie na tle miłosnym
 • 22.10 – Merkury w kwinkunksie z Uranem, Wenus w koniunkcji ze Słońcem, chwilowe uspokojenie atmosfery, ale możliwość zaistnienia plotek i obmowy z powodu siania dezinformacji
 • 23.10 – Wenus i Słońce wchodzą do znaku Skorpiona, mocne deklaracje, silne wpływy na rynkach finansowych
 • 23.10 – Saturn wraca do ruchu prostego, czas weryfikowania wcześniej danych obietnic, sprawy formalne i urzędowe przyspieszą
 • 25.10 – Nów Księżyca w znaku Skorpiona, częściowe zaćmienie Słońca widziane również z Polski, mocne emocje, ciężkie energie będą przytłaczać wielu przedstawicieli zodiaku i część osób będzie reagować lękiem i stanami zaniepokojenia na układy na niebie
 • 28.10 – Jowisz ponownie ruchem wstecznym znajdzie się w znaku Ryb, w którym będzie przebywać aż do 20. grudnia, co prognozuje powrót do duchowości, kolejne akty humanitaryzmu oraz konieczność wykazania się empatią i zrozumieniem
 • 29.10– Merkury wkracza do znaku Skorpiona, nadejdzie odpowiedni moment, aby wykonać rozliczenia finansowe i uporać się z długami z przeszłości, w tym również tymi energetycznymi.

Co szykuje nam jako naukę paździerzec?

Jowisz jest nadal w najbliższej odległości od Ziemi od 70 lat, zatem warto wykorzystać jego siłę napędową i energię wzrostu do swoich celów. Przed nami, zarówno w życiu osobistym jak i społecznym czy politycznym, ogromne zmiany i transformacje. Poprzez wyjście dalekich planet takich jak Saturn i Pluton z ruchu wstecznego przyspieszenie przemian społecznych i politycznych.

Trzeba postawić na zdrowy egoizm, na walkę o swoje interesy (9.10), co uwypukli bardzo silna, pierwsza jesienna Pełnia Księżyca w Baranie. Walka o ważne dla siebie kwestie będzie dotyczyć zarówno spraw na bardzo prywatnym, osobistym szczeblu, jak i tych na szczeblu światowym. Wielu przedstawicieli zodiaku będzie się borykać z efektem wcześniejszego Halloween, czyli nasileniem się nerwic - 25.10 intensywny Nów Księżyca połączony z zaćmieniem Słońca w znaku Skorpiona wywoła niepokój i lęki.

Bardzo ważną kwestią jest powrót Jowisza do znaku Ryb (28.10), w którym będzie, aż do 20.12, dzięki tym wpływom okaże się, że szykuje się kolejny zwrot ku duchowości i niewidzialnej stronie rzeczywistości, ale zwiększy się również konieczność empatii i pomocy humanitarnej udzielanej potrzebującym.

Horoskop na październik dla wszystkich znaków zodiaku

Baran - horoskop na październik

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Uderzenia gorąca, mocne emocje

Szanse

To nie będzie miesiąc, który prześpisz pod kołdrą, z pewnością nie! Wenus w opozycyjnym znaku Wagi położy akcent na sprawy serca i związków. Pojawi się wiele okazji do wyjątkowych zabaw i zaproszenia na liczne, towarzyskie imprezy. Można zaryzykować stwierdzenie, że w październiku ulegniesz namiętności i będziesz pod czyimś mocnym wpływem lub wręcz urokiem.

Najważniejsze czeka 9.10, ponieważ właśnie wtedy uściśli się Pełnia Księżyca w twoim znaku. To niezwykły czas. Ponieważ Pluton tuż przed Księżycem Myśliwych zakończy retrogradację, przyszedł moment, w którym przestaniesz się wahać i podejmiesz mocne kroki. Nie opieraj się zmianom one i tak zadzieją się, z Twoją lub bez Twojej aprobaty.

Trudności

Powinieneś wyczulić swoją uwagę i zamontować alarm w samochodzie, zainwestować w jakieś dodatkowe zabezpieczenia w biurze, w domu zainstalować dodatkowy zamek, ponieważ szykują się jakieś incydenty z próbą kradzieży w tle 12.10, co spowodowane jest przez kwadraturę Marsa i Neptuna. Połowa miesiąca narazi Cię na urazy i kontuje. Koniec października to trochę smutku, ponieważ 28.10 Jowisz opuszcza twój znak i Twoja taryfa ulgowa zostanie na jakiś czas anulowana. Uważaj 30.10 ponieważ Mars rozpocznie ruch wsteczny i na koniec miesiąca czas przystopować z szaleństwami.

Byk - horoskop na październik

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Koniec wahań, czas działań

Szanse

Październik nie będzie bawił się z Tobą w delikatność, ale dzięki temu uwolnisz się od toksycznych relacji i ludzi, którzy już dawno powinni opuścić krąg Twoich znajomych. 22.10 Słońce spotyka Wenus – wypiękniejesz i zaczniesz promieniować wewnętrznym blaskiem. Początek miesiąca da Ci w kość, ale od 23.10 wszystko się zmieni na lepsze i Twój świat zawiruje pod wpływem nowych wrażeń i nowych osób, które pojawią się na gruncie zawodowym. Układ na niebie od 25.10 w postaci nowiu i zaćmienia Księżyca zakończy twoje kłopoty urzędowe, sądowe i formalne. Nareszcie rzeczywiście coś się kończy, możesz nie wierzyć, że po wielu latach batalii zbliżasz się do brzegu, ale tak w istocie jest. Dzięki użytecznym znajomościom znajdziesz nową lokalizację do pracy lub codziennego życia.

Trudności

Nie lubisz gwałtownych wybuchów, wolisz załatwiać wszystko na spokojnie, ale 9.10 Pełnia Księżyca w znaku Barana nie będzie się patyczkować. Pojawią się niepotrzebne nerwy, żal do przyjaciół, znajomych i osób, na których pomoc liczyłeś, Byku. 20.10 kwadratura Wenus i Plutona przypomni, że już definitywnie czas zamknąć odradzające się kłopoty i wyjść z tej spirali. 23.10 wyjście Saturna z retrogradacji to życiowy zakręt, bolesne, ale konieczne kroki.

Bliźnięta - horoskop na październik

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Wsparcie z różnych stron

Szanse

No i doczekałeś się, Bliźniaku. Październik zdaje się bardzo Cię lubić, bo już od pierwszego dnia miesiąca zdaje się nadskakiwać Twoim potrzebom i zaspokajać oczekiwania. 1.10 opozycja Wenus i Jowisza podświetli Twoje umiejętności dla innych. Najważniejsze, że od 2.10 patronujący Ci Merkury ukończy retrogradację, zatem wszystko nagle się uprości i będzie przysłowiową bułką z masłem. Księżyc Myśliwych 9.10, czyli pełnia w Baranie, rzuci Cię w nowe środowisko zawodowe, w którym z miejsca zaczniesz brylować. 11.10 Merkury znajdzie się w użytecznym dla Ciebie znaku Wagi, bardzo możliwe, że trafi się praca idealna lub awans. Nic dziwnego, że 12.10 Merkury w opozycji z Jowiszem niesie jakieś profity i szykuje się poprawa materialna oraz wywindowanie twojego życia codziennego na zupełnie inny poziom.

Trudności

W beczce miodu musi być łyżka dziegciu? Nie inaczej tym razem. 23.10 Wenus i Słońce przechodzą do znaku Skorpiona, więc poczujesz się niestabilnie emocjonalnie, ktoś Cię pomówi, ktoś będzie mocno zazdrościć. 25.10 Nów w Skorpionie i zaćmienie Słońca zwiastuje chwilowe pogorszenie się stanu zdrowia i kondycji fizycznej. 29.10 Merkury wkracza do Skorpiona, pojawi się czas na refleksje i prawdziwą, jesienną zadumę.

Rak - horoskop na październik

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Czas na zdrowy egoizm

Szanse

Już czujesz pismo nosem, że zbyt wiele radosnych wpływów i ciepłych spotkań to na początku października raczej nie doświadczysz i słusznie. Do połowy miesiąca układ planet jest dla Ciebie prowokujący i pełen adrenaliny. Kiedy Pluton ruszy do przodu, od 8.10 nadejdzie czas rozliczeń finansowych i uczuciowych z przeszłością. Trzeba się na to przygotować, ale na pocieszenie, Twoja kariera zawodowa znacznie przyspiesza! Po przejściu Wenus i Słońca do znaku Skorpiona, czyli od 23.10, nastąpi radykalna poprawa w ważnych kwestiach, w tym finansowych, edukacyjnych i zdrowotnych. Potężny nów Księżyca w znaku Skorpiona (25.10) zresetuje stare układy i zregeneruje Cię, tak że ponownie uwierzysz w swoje szczęście. Koniec miesiąca to dla ciebie bezpieczeństwo, obfitość i wiele przemiłych niespodzianek w partnerstwie.

Trudności

Nawet Ciebie czasem poniesie gorąca krew i tak się może stać właśnie 9.10, kiedy emocje podgrzeje pełnia Księżyca w Baranie. Chwilami możesz sam siebie przerażać i stwierdzić, że jesteś nieobliczalny… i co z tego? Niestety pojawią się nawracające bóle głowy, kłopoty laryngologiczne i możliwe komplikacje z zębami. Na początku trzeciej dekady 19/20.10 nastąpi otrzeźwienie w partnerstwie i dostrzeżenie prawdziwych intencji niektórych osób. W październiku może pojawić się konieczność zmiany auta.

Lew - horoskop na październik

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Przebudzenie dawnych animozji

Szanse

Możesz obrosnąć w piórka i poczuć, że moc powraca! Uroki jesieni staną się Twoim udziałem, ponieważ październik zacznie się kolorowo. Już pierwszego dnia miesiąca otrzymasz optymistyczne wieści. Poszukasz nowych wrażeń i je znajdziesz. Księżyc Myśliwych (9.10), czyli Pełnia w ognistym znaku Barana, przyniesie możliwość spełniania się w wymarzonych dziedzinach. Przed Tobą nowa energia w partnerstwie, która zakręci Ci w głowie, wygrana w sporach, ale i towarzyskie plotki. 12.10 to dzień przełomowy pod wieloma względami, nastąpi oczyszczenie z zarzutów i uspokojenie konfliktów zawodowych. Praca będzie palić Ci się w rękach, oby nie dosłownie. Uważaj na ogień, ponieważ może się wymykać spod kontroli.

Trudności

Po radosnych, lekkich namiętnych dniach, od 19.10 pojawi się skrajne napięcie emocjonalne i podwyższona wrażliwość, która będzie dążyć do eskalacji. Przypatrz się sobie uważnie, ponieważ możesz mieć pierwsze symptomy nerwicy, których nie wolno lekceważyć. Przewaga planet w znaku Skorpiona w ostatniej tercji miesiąca uruchomi Twoich dawnych wrogów i rozbudzi niegdysiejsze animozje. 25.10 Nów w Skorpionie i zaćmienie Słońca najprawdopodobniej poskutkuje spadkiem odporności, chronicznym zmęczeniem i zniechęceniem się do pewnych znajomości.

Panna - horoskop na październik

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Azymut na pracę i karierę

Szanse

Jeśli chodzi o kwestie uczuciowe, miesiąc rozpocznie się niełaskawie. Możesz czuć się trochę opuszczona Panno, ponieważ z Twojego znaku uciekła Wenus i trzeba będzie zaciągnąć ręczny hamulec, jeśli chodzi o randkowanie. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, zatem przestawisz priorytety z uczuć na karierę, na czym zawodowo wyjdziesz doskonale. Już od 2.10 Merkury znajdujący się w Twoim znaku wraca do ruchu prostego, zatem atakuj pozycje w pracy i nie odpuszczaj. Jeśli wytrwasz, to 7.10 dostaniesz obietnicę wymarzonego projektu, możliwe również duże, udane i od dawna odkładane zakupy. Przerwa w miłosnej grze nie potrwa w nieskończoność, ponieważ już od 23.10 wracasz do sercowych rozgrywek. Od nowiu Księżyca w znaku Skorpiona (25.10) odzyskasz sympatię i uznanie otoczenia.

Trudności

Z powodu bardzo agresywnie działającej Pełni w Baranie (09.10) puszczą Ci nerwy i możesz publicznie na kogoś nakrzyczeć, co źle wpłynie na Twój wizerunek. Z powodu trudnych wpływów, które wywoła półkrzyż Marsa i Neptuna z Twoim znakiem 12.10, może się okazać, że czas odwiedzić ortopedę, ponieważ pojawią się kłopoty z nogami i stopami.

Waga - horoskop na październik

Waga (23 września - 22 października)

Królowa jest u siebie

Szanse

Miesiąc zaczynasz z doskonałym bonusem, ponieważ aż do 23.10 masz u siebie swoją patronkę i opiekunkę czyli Wenus, a ponieważ wszystko z jej pomocą jest możliwe, to czeka Cię wyśmienita zabawa. Nie będziesz się ograniczać ani narzucać sobie dyscypliny, wręcz przeciwnie, poluzujesz sobie wszystkie restrykcje. Możesz liczyć, że 9.10 pełnia Księżyca w Baranie odgrzeje dawne uczucie i zapłoniesz, a wraz z Tobą ktoś, kogo masz na myśli. Pamiętaj jednak, że igranie z ogniem bywa nierzadko niebezpieczne. 22.10, kiedy Wenus utworzy koniunkcję ze Słońcem, to najlepszy moment na niezapomnianą randkę. W październiku czeka Cię również więcej pieniędzy, a mniej pracy! Czegóż chcieć więcej?

Trudności

Jak już pobawisz się mocnymi emocjami w tle, to okaże się, że ktoś się zaangażował i nie chce odpuścić. 20.10 kwadratura Wenus i Pluton da upust złym emocjom. Ktoś się na Ciebie uprze. 23.10 Wenus wkracza do znaku Skorpiona, więc atmosfera jeszcze się zagęści. Jednak najmocniejsze wydarzenia przyjdą 25.10, kiedy Nów Księżyca i zaćmienie Słońca przywołają dużo tajemnic i ukrytych intr

Skorpion - horoskop na październik

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Ekstremalna kumulacja energii

Chyba nie ma znaku równie mocno obdarowanego przez niebo w październiku, jak Twój. Przed Tobą wielki miesiąc! Atmosfera nie będzie się schładzać nawet na chwilę. Twój patron, władca podziemi czyli Pluton, po wielu miesiącach retrogradacji 8.10 wraca do ruchu prostego, co będzie miało na Ciebie niezwykle pobudzający wpływ. Sprawy, które latami się przeciągały, będą się rozwiązywać same. Nagle wszystko zacznie się układać i to tak szybko, że tempo wydarzeń cię zaskoczy. Następnie 23.10 Słońce i Wenus znajdą się w Twoim znaku co sprowadzi do twego życia szanse na miłość i spełnienie po wielu niepowodzeniach i trudach poszukiwań. Najmocniejsze wydarzenie przyjdzie 25.10, ponieważ nów Księżyca i zaćmienie Słońca odbędą się w Twoim znaku, co jeszcze podkręci siły transformujące twoje życie. Następnie 29.10 do Twojego znaku wejdzie Merkury, który wyznaczy czas na drogę ku szczęściu na nowych, własnych zasadach.

Trudności

Nie wszystko dasz radę skontrolować, ponieważ zachowanie innych osób będzie poza granicami Twojej ingerencji. 9.10 pełnia w Baranie spowoduje, że ktoś w Twoim otoczeniu agresywnie postąpi bądź skrytykuje bliskie Ci osoby. Możesz mieć chwilowe problemy z ciśnieniem. Dni 19/20.10 to kwadratury Słońca i Wenus do Plutona, więc pewna osoba może wręcz oszaleć z zazdrości, ale to czas aby pozwolić odejść staremu i robić miejsce nowemu

Strzelec - horoskop na październik

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Powiew wielkiego świata

Szanse

Nie ma chyba lepszego otwarcia miesiąca jak to, które niebo przewiduje właśnie dla Ciebie. Już 1.10 Wenus znajdzie się w opozycji z Jowiszem, co może Cię wręcz ozłocić. Otworzysz oczy na prawdziwe uczucie. Ten miesiąc pomoże ci w sprawach serca i odnalezienia się w jego meandrach. Bardzo prawdopodobne, że odżyje dawna miłość. Dzięki Księżycowi Myśliwych, czyli (9.10) Pełni Księżyca w znaku Barana, odnowisz stare znajomości i naprawisz przedawnione błędy. Dzięki Merkuremu w opozycji z Jowiszem 12.10 pójdziesz nową ścieżką, odważnie i bez oglądania się za siebie. Masz duże szanse odwiedzić w październiku jakieś obce kraje lub spotkać osoby, dla których codziennością są loty transatlantyckie w klasie biznes. Jeśli myślisz o spóźnionym urlopie, to świetnie trafiłeś. Czeka Cię uhonorowanie dotychczasowego wysiłku i zbliżysz się do swoich ideałów.

Trudności

Dobra passa ma to do siebie, że w pewnym momencie się wypala. Od 22.10 przed tobą duży spadek formy i zmęczenie da o sobie znać. Nów Księżyca w znaku Skorpiona 25.10 i zaćmienie Słońca przyniesie stany obniżonego nastroju, chandrę oraz problemy z kolanami. Okaże się, że tęsknisz za czymś, za kim, ale sam nie wiesz już czy posiadasz to, na czym ci zależy.

Koziorożec - horoskop na październik

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Miesiąc transformacji

Szanse

Czekałeś na to od miesięcy i, jak zawsze, Twoja cierpliwość zostaje nagrodzona. W czym jak w czym, ale w oczekiwaniu jesteś mistrzem świata. 8.10 Pluton, który już od wielu lat znajduje się w Twoim znaku zodiaku i zmienia cię jako człowieka, wchodzi w ruch prosty. Poczujesz, że szykuje się grubsza odnowa i naprawdę solidna reforma. Pewne sprawy już ci się nie wymkną. Przyszpilisz przeciwników i kilka osób nie przedłuży kolejny raz swoich uników. Dostaniesz to, o co ci chodzi i czego od długiego czasu się domagałeś. Bardzo prawdopodobne, że 12.10 doprowadzisz coś ważnego do szczęśliwego finału. Kolejna ważna, a przy tym opiekuńcza dla ciebie planeta, czyli Saturn, 23.10, również zaczyna ruch prosty. Pokomplikowane historie z dokumentami, urzędami i decyzjami administracyjnymi w tle zaczną się prostować.

Trudności

Pewien poważny kłopot może sprawić Ci 9.10 Pełnia Księżyca w znaku Barana. Nie będziesz umiał się pogodzić z czyimś wyborem. Coś sprawi ci ogromną przykrość. Pojawią się problemy z nerwowymi osobami, które nie panują nad swoimi reakcjami. Bardzo możliwe personalne starcia i zatargi w pracy z kimś, kogo po prostu nie trawisz. 19/20.10 kwadratury Słońca i Wenus ze znajdującym się w twoim znaku Plutonem wygenerują mocne emocje i zazdrość o partnera.

Wodnik - horoskop na październik

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Zwolnienie hamulca

Szanse

Nareszcie coś od początku pójdzie zgodnie z planem. Przed Tobą dobry start w nowy miesiąc, który przywita Cię soczystym pocałunkiem. Opozycja Wenus i Jowisza przedstawi Ci możliwość zrealizowania jakiejś pasji, większego zaangażowania się w hobby i uczestniczenia w różnych kreatywnych warsztatach, co będzie ogromną przyjemnością. Przed tobą perspektywy wyjazdów służbowych, klasowych integracji i zagranicznych konferencji. Dzięki sprzyjającej pełni Księżyca 9.10 pojawi się pozytywna oferta współpracy zawodowej. Gorąco na gruncie partnerskim w okolicy 19.10, ponieważ Wenus w trygonie z Marsem w żywiole powietrza postawi nowe, atrakcyjne osoby w twoim otoczeniu. 23.10 Saturn, który przebywa w Twoim znaku, ruszy do przodu i zakończy różnego rodzaju kłopotliwe sytuacje. Blokady i kotwice zwolnią się, a zaryglowane dotąd rewiry zaproszą Cię na swój teren. Chroniczne choroby i dolegliwości okażą się możliwe do wyleczenia.

Trudności

Po przejściu Słońca i Wenus do znaku Skorpiona 23.10 pojawią się ogromne napięcia w partnerstwie. Nie będziecie mogli się porozumieć, ktoś zasieje ziarno wątpliwości i wrzuci między was kość niezgody. Niezbyt korzystnie zadziała 25.10 nów Księżyca w Skorpionie, który pobudzi ukryte lęki i niepokoje, głównie na tle obaw o przyszłość zawodową.

Ryby - horoskop na październik

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Pod skrzydłami Amora

Szanse

Mogłaś się czuć, Rybo, dość markotnie i melancholijnie z okazji równonocy, ale teraz dość tego. Zagotuje się w Twoim sercu, a październik znacznie podniesie temperaturę w relacji. Przygotuj się na najpiękniejsze doznania i świętowanie… ale to dopiero od 23.10, ponieważ wtedy Wenus i Słońce znajdą się w przyjaznym dla Ciebie, pokrewnym znaku Skorpiona. Zaczniesz z uwagą śledzić losy swoich przodków i zastanawiać się nad karmiczną przeszłością, którą masz do naprostowanie. Wybitnie pomoże Ci w tym 25.10 nów Księżyca w znaku Skorpiona. Odkrywanie tajemnic rodowych będzie pasją i ekscytującym doznaniem. Najlepsze pościernik zostawia dla ciebie na sam koniec. 28.10 Jowisz ponownie wkracza do Twojego znaku! Myślałaś, że coś już nigdy się nie trafi, że okazja minęła bezpowrotnie? Nic bardziej mylnego. Tuż przed Twoim nosem pojawią się przegapione okazje. Merkury od 29.10 wystawi Ci walizki z szafy i zaproponuje okazje do podróżowania.

Trudności

Zanim pojawią się te lepsze tendencje, trzeba będzie studzić czyjeś rozbuchane i gorące emocje. Przez pełnię w Baranie (9.10) komuś testosteron uderzy do głowy, a Ty będziesz mieć problem. Podobnie 12.10, kiedy kwadratura Marsa i Neptuna skołuje osoby w Twoim otoczeniu. Ktoś wprowadzi zamęt i celowo poda błędne informacje, które sama będziesz prostować.

Zobacz horoskop tygodniowy:

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Ganna Bozhko/Getty Images

Pozostałe wiadomości