Horoskop tygodniowy na 10-16 października. W czym może pomóc nam przejście Merkurego ze znaku Panny do Wagi?

Aktualizacja:
Źródło:
Astrolog Merkurja
Rozgwieżdżone niebo

Słońce przez cały tydzień przebywa w znaku Wagi, a Srebrny Glob zaczyna redukować swoją tarczę. Jesteśmy już po pełni księżyca, która miała miejsce w znaku Barana i rozgrzane do czerwoności głowy niektórych znaków zodiaku zaczną się nareszcie schładzać. Sprawdź horoskop tygodniowy na 10-16 października 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku.

Pod względem pracy i nauki czeka nas spokojniejszy i bardziej owocny tydzień. Dzięki trygonowi Słońca i Saturna (12.10) uda się doprowadzić do szczęśliwego finału jakieś rozmowy handlowe bądź negocjacje. W prowadzeniu dialogów pomoże również przejście Merkurego ze znaku Panny do dyplomatycznego i ugodowego znaku Wagi (11.10).

Najważniejszym dniem w tym tygodniu będzie środa, w trakcie której oprócz wspomnianego już korzystnego biurowo trygonu pomiędzy Słońcem a Saturnem dojdzie jeszcze do opozycji Merkurego i Jowisza, ale przede wszystkim do dość agresywnej w swoim działaniu i niebezpiecznej kwadratury Marsa i Neptuna. Kwadratura pomiędzy Marsem, reprezentującym boga wojny, a Neptunem, przedstawiającym boga mórz i oceanów, może wywołać kolejne incydenty z atakami na infrastrukturę typu mosty, gazociągi lub statki. Możliwe również wycieki toksycznych substancji. Koniec tygodnia, w tym sam weekend, będzie łagodniejszy, spokojniejszy i bardziej przyjazny niemal pod każdym względem.

Horoskop tygodniowy na 10-16 października 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop tygodniowy - Baran

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

W ciągu najbliższych dni postawisz na zabawę, rozrywkę, ale połączoną z czymś, co jest pożyteczne i może dać ci całkiem spore korzyści. Kolejne dni będą przynosić odnowione kontakty z osobami, z którymi dawno już straciłeś się z oczu. Los znowu was ze sobą zetknie, prawdopodobnie w tym celu, aby dokończyć coś, co kiedyś zarzucono. Tydzień powinien być udany i zadowalający z wyjątkiem środy (12.10)! W tym wypadku niebo zaleca daleko posuniętą ostrożność. Kwadratura pomiędzy twoim patronem Marsem a Neptunem może przynieść nagłe pogorszenie się samopoczucia i kondycji. Niewykluczone jakieś nieporozumienia, jak również drobne urazy typu skręcenie kostki, dlatego uważnie patrz pod nogi. Koniec tygodnia to powrót korzystnych układów na niebie.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Horoskop tygodniowy - Byk

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Wenus, która przebywa w znaku Wagi w piątek (14.10), utworzy dobrze na ciebie działający trygon z Saturnem, co postawi cię finansowo i zawodowo na nogi. W portfelu poczujesz się swobodniej, a po ostatnim dość burzliwym tygodniu to doskonała wiadomość, ponieważ nagłe wydatki się skończą. Jednak zdaje się się, że jest to za mało, aby cię usatysfakcjonować, ponieważ w innych dziedzinach życia nadal możesz borykać się z przeciwnościami i niezadowoleniem. Osoby wokół ciebie będą miały inne wizje spędzania wolnego czasu lub też będą kwestionować twoje pomysły i zdanie. W ciągu najbliższych dni po prostu nie zużywaj energii na bezproduktywne utarczki, rób swoje i czekaj, aż układ na niebie obróci się tak, aby twoje było na wierzchu. To już niebawem, a cierpliwość bardzo ci popłaci.

Horoskop tygodniowy - Bliźnięta

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Przed tobą udane dni wypełnione reformowaniem swojego miejsca pracy. Przemeblujesz je sobie tak, aby przynosiło ci radość i spełnienie. Bardzo możliwe, że przesiądziesz się z gorszego biurka na lepsze biurko, zakupisz sobie nowy sprzęt, laptop, telefon lub zdecydujesz się na zastosowanie innych udogodnień. Twój patron, Merkury, opuszcza znak Panny i we wtorek przechodzi do sprzyjającego znaku Wagi (11.10). To doskonała informacja. Wszystko okaże się lżejsze i bardziej przewidywalne. Opozycja Merkurego i Jowisza (12.10) pomoże ci z kolei w pozyskaniu kontraktów, znajomości i utworzeniu jakiegoś nowego typu relacji, najprawdopodobniej zawodowych, ale niewykluczone, że z biegiem czasu staną się one bardziej osobiste i sercowe. To będzie dobry tydzień.

Horoskop tygodniowy - Rak

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

W poprzednim tygodniu mogłeś się czuć, jakbyś był w kotle z gorącą wodą. Na szczęście wpływy Pełni Księżyca w znaku Barana już się kończą i będziesz mógł złapać trochę oddechu, swobody i poczuć przestrzeń wokół siebie. Co prawda na niebie nie ma dla ciebie lukrowanej laurki, ale sytuacja jest do opanowania i jakoś sobie poradzisz z natrętnymi ludźmi, tak zwanymi trudnymi klientami czy też złośliwością przedmiotów martwych. Odzyskasz wiarę w swoje możliwości i wszystko pójdzie po grudach, ale jednak do przodu. Twoje nadwyrężone ostatnio zdrowie zacznie się poprawiać i możesz mieć więcej siły fizycznej, aby się odnaleźć w pracy lub szkole. Głowa do góry, najtrudniejsze za tobą.

Horoskop tygodniowy - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Przed tobą pracowity, intensywny i rozwojowy tydzień, w trakcie którego niebo będzie otwierać dla ciebie różne okna i drzwi. Pojawią nowe, bardzo obiecujące możliwości, jeśli chodzi o karierę, edukację i zagraniczne kontakty lub podróże. Nawet jeśli jesteś już emerytowanym Lwem, to nagle możesz odczuć przemożną potrzebę zapisania się na kurs języka obcego lub Uniwersytet Trzeciego Wieku. Brawo. Tak trzymaj, nie zwalniaj tempa działania. Trygon Słońca i Saturna (12.10) ułatwi ci poruszanie się w świecie dokumentów, formalności i urzędów. Trygon Wenus i Saturna (14.10) przyniesie spotkania z osobami o podobnych zainteresowaniach oraz zaproszenia na ciekawe imprezy kulturalno-towarzyskie, które odbędą się w weekend.

Horoskop tygodniowy - Panna

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Tydzień będzie stawiał cię w położeniu, które nie jest dla ciebie ani wygodne, ani komfortowe. Już we wtorek (11.10) Merkury opuszcza twój znak zodiaku i przechodzi do sąsiedniego znaku Wagi, co pozbawi cię części argumentów, które do tej pory były w twojej dyspozycji. Najtrudniej wygląda środa (12.10). W trakcie tego dnia dojdzie do kwadratury Marsa i Neptuna, które z kolei tworzą półkrzyż z twoim znakiem zodiaku. To spowoduje narażenie cię na urazy fizyczne jak również na obniżenie odporności, więc staraj się zabezpieczyć przed ewentualną infekcją. Ty wiesz doskonale, że lepiej zapobiegać niż leczyć, więc staniesz na wysokości zadania. Kolejne dni będą spokojniejsze, ale pozbawione komplementów i drobnych przyjemności. No cóż. Trzeba zrobić swoje. Nagroda przyjdzie później.

Horoskop tygodniowy - Waga

Waga (23 września - 22 października)

Planety się do ciebie uśmiechną szczerze i szeroko. Pod twoje nogi zostanie rzuconych sporo okazji i złotych monet, po które jak najszybciej się schylaj. Już we wtorek (11.10) do twojego znaku ruchem prostym zawita Merkury. Coś się rozwikła, coś się wyjaśni, coś wreszcie dotrze do twojej skrzynki pocztowej. Następnie opozycja Merkurego i Jowisza (12.10) przyniesie świetne perspektywy, jeśli chodzi o zdawanie egzaminów, wygrywanie konkursów, wyjście na pierwsze miejsce w jakiejś rywalizacji, a przede wszystkim zaproszenia do podróżowania lub oferty współpracy z zagranicą. Piątkowy trygon Wenus i Saturna tylko sformalizuje i skonkretyzuje obietnice i przyoblecze je w dokumenty do podpisania. Przed tobą piękne, szczodrobliwe i obfite dni.

Horoskop tygodniowy - Skorpion

Skorpion (23 października - 21 listopada)

W ciągu najbliższych dni nie będziesz chciał wchodzić z innymi w dysputy czy polemiki, ale okoliczności życiowe jak na złość będą chciały cię do tego zachęcić, żeby nie powiedzieć, że zmusić. Będziesz zaangażowany w jakiś rodzaj sporu pomiędzy kontrahentami lub skłóconymi partnerami. Niestety trzeba uważać na to, co mówisz i z kim wymieniasz wiadomości, sms-y lub e-maile, ponieważ bardzo prawdopodobne, że skonfliktowane strony dojdą do porozumienia, a złość czy frustracja może się skupić na tobie. W tym tygodniu wiele kwestii okaże się nietrafionych czy też opacznie zrozumianych. Na pocieszenie sprawy materialne i stan konta powinny mieć tendencję zwyżkową. W weekend czekają cię udane zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne.

Horoskop tygodniowy - Strzelec

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Naprawdę inne znaki zodiaku mogą się czuć zazdrosne lub zlekceważone przez niebo. Na twoim tle reszta zodiaku wypada ostatnio bardzo słabo. Nie inaczej jest w tym tygodniu. Przejście Merkurego do znaku Wagi (11.10) pomoże ci w wypowiedziach ustnych, ale również w egzaminach pisemnych. Opozycja Merkurego i Jowisza (12.10) kolejny raz szczęśliwy los na loterii życia kieruje właśnie pod twój adres. Warto brać udział w konkursach, przetargach i innych czynnościach, w których najwięcej do powiedzenia ma szczęśliwy traf. Zagranica po raz kolejny objawi się z jakimś zaproszeniem na srebrnej tacy. Żeby cię nie popsuć nadmiarem ułatwień i dobrobytu, pojawi się mała trudność. W nocy z wtorku na środę Mars i Neptun utworzą kwadraturę, która swoim niekorzystnym działaniem trafia w twój znak zodiaku. Możesz się liczyć tym, że ktoś z frustracji porysuje twoje auto, napisze niekorzystny komentarz lub wsadzi ci szpilę złośliwości. No cóż…

Horoskop tygodniowy - Koziorożec

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Trudy poprzedniego tygodnia zaczną się powoli zacierać i odchodzić w przeszłość. W tym tygodniu będziesz miał szansę przedstawić się w lepszym świetle, uspokoić emocje w pracy, harmonizować atmosferę w domu. W połowie tygodnia sfinalizujesz jakąś umowę i dojdzie do spotkania w urzędzie, w gabinecie szefa lub jakimś budynku użyteczności publicznej, gdzie atmosfera będzie życzliwa, a wokół ciebie przyjaźnie nastawieni ludzie. Wstrzymane płatności ruszą i kwoty zablokowane nagle znajdą się na wskazanych kontach. Ktoś może poczuć, że winien jest ci przeprosiny i w weekend może to takowych dojść. To nie będą, aż tak wymagające dni jak ostatnio, więc złapiesz trochę przestrzeni, aby odetchnąć i zrelaksować się.

Horoskop tygodniowy - Wodnik

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Przed tobą tydzień, w którym dogoni cię odłożona praca. Masz teraz możliwość z dużą precyzją i w stosunkowo krótkim czasie uzupełnić braki, nadgonić zaległości. Merkury wkracza do trygonu powietrza (11.10) co usprawni twoją komunikację z otoczeniem. Ktoś złoży ci propozycję, która będzie warta rozważenia, a dotyczy zmiany zawodowej. Na początku będziesz zaskoczony, ale to naprawdę obiecujący pomysł, tym bardziej, że w piątek dojdzie do trygonu pomiędzy Wenus a znajdującym się w twoim znaku Saturnem. Dzięki tym wpływom szybko możesz przejść od gdybań i słów do konkretnych czynów, decyzji czy składania podpisów. Koniec tygodnia jest rewelacyjny, jeśli chodzi o porządkowanie posesji, malowanie, odnawianie czy też mniejsze bądź większe naprawy wszystkiego, co leżało popsute i bezużyteczne. Finisz z graciarnią.

Horoskop tygodniowy - Ryby

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Wpływy planetarne jako ulubieńców wybrały sobie teraz znaki powietrzne i ogniste, pomijając nieco znaki wodne. Dlatego możesz mieć poczucie, że wszystko, co ważne, interesujące lub ciekawe cię omija. Znajomi, koleżanki, rodzina pławią się w ekscytujących doświadczeniach, wrzucając co chwilę do serwisów społecznościowych zdjęcia jak z żurnala, a ty co? Ty masz poczucie, że u ciebie wieje nudą. Zamiast załamywać ręce, weź się za przyziemne i praktyczne czynności, na które nigdy nie masz czasu. To właśnie ten tydzień, w którym można je spokojnie wykonać. Niestety twoje zdrowie może pozostawiać wiele do życzenia, szczególnie w środę (12.10). Kwadratura Marsa i przebywającego w twoim znaku Neptuna osłabi cię na tyle, że trzeba zdecydować się na spędzenie dnia w łóżku z kubkiem gorącego naparu. Możesz płakać w poduszkę. Nic w tym złego. Oczyścisz się przez łzy, a później wszystko wróci na swoje miejsce.

Karty Tarota - Małe Arkana

Małe Arkana to 56 kart Tarota, które zostały podzielone na cztery grupy - Monety, Puchary (Kielichy), Buławy (Pałki lub Kije) oraz Miecze. Każda z nich posiada 10 kart, zaczynając od 1, a wliczając w to Pazia, Rycerza, Królową oraz Króla. Te karty wskazują na kwestie mniejszej wagi osoby pytającej. Mogą dotyczyć kwestii codziennych, pobocznych kwestii związanych z pytaniem czy uszczegółowienia osobistej drogi.

Zobacz horoskop dzienny:

Zobacz także:

Źródło: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Carlos Fernandez

Pozostałe wiadomości