Skorpion - jaka jest charakterystyka tego znaku? Czy naprawdę jest tak silny, jak mówią gwiazdy?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot: GenerationClash / gettyimages.com

Znak zodiaku skorpion to wodny znak, który przypada na okres jesienny, między 24 października a 22 listopada. Nie wiesz, jaki jest skorpion? Sprawdź, jaki ma charakter i poznaj jego mocne i słabe strony.

Zobacz też: Horoskop walentynkowy - Astrolog Merkurja dla zakochanych! >>>

Skorpion to znak, który ma wyjątkowo silny charakter i bywa trudny jako partner. Ze względu na swoją pewność siebie i upartość w dążeniu do celu często odbierany jest przez otoczenie jako człowiek wyniosły i narcystyczny. W rzeczywistości skorpion dąży do ciągłego samorozwoju, ale także przez całe swoje życie stara się naprawić otaczający go świat. Co jeszcze warto wiedzieć o tym znaku?

Zobacz też: Jakie tajemnice skrywa horoskop Strzelca? – Cechy znaku >>>

Charakterystyka skorpiona – jaki jest skorpion?

Skorpion to znak , który nie ma sobie równych, jeśli chodzi o pokonywanie trudności i rozwiązywanie problemów zarówno własnych, jak i swoich bliskich. Jest niezastąpiony jako przyjaciel, właśnie ze względu na swój charakter. Skorpion jest silny nie tylko psychicznie, ale także fizycznie. Wszystko, co sobie postanowił, zawsze doprowadza do końca. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i jeśli tylko czegoś chce, to prędzej czy później uda mu się to osiągnąć. W dążeniu do realizacji swoich postanowień często zapomina, żeby żyć tu i teraz. Osoby spod tego znaku są ambitne, lubią władzę i pieniądze. Z reguły są to osoby niecierpliwe, jednak jeśli widzą jakąś korzyść w czekaniu, potrafią pokonać swoje słabości. Charakter skorpiona jest wyjątkowy także z innego powodu. To znak, który nie przejmuje się własnymi wadami i zawsze stara się patrzeć na nie z pozytywnej strony. Robi wszystko, aby pokonywać swoje bariery i lubi stawiać sobie nowe wyzwania, dzięki czemu może odkrywać możliwości własnego ciała i psychiki.

Skorpion partner czasami może wydawać się oschły i oziębły. Zazwyczaj zdarza się to na początku związku lub znajomości, kiedy jeszcze skrywa swoją wrażliwość i emocjonalność. Najczęściej pokazuje swoje prawdziwe oblicze dopiero po wspólnym przeżyciu czegoś ekstremalnego i niespodziewanego. Zaufanie do ludzi zdobywa tylko wtedy, kiedy mógł sprawdzić ich lojalność podczas trudnej sytuacji życiowej. Jeśli czuje, że ktoś jest wobec niego nieuczciwy lub stara się nim manipulować, zawsze reaguje w sposób wybuchowy i nigdy nie wybacza zdrady. Lubi się mścić. Zanim wybierze partnera na stałe, długo się waha i szuka różnych sposób na upewnienie się w uczuciach zarówno swoich, jak i drugiej połówki, ale kiedy już się zdecyduje – potrafi całkowicie poświęcić się dla ukochanej osoby. Partner Skorpion to człowiek wierny i troskliwy, który po prostu potrzebuje czasu, by pokazać swoją wrażliwość i pokazać, co naprawdę czuje.

Charakter skorpiona – mocne i słabe strony

Jakie są mocne i słabe strony skorpiona?

· Skorpion bywa podstępny, szczególnie jeśli czuje się wykorzystywany przez osoby ze swojego otoczenia.

· To znak, który jest bardzo pracowity i we wszystkich swoich działaniach dąży do perfekcji.

· Skorpiony nie potrafią odpoczywać, kiedy mają niedokończone sprawy prywatne czy zawodowe, a w rezultacie często cierpią na bezsenność.

· Ten znak zodiaku jest zamknięty w sobie i niepytany, nigdy nie dzieli się z innymi swoimi przeżyciami. Z tego też powodu, partnerzy skorpion i skorpion nie są w stanie stworzyć dobrego związku. Osoby spod tego znaku potrzebują kogoś, kto nauczy ich, jak powinno się rozmawiać o uczuciach.

· Skorpion to osoba godna zaufania, która nigdy nie zdradzi sekretów przyjaciół i zawsze pomoże im w potrzebie.

Skorpion mężczyzna – jaki jest?

Pan skorpion jest tajemniczy i namiętny. Jest dumny z siebie i swoich osiągnięć, nie boi się krytyki i ma do siebie duży dystans. Z natury jest władczy i dominujący, nie lubi, kiedy ktoś stara się go sobie podporządkować. Umie pracować pod presją czasu i jest idealnym pracownikiem, ale jednocześnie woli być szefem niż słuchać poleceń innych. Mężczyzna skorpion to zarówno świetny kochanek, inteligentny rozmówca, jak i wymagający partner. Nienawidzi lekkomyślności w postępowaniu i braku organizacji, a u swoich bliskich najbardziej ceni szczerość i bezpośredniość.

Skorpion kobieta – jaka jest?

Pani skorpion jest niecierpliwa i wybuchowa. W miłości wykazuje się dużym brakiem zaufania do partnera, ma ciągłą potrzebę kontrolowania jego życia, przy czym sama ceni sobie niezależność i prywatność. Nie jest skłonna do zdrady, dlatego też tak bardzo zależy jej na wierności drugiej połówki. Najlepiej czuje się w kręgu swoich bliskich znajomych, nie lubi zmian w życiu i nie jest jej łatwo odnaleźć się w nowej sytuacji. Bezpiecznie i komfortowo czuje się we własnym domu, w nowych miejscach zdarza się jej odczuwać niepokój. Kobieta spod tego znaku ma silną wolę i nie poddaje się, dopóki nie osiągnie zamierzonego celu. Najważniejszą cechą, którą stara się rozwinąć u dziecka, jest samodzielność.