Horoskop

Horoskop miesięczny na sierpień. Czas na realizację marzeń

Horoskop

Autor:
Astrolog
Merkurja
Linoryt słońca i księżyca

Wspaniały, majestatyczny i cudowny sierpień będzie przynosił dla większości znaków zodiaku szczęśliwe trafy i korzystne zbiegi okoliczności. Sprawdź horoskop miesięczny na sierpień dla wszystkich znaków zodiaku.

Co nas czeka w sierpniu?

To miesiąc cudów i manifestowania się mocy kreacji. Nie dość, że jest ósmym miesiącem w naszym kalendarzu, a jak nie od dzisiaj wiadomo, w numerologii ósemka związana z jest z wprowadzaniem zamiarów w czyn niemal z miejsca, to jeszcze nosi w swojej nazwie odniesienie do sił nadprzyrodzonych (łacińskie augustus oznacza boski, nieziemski, cudowny).

Astrologia i ezoteryka

Co przyniesie czerwiec? Horoskop
Co przyniesie czerwiec? Horoskop
wideo 2/13

W ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się wielu sukcesów i korzystnych zbiegów okoliczności. Sierpniowe klimaty będą determinowane głównie przez pozytywne układy między planetami, ale musimy bardzo pamiętać o tym, aby zachować higienę psychiczną i nie wdawać się w gonitwę czarnych myśli, ponieważ to o czym śnimy, marzymy, bądź czego się boimy, będzie miało niewiarygodną łatwość materializowania się w naszym życiu.

Sierpień cudem spełnionych marzeń

Najważniejsze wydarzenia na niebie to w tym miesiącu oczywiście Pełnia Księżyca w znaku Wodnika (12.08), która natchnie nas odwagą i determinacją do tego, aby zawalczyć o swoje marzenia, maksimum aktywności roju Perseidów (11-14.08) czyli noce spadających gwiazd, oraz silny Nów Księżyca w znaku Panny (27.08), któremu będą towarzyszyć mocne i transformujące aspekty Wenus, Urana, Marsa i Saturna.

Sierpień nie pozwoli nikomu stać z boku i bezczynnie patrzeć na przemykające obok wydarzenia. Każdy ze znaków zodiaku znajdzie w tym miesiącu coś dla siebie i może poczuć się jak na rozpędzonej planetarnej karuzeli. Do Ciebie należy wybór czy będziesz się kręcić z watą cukrową w dłoni, czy z łzami w oczach.

Kalendarzyk planetarny na sierpień

4.08 – Merkury wkracza do znaku Panny. Będziemy starali się bardzo rozsądnie dysponować budżetem domowym oraz kalkulować, jak za mniejsze pieniądze zobaczyć i doświadczyć więcej, niż w innych latach.

7.08 – Kwadratury, które utworzą się pomiędzy Wenus, a boginią niezgody Eris oraz pomiędzy Marsem, a Saturnem, prognozują trudny dzień, w trakcie którego może dojść do przerzucania się wzajemnymi oskarżeniami oraz zrzucaniem odpowiedzialności za zaistniałą sytuację. Możliwa eskalacja konfliktów.

11.08 – Wenus wkracza do znaku Lwa, w miłości i partnerstwie czas na odważne decyzje, koniec z długim zastanawianiem się, odtąd będziemy bardziej dynamiczni w uczuciach.

11-14.08 – na niebie dziesiątki meteorów czyli tak zwanych spadających gwiazd, które przyniesie aktywność roju Perseidów. Śmiało wypowiadaj swoje życzenia do Wszechświata.

12.08 – Pełnia Księżyca w znaku Wodnika pozwoli rozpoznać jaką ścieżką chcemy dalej pójść w życiu oraz zawalczyć o prawo do własnej przestrzeni i wolności. Wielu przedstawicieli zodiaku zdecyduje się na to, aby wyjść z układów, które ograniczają ich od lat.

14.08 – Mars w trygonie z Plutonem, to jak doładowanie baterii kosmiczną energią, wiele osób poczuje niespotykany przypływ sił i entuzjazmu.

18.08 – Wenus w trygonie z Jowiszem, czas na szczęśliwy traf oraz ciekawe sploty wydarzeń i zaskakująco korzystne zbiegi okoliczności.

20.08 – Mars opuszcza znak zrównoważonego Byka i przechodzi do znaku szybkich decyzj,i czyli do fazy Bliźniąt. W ciągu najbliższych tygodni nasze myślenie oraz sposób działania bardzo przyspieszą.

21.08 – Merkury w opozycji z Neptunem przyniesie sporo zamieszania, błędów informacyjnych oraz chwilowe przeszkody w komunikacji i podróżach.

23.08 – Słońce wkracza do znaku Panny, zaczniemy powoli myśleć o powrotach z urlopu, robieniu zapasów w spiżarni, to doskonały okres na rozpoczęcie wekowania i wykonywania przetworów domowym sposobem.

27.08 – Nów Księżyca w znaku Panny połączony z kwadraturą z Marsem, oraz kwadraturą pomiędzy Wenus a Uranem. To trudny dzień, który wielu przedstawicieli zodiaku postawi przed dylematami i wyzwaniami. Ciężko będzie znaleźć rozwiązanie, które zadowoli wszystkich. Dzisiaj trzeba będzie wybierać kierunek działania na najbliższe miesiące.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop miesięczny - Baran

Możesz się czuć wyróżniony i dopieszczony. Będziesz w świetnej formie fizycznej, a zbliżająca się noc spadających gwiazd w połączeniu z korzystną dla ciebie Pełnią Księżyca w znaku Wodnika (12.08), pomoże spełniać sny. Zdecydujesz się na to, aby sięgnąć po od dawna odkładane przyjemności czy luksusy. Dodatkowo Wenus przechodzi do Twojego, ognistego trygonu i od 11. sierpnia zagości w znaku Lwa. Zatem na prawdziwą, gorącą, wakacyjną miłość masz jeszcze szansę. Wszystko zaczyna się układać nadspodziewanie dobrze i przy odrobienie twojego wyczucia w działaniu oraz taktu w podejściu do domowników może się okazać, że będzie to najszczęśliwszy miesiąc w roku. Do ostrzeżeń musisz jednak zaliczyć wpływ kwadratury Marsa i Saturna (7.08), która zwiększy podatność na urazy fizyczne oraz Nów Księżyca (27.08) w znaku Panny, który będzie szedł w zwadzie z Twoim opiekunem – Marsem. Koniec miesiąca może obfitować w bunty w twoim zespole i niepotrzebne kłótnie z przełożonymi.

Horoskop miesięczny - Byk

Zanim Mars opuści Twój znak zodiaku (20.08), z jego pomocą i siłą możesz jeszcze sporo załatwić. Korzystaj szybko z rozgrzewającego wpływu tej ognistej planety i na dobrej fali trygonu Marsa i Plutona (14.08) odważ się na jakiś spektakularny ruch. W sierpniu będzie Ci dobrze szło jeśli chodzi o karierę i finanse. Załóż firmę, przejmij czyjś stołek, kup apartament, wyjedź na antypody po doświadczenia zawodowe. Niestety w kwestiach sercowych będzie mniej kolorowo. Już 11. dnia miesiąca Twoja patronka opuszcza znak lubianego przez Ciebie Raka i przenosi się do znaku Lwa. W połączeniu z niezbyt korzystną dla Ciebie Pełnią Księżyca w znaku Wodnika (12.08) stworzy to klimat pełen napięć i pretensji. Nie będziesz zadowolony/a z decyzji swoich bliskich i dasz o tym dość dosadnie znać, zatem w połowie miesiąca lepiej nie nastawiać się na romantyczne randki.

Horoskop miesięczny - Bliźnięta

Twój szybkonogi patron, bóg handlu, komunikacji i dobrych rozrywek czyli Merkury, od 4. sierpnia znajduje się w racjonalnym znaku Panny, zatem przyszedł czas na to, aby pomyśleć jak spiąć domowy budżet oraz rozejrzeć się za dodatkową pracą. Długo nie będziesz szukać, ponieważ już Pełnia Księżyca w sprzyjającym, pokrewnym znaku Wodnika (12.08) przyniesie jakieś doskonałe okazje, dzięki którym możesz osiągnąć swoje wymarzone, zawodowe cele. Nie martw się, nie tylko praca jest w sierpniu przewidziana dla Ciebie w gwiezdnym rozkładzie jazdy. Dobrego humoru i zabawy dostarczy Wenus w korzystnym położeniu, ze znaku Lwa (od 11.08), zatem z powodzeniem połączysz przyjemne z pożytecznym. Od 20. sierpnia zagościsz u siebie w znaku Marsa, zatem poczujesz się silniejszy i jeszcze bardziej zmotywowany. Najbardziej wymagające chwile przyniesie Nów Księżyca w znaku Panny (27.08), który może mocno cię zaskoczyć i będziesz mieć wrażenie, że nadmiar wrażeń i obowiązków jest ponad Twoje możliwości.

Horoskop miesięczny - Rak

W pierwszej połowie miesiąca będziesz nieco rozleniwienie, senność i nieobecność. Nic Ci się nie będzie chciało, nic Cię nie motywuje, ani nic nie cieszy. Pozwalasz, aby wszystko toczyło się swoim trybem, a Ty rzucasz się na fale i beznamiętnie czekasz dokąd Cię zaniosą. Poczekaj no tylko jak zacznie się zbliżać Pełnia Księżyca w znaku Wodnika (12.08), ona błyskawicznie postawi Cię na nogi i zelektryzuje Twój świat. Nagle wszystko nabierze wysokich obrotów, a Twoje uczucia temperatury wrzenia. Na Twojej drodze pojawią się nietypowe zdarzenia, jakieś ekscytujące przygody i osoby, które mają niesamowicie ciekawe wnętrze. Nie będziesz się nudzić. O przejściu Słońca do znaku Panny (23.08) ponownie skupisz się na pracy, życiu domowym i codziennych obowiązkach. Nów Księżyca (27.08) może przypomnieć Ci o krewnych i kłopotach w rodzinie. Nie odmówisz pomocy.

Horoskop miesięczny - Lew

Sierpień to bezapelacyjnie Twój miesiąc i to nie tylko z tego powodu, że większa część osób urodzonych w tym znaku obchodzi właśnie teraz urodziny. Archetyp Lwa jako włodarza i dysponenta siły widoczny jest na karcie tarota, z numerem ósmym. Dodatkowo Słońce, które jest patronem astrologicznym tej fazy zodiaku, właśnie teraz grzeje tak mocno, że padają roczne rekordy wysokości temperatury. Możesz być pewien, że w sierpniu nie będziesz się nudzić. Pełnia Księżyca (12.08) połączona z rojem Perseidów może spełnić każde Twoje, nawet najbardziej nieprawdopodobne czy też magiczne marzenie. Jakby mało było tych prezentów od świata, to jeszcze bogini miłości, szczodrobliwa i flirtująca Wenus od 11. dnia miesiąca będzie stawać na popas właśnie u Ciebie w znaku. Dobrze? To mało powiedziane. Błyszcz, olśniewaj, zachwycaj, zdobywaj. Wolno Ci. Jesteś królem zodiaku. Do czasu… Jak wiadomo co za dużo, to niezdrowo, więc czas na detoks, dietę, oraz zaciśnięcie pasa po urlopowych szaleństwach przyjdzie w Nów Księżyca w znak Panny (27.08), a wtedy możesz mocno złapać się za portfel.

Horoskop miesięczny - Panna

Dla innych znaków zodiaku sierpień to sezon ogórkowy w przenośni, a dla Ciebie dosłownie. Od 4.08 w Twoim własnym znaku znajduje się ukochany przez Panny Merkury. Rozsądne przeliczanie wszystkich rachunków, domowe porządki, a przede wszystkim weki, dżemy, kompoty, przetwory, kiszenie ogórków oraz zaopatrywanie spiżarni na zimę. To teraz głównie będzie zaprzątać Twoją głowę. Jesteś w tym wszystkim bardzo opanowana i dokładna. Chociaż spodziewasz się najgorszych wieści z rynków ekonomicznych czy pracy, nie będzie tak źle. Finanse akurat nie będą powodem do zmartwień. W szczególności kiedy Słońce przejdzie do Twojego znaku (23.08) będzie lżej, ponieważ wyjaśni się pewna zawieszona sytuacja dotycząca kwestii zawodowych. Nów Księżyca w Twojej fazie zodiaku (27.08) definitywnie przetnie wszelkie spekulacje, ale możesz lekko odchorować to, że weźmiesz na siebie dodatkową odpowiedzialność. Woda z miodem na żołądek pomoże złagodzić objawy stresu.

Horoskop miesięczny - Waga

Nawet jeśli miesiąc zaczął się z oporem czy też mało korzystnie, nie nastawiaj się negatywnie. Już niebawem aura na niebie zacznie Ci pasować. Po pierwsze Twoja opiekunka Wenus zostawi za plecami znak markotnego w twoim odbiorze Raka (11.08) i przejdzie do znacznie bardziej kompatybilnego znaku Lwa. Będziesz się cieszyć adoracją wielu wielbicieli. Twoja uroda ponownie zajaśnieje pełnym blaskiem, a humorek zacznie dopisywać. Dodatkowo zostaniesz wzmocniona wpływem Pełni Księżyca (12.08) z pokrewnego Ci znaku Wodnika (12.08) i powiesz sobie w duchu, że żyć nie umierać, bo jest tyle pięknych sytuacji, które podniosą Twój poziom energii. Bardzo dobrze. Nareszcie powróci optymizm. Zaczniesz o siebie dbać i sprawisz sobie wiele przyjemności. Idealnym dniem na rzucenie wyzwania Fortunie będzie 18. sierpnia. Wtedy uściśli się dobroczynny trygon pomiędzy Wenus, a Jowiszem. Możesz coś wygrać lub otrzymać cenny prezent. Sytuacja pogorszy się po przejściu Słońca do znaku Panny (23.08), Nów Księżyca w tymże znaku (27.08) też nie będzie należał do zbyt przyjemnych, ale to przecież jeszcze daleko i nieprawda.

Horoskop miesięczny - Skorpion

Niestety położenia kilku ciał niebieskich nie współgrają z twoim znakiem zodiaku i sytuacja, w której się teraz znalazłeś kosztuje cię parę kilo nerwów, no ale cóż… Uważaj na prowokacje i intrygi zarówno 7. sierpnia jak i 9. sierpnia. Opozycja Wenus i Plutona uruchomi osoby, którym nie podobają się Twoje sercowe wybory i układy partnerskie, które tworzysz. Możesz być ofiarą obmowy, a nawet celowego knucia planu rozbicia Twojego miru. Nie z Tobą te numery… Przejrzysz te zagrywki. Do konfrontacji może dojść w Pełnię Księżyca w znaku Wodnika (12.08), kiedy staniesz z kimś twarzą w twarz. Pozornie możesz odpuścić komuś przewinienie, ale kiedy Mars utworzy trygon z Plutonem (14.08) nie będzie na Ciebie mocnych. Powrót na zwycięską pozycję ugruntujesz po 22. sierpnia. Końcówka miesiąca należy do Ciebie. Zabierasz wszystko, portfele, serca, stanowiska, a co najważniejsze, wracasz do formy fizycznej i pełni sił po 27. sierpnia.

Horoskop miesięczny - Strzelec

Słońce przebywa w przyjaznym ci znaku Lwa, a zatem wielu powodów do narzekań nie masz, ale to jeszcze nie to, co być powinno. Czujesz, że coś się kluje, że coś wisi gdzieś w powietrzu, ale jeszcze nie może przyoblec się w realny kształt. Poczekaj do momentu, w którym Wenus również zagości w ognistym trygonie (od 11.08), to zrozumiesz co to znaczy prawdziwy smak lata. Nagle wszystko zacznie się układać, a poszczególne osoby i wydarzenia, jak idealnie pasujące do siebie puzzle zaczną wskakiwać na właściwe miejsca. Pełnia Księżyca w znaku Wodnika (12.08) również miło Cię zaskoczy. Możliwe, że jakaś urlopowa znajomość zacznie przeradzać się w coś naprawdę istotnego. Najciekawsze będzie związane z trygonem pomiędzy boginią miłości, a Twoim opiekunem czyli Jowiszem (18.08), zatem jeśli ktoś nagle zaproponuje Ci wspólny wyjazd albo jakieś inne, szalone przedsięwzięcie, nie wahaj się ani chwili. Trochę gorsze tendencje przynosi ostatnia dekada miesiąca. 21.08 powinieneś uważać na oszustwa. 27.08 Nów Księżyca w znaku Panny zmusi Cię do przyjrzenia się swoim sprawom zdrowotnym oraz zadbania o dobrostan organizmu.

Horoskop miesięczny - Koziorożec

Można powiedzieć, że ktoś taki jak Ty, nigdy nie zrozumie tych szaleńców goniących od przygody do przygody, od emocji do emocji… Do 21. sierpnia będziesz obserwował/a z niesmakiem, jak większość Twoich znajomych, krewnych czy też współpracowników daje się ponieść jakimś dziwnym ekscytacjom z niezdrowymi wypiekami na twarzy. Ty skupisz się na tym, co ważnego jest do wykonania i zrobisz sobie przy okazji jakąś rewizję bądź audyt. Merkury w pokrewnym Ci znaku Panny bardzo w tym pomoże. Uważaj na dziwne osoby, które będą podważać Twoją pozycję 7.08. Kwadratura Marsa z Saturnem przyniesie jakieś napięcia i walkę o utrzymanie rangi. Dobrze wyjdziesz na jakimś interesie 14.08, ponieważ trygon Marsa i Plutona w ziemskim żywiole przechyli szalę zwycięstwa na Twoją stronę. Odżyjesz od wkroczenia Słońca do znaku Panny (23.08) i nagle okaże się, że kiedy inni na gwałt przypominają sobie o swoich powinnościach i pędem wracają do pracy, Ty masz już wszystko zrobione. Pójdziesz sobie na urlop, spokojnie, bez stresu, bez tłumów, z klasą…

Horoskop miesięczny - Wodnik

Co by tutaj napisać, aby wystarczająco dobrze odzwierciedlało to układy na niebie, które będą Twoim działem w tym miesiącu? Festiwal fajerwerków? Wybuch supernovej? Planetarny lunapark? To chyba jeszcze za mało. Przygotuj się dobrze na jazdę i zapnij pasy. Może jeszcze wygląda to całkiem niewinnie, ale z każdym kolejnym dniem atmosfera zacznie się podgrzewać. Wszystko co się będzie działo, łapie fokus na Twoje sprawy partnerskie i miłosne. Jeśli jesteś samotny/a, możesz spotkać miłość życia, a przynajmniej przeżyć jakąś niebagatelną ekscytację. Jeśli jesteś w związku, możesz zdecydować się na radykalne ruchy, typu powiększenie rodziny, zaręczynowy pierścionek, a nawet coś, co wiąże na wiele lat tak skutecznie, jak żaden ślub czy wspólny kredyt? Od 11.08 Wenus będzie w opozycyjnym znaku Lwa i zaczną się wielkie słowa. Romantyczna noc spadających gwiazd okraszona Pełnią Księżyca w Twoim własnym znaku (12.08) to okazja, której nie możesz przegapić. Czerp z wielkiego kosza kosmicznych prezentów pełnymi garściami. Gorsze chwile? No tak… są. Jeśli koniecznie chcesz wiedzieć, to Nów Księżyca w znaku Panny (27.08) będzie połączony z kwadraturą Wenus i Twojego patrona, czyli Urana. Wtedy spadną Ci klapki z oczu. Zamiast rozpaczać, może warto zaakceptować to, że ideały nie istnieją i zamiast załamywać ręce warto zacytować boginię kina i wypowiedzieć kultowe: ,,nobody’s perfect’’?

Horoskop miesięczny - Ryby

Niestety początek sierpnia to dla Ciebie czas dość dużego napięcia i większej niż zazwyczaj nerwowości. Możesz mieć poczucie, że pomimo tego, że bardzo się starasz, ktoś nie szczędzi Ci gorzkich słów krytyki. Nic dziwnego. Poza Merkurym w opozycyjnym znaku Panny, nie masz teraz zbyt wielu sojuszników na niebie. Nawet sierpniowa Pełnia Księżyca może być dla Ciebie mocno rozczarowująca. Nie wahaj się zawalczyć o swoje racje i zaprotestować przeciwko temu, że potrzeby i marzenia innych członków rodziny są realizowane w pierwszej kolejności. W zaznaczeniu swojej pozycji pomoże Ci sekstyl Marsa i Neptuna (11.08) oraz trygon Marsa i Plutona (14.08). Nie chowaj się w szarym kącie, bo nikt tam Cię nie znajdzie, tylko jasno i wyraźnie mów, o co Ci chodzi. Jest szansa, że zostanie to usłyszane, a już z pewnością po 23.08, kiedy układy planetarne się przetasują i nagle świat zacznie być dla Ciebie znacznie milszy, ludzie bardziej uprzejmi, a w portfelu po Nowiu Księżyca w znaku Panny (27.08) pojawią się obiecane wcześniej kwoty. W sierpniu trzeba się zdystansować do firmowych plotek. Na koniec miesiąca okaże się, że w większości były wyssane z palca.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Tatyana Antusenok/Getty Images

Pozostałe wiadomości