Horoskop

Horoskop na luty. Czego możemy się spodziewać?

Horoskop

Autor:
Astrolog
Merkurja
Znaki zodiaku

Horoskop na luty, miesiąc bardzo specyficzny - nie dość, że krótszy od innych, to pełen emocji i intuicji. W tym roku, w ciągu najbliższych tygodni będziemy mieć daty, w których skumulują się dwójki. Dwójka w astronumerologii przypisana jest Księżycowi, w związku z czym możemy spodziewać się mocnych wpływów płynących z podświadomości.

Będziemy wiele sobie wyobrażać, ale również projektować swoje uczucia na innych. Luty będzie czarował, mamił, łudził i zachęcał do zagłębienia się w świat swoich uczuć.

Moc numerologicznej dwójki nawiązuje do kobiecych, parzystych i lunarnych energii oraz podpowiada, aby bardziej zaufać mocy intuicji.

Łacińska nazwa miesiąca (februarius) odnosi się do oczyszczeń przez pot i wodę, zatem w najbliższym czasie warto pokusić się o saunę lub spa.

Astrologia i ezoteryka

Co przyniesie czerwiec? Horoskop
Co przyniesie czerwiec? Horoskop
wideo 2/13

Czego możemy się spodziewać?

To będzie krótki, zimowy, ale jednak bardzo namiętny uczuciowo miesiąc. Czeka Nas radykalna zmiana energii, odcięcie grubą kreską tego, co było i otworzenie się na nowe wyzwania. Już pierwszego dnia miesiąca Nów Księżyca w znaku Wodnika i Nowy Rok Chiński pod patronatem Wodnego Tygrysa sprawią, że przebudzimy się z letargu i zapragniemy nowych doznań. Kolejne dni przyniosą podkręcenie temperatury i szybkości wydarzeń.

Walentynki, którym będzie patronować wejście Merkurego do znaku Wodnika, będą w tym roku wyglądać oryginalnie i inaczej niż zwykle. Pokusimy się o eksperymenty i nietuzinkowe randki w wyjątkowej scenerii.

16 lutego czeka Nas gorąca Pełnia Księżyca w znaku ognistego Lwa, poparta koniunkcją Wenus i Marsa! Wygląda na to, że święto zakochanych będzie trwało w tym roku wyjątkowo długo, a przy tym spędzimy je spontanicznie, emocjonalnie i bardzo intensywnie.

Koniec miesiąca to czas, kiedy Słonce przejdzie do znaku Ryb i staniemy się bardziej zamknięci w sobie, możemy również nadmiernie rozdrapywać rany emocjonalne, szczególnie w dniach bliskich do daty 22.02.2022.

W lutym tradycyjnie trzeba uważać na narządy podwójne, płuca, oskrzela, nerki, ale również dłonie i stopy.

Horoskop na na luty 2022 r. - Kalendarz planetarny

  • 1.02. - Nów Księżyca w znaku Wodnika, początek chińskiego roku Wodnego Tygrysa. Czas odcinania grubą kreską wątpliwości zawodowych i edukacyjnych, udział w nowych projektach, świeże pomysły.
  • 4.02. - Mars w sekstylu z Jowiszem, Słońce w koniunkcji z Saturnem. Konstruktywny, dzień pełen optymizmu i dobrych emocji. Dzisiaj śmiało robimy realne plany na przyszłość.
  • 8.02. – trygon Marsa i Urana, świetny dzień na nowe biznesy, wejście w interesy, odwagę do inwestycji.
  • 11.02. - Merkury w koniunkcji z Plutonem w znaku Koziorożca, niepokojące wydarzenia w polityce i gospodarce światowej.
  • 16.02 – Pełnia Księżyca w ognistym znaku Lwa. Koniunkcja Wenus i Marsa. Układ na niebie podgrzeje atmosferę, to czas pasji, namiętności, ulegania zmysłom. Prawdziwe Walentynki mogą zacząć się dopiero dzisiaj.
  • 18.02. - Słońce wkracza do znaku Ryb, Jowisz tworzy sekstyl z Uranem. Od dzisiaj będziemy bardziej introwertyczni i skupieni na sprawach płynących z głębi duszy.
  • 25.02. Kwadratura Merkurego i Urana, niebezpieczny dzień na drogach, łatwo o pomyłki, nadmierną prędkość, wypadki i awarie, również te dotyczące sprzętu elektronicznego.

Horoskop na luty 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop miesięczny - Baran

Przed Tobą bardzo ciekawy i intensywny miesiąc. Sprzyja Ci Słońce w Wodniku i Pełnia Księżyca (16.02) w Twoim, ognistym żywiole. Najbliższe tygodnie będą obfitowały w zabawę i sporą ilość nowych kontaktów towarzyskich. Twój patron Mars, który będzie w tygodnie z Uranem (4.02), przyniesie Ci znaczące zmiany i nowe możliwości w Twoim życiu zawodowym. Będziesz czuł, że musisz zrobić coś innego, rozwinąć się, a wewnętrzna ambicja nie powoli, abyś czuł się gorszy od konkurencji. W połowie miesiąca osiągniesz sukces. Możesz wejść do nowego zespołu pracowników. Koniunkcja Wenus i Marsa (16.02) sprawi, że staniesz się bardzo ciekawy nowych doznań. Ktoś to zauważy, ponieważ zwiększy się Twoja atrakcyjność jako potencjalnego kandydata na drugą połówkę. Nowy romans bardzo prawdopodobny.

Horoskop miesięczny - Byk

Czas, kiedy Słońce przebywa w znaku Wodnika, nie jest Twoim ulubionym okresem. Dostaniesz ważny impuls do zmiany kierunku edukacji bądź działania zawodowego. Dobrym dniem jest trygon Marsa i Urana w ziemskim żywiole (8.02), wtedy Twoja praca będzie doceniona, a Ty bardziej efektywny. W tym okresie możliwe dodatkowe świadczenia i wpływy. Niestety zbliżająca się Pełnia Księżyca w znaku Lwa (16.02), może pomieszać uczuciowe szyki. Twoje sprawy partnerskie będą się miały trochę gorzej. Porozumienie w związku przyjdzie dopiero po 20.02. W połowie miesiąca zwróć uwagę na kwestie kardiologiczne.

Horoskop miesięczny - Bliźnięta

Przed Tobą aktywny i udany miesiąc. Wykorzystaj czas, kiedy Słońce przebywa w przyjaznym Ci znaku Wodnika (do 18.02), ponieważ masz możliwość narzucić sobie wyśrubowany rytm i podołać wszystkim zadaniom i projektom. Szybkonogi Hermes od trzeciego lutego jest w ruchu prostym i da Ci na wszystko swoje poparcie. 11 lutego będzie miała miejsce koniunkcja Plutona i Twojej opiekuńczej planety, co bardzo zintensyfikuje wydarzenia wokół Ciebie i sprowadzi jakieś niesamowite wiadomości. Pełnia Księżyca w znaku Lwa (16.02) przyniesie Ci wyznania, których się nie spodziewasz i jakiegoś bardzo atrakcyjnego adoratora, który zasypie Cię komplementami i… prezentami.

Horoskop miesięczny - Rak

Nów Księżyca w znaku Wodnika (1.02.), a następnie koniunkcja Słońca i Saturna (4.02) mocno Cię rozczarują. Ktoś nadszarpnie Twoje zaufanie i zachowa się inaczej, niż oczekiwałeś. Możesz poczuć, że w świecie panuje bezwzględność. Nie przesadzaj, okaże się, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Trygon Marsa i Urana (8.02) rozrusza Cię, a Twoje możliwości intelektualne będą na bardzo wysokim pułapie. Pokonasz przeciwników sprytem. Od 18.02 pozytywna energia Słońca w Twoim, wodnym trygonie będzie Ci towarzyszyć i sprawi, że Twoja osoba stanie się popularna i atrakcyjna dla szerszego grona. Jowisz w sekstylu z Uranem w ostatnich dniach lutego przywoła Twoje pięć minut na gruncie zawodowym, gdzie odniesiesz spory sukces.

Horoskop miesięczny - Lew

Luty zapowiada się rewelacyjnie. Będziesz radosny, pełen nowych pomysłów i radości życia. Przede wszystkim powinieneś mieć na względzie Pełnię Księżyca (16.02.) w Twoim własnym znaku zodiaku, która da Ci kilka asów do rękawa. Nadchodzące dni będą dla Ciebie satysfakcjonujące pod względem emocjonalnym. Nawet praca będzie się odbywać w znacznie przyjemniejszej niż dotychczas atmosferze. Łatwiej znajdziesz wspólny język z otoczeniem. Pod koniec miesiąca, kiedy Słońce wkroczy do znaku Ryb, pojawią się pokusy. Ktoś za wszelką cenę zapragnie zwrócić Twą uwagę i zagościć w Twym życiu na dłużej, nawet jeśli jesteś już zajęty. Nie daj się uwieść, ponieważ powstaną z tego plotki, które mocno Ci zaszkodzą.

Horoskop miesięczny - Panna

Początek lutego przyniesie jakieś kłopoty do rozwiązania i awarie do naprawienia. Za sprawą trudnych dla Ciebie aspektów planetarnych takich jak Nów w Wodniku (1.02) oraz koniunkcja Słońca i Saturna (4.02) będziesz bić się z myślami, a dodatkowy stres objawi się w postaci bólów żołądka i kręgosłupa. Na ratunek przyjdzie trygon Marsa i Urana w żywiole ziemi (8.02), który narzuci Ci odrobinę dyscypliny i samozaparcia, i sprawi, że Twój problem zniknie sam. Koniunkcja Wenus i Marsa w sprzyjającym Ci znaku Koziorożca (16.02) obdarzy Cię miłymi komplementami. W tym terminie ktoś zaprosi Cię na wyjątkowe spotkanie, a Twoje serce zabije mocniej. Pod koniec lutego, kiedy Słońce wkroczy do znaku Ryb, staniesz się weselsza i nastawiona do świata bardziej optymistycznie.

Horoskop miesięczny - Waga

Już od pierwszego dnia nowego miesiąca staniesz się energetycznie silniejsza i bardziej zdecydowana. Nów Księżyca (1.02) w sprzyjającym Ci znaku Wodnika rozwieje Twoje wątpliwości. Następnie dzięki koniunkcji Słońca i Saturna (4.02) z powodzeniem zrealizujesz wszystkie swoje plany zawodowe. Pełnia Księżyca (16.02) w przyjaznym Ci znaku Lwa oraz koniunkcja Twojej opiekunki Wenus i Marsa, będzie tworzyć niezwykłą miłosną i partnerską atmosferę. Planety roztoczą przed Tobą intrygujące, wcześniej niemożliwe perspektywy, ale będą wymagały od Ciebie podjęcia ryzyka. Koniec lutego będzie już nieco słabszy, trzeba będzie odpocząć i zadbać o relaks.

Horoskop miesięczny - Skorpion

Nów w Wodniku i początek miesiąca może być dla Ciebie Skorpionie mocno wyczerpujący. Układ na niebie zmusi Cię do dodatkowego wysiłku fizycznego i umysłowego. Trzeba będzie przyłożyć się do systematycznej pracy w szkole, na studiach czy w firmie. Merkury w koniunkcji z Twoim patronem – Plutonem (11.02) da Ci jakąś niespodziewaną przewagę. Koniunkcja Wenus i Marsa (16.02) wpłynie na przyspieszenie Twojego tempa życia, ale kosztem Twoich relacji rodzinnych i miłosnych. Odpoczniesz po wkroczeniu Słońca do znaku Ryb. Sekstyl Jowisza i Urana (18.02) wpłynie aktywizująco na sprawy miłosne i dopiero wtedy znajdziesz czas na prawdziwą bliskość.

Horoskop miesięczny - Strzelec

Świeżo rozpoczęty miesiąc, pomimo tego, że obłoży Cię obowiązkami, przywróci Ci dobry humor. Nów w znaku Wodnika sprawi, że poczujesz, jak przybywa Ci energii i jesteś jak nowo narodzony. Księżyc, który ustawi się w Pełni, w sprzyjającym Ci znaku Lwa (16.02) przyniesie Ci nowe pomysły i zmieni Twoje podejście do życia na bardziej twórcze i kreatywne. Nareszcie zachce Ci się pracować i ponownie odnajdziesz w swoich zawodowych lub szkolnych zajęciach radość, o której ostatnimi czasy zapomniałeś. Dzięki sekstylowi Jowisza i Urana (18.02) zdasz egzaminy i uzyskasz zaliczenia. Możesz liczyć na dobre funkcjonowanie Twojego umysłu. W kwestiach sercowych możesz trochę przesadzić pod wpływem Pełni w Lwie (16.02) i wystraszyć kogoś swoją zbytnią otwartością.

Horoskop miesięczny - Koziorożec

Początek lutego prosi Cię o to, abyś zachował rozwagę. Osoby w Twoim otoczeniu będą stawać okoniem i torpedować wszystkie Twoje pomysły. Koniunkcja Słońca i Twojego patrona Saturna (4.02) informuje, że możesz podpisywać dokumenty i umowy z korzyścią dla siebie. Spotkanie Merkurego i Plutona w Twoim znaku (11.02) przyniesie Ci jakieś niepokojące wiadomości, nad którymi nie trzeba jednak załamywać rąk. Sytuacja wyjaśni się w terminie bliskim do 18.02. W trakcie koniunkcji Wenus i Marsa (16.02) w Twoim znaku, możesz liczyć na miły partnerski akcent. Zdrowie i kondycja fizyczna w ostatnim tygodniu lutego zaczną się polepszać.

Horoskop miesięczny - Wodnik

Miesiąc rozpoczyna się kolorowo, różowo, wręcz nieziemsko! Przywita Cię Nów Księżyca w Twoim własnym znaku i zagrzeje do walki o Twoje marzenia i ideały. Później koniunkcja Słońca i Saturna w Twoim własnym znaku (4.02) przyniesie możliwość korzystnych umów, realnego wprowadzania reform w życie codzienne oraz dobre ruchy z nieruchomością w tle. Pełnia Księżyca w opozycyjnym znaku Lwa (16.02) rozgrzeje Twoje serce do czerwoności i sprawi, że nie będziesz narzekać na powodzenie w partnerstwie. Sekstyl Jowisza i Twojego patrona Urana w drugiej połowie miesiąca przyniesie ważną wygraną w sporze, w urzędzie bądź w pracy, nie wykluczając też gier liczbowych. Ingres Słońca do znaku Ryb (18.02) na koniec miesiąca wymusi na Tobie zajęcie się sprawami, których nie lubisz i spotkania z osobami, za którymi nie przepadasz.

Horoskop miesięczny - Ryby

Słońce znajdujące się w znaku Wodnika i inne aspekty planetarne wpływają na Ciebie osłabiająco. Możesz spodziewać się trudnego początku miesiąca w miejscu pracy. Ktoś będzie okazywał Ci brak aprobaty dla Twoich dokonań. W szczególności musisz uważać w połowie lutego, ponieważ trudny wpływ ognistej Pełni Księżyca podziała na Ciebie drażniąco. Najbardziej powinny mieć się na baczności Ryby z trzeciego dekanatu znaku. Pojawią się kłopoty związane z pomówieniami i konflikty z osobami u władzy. Najlepsze przyjdzie pod koniec lutego. Ogrzeje Cię Słońce w Twoim własnym znaku. Nawet Ryby samotne czy też niezadowolone ze swojej sytuacji sercowej, pod wpływem sekstylu Jowisza i Urana (18.02) odzyskają dawną wenę, wiarę w miłość i poczują energię pozytywnych zmian.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/KateDemianov

Pozostałe wiadomości