Horoskop

Czy dziecko urodzone w piątek 13 maja będzie pechowe?

Horoskop

Autor:
Adam
Barabasz
Urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą
Urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą Dzień Dobry TVN
wideo 2/14
Dzień Dobry TVNUrodzeni pod szczęśliwą gwiazdą

Czy osoby, które przyszły na świat w piątek 13-ego, są skazane na wieczne nieszczęście? A może wręcz przeciwnie i dzisiejszy - stereotypowo pechowy - układ planet zwiastuje narodziny wybitnego władcy bądź utalentowanego artysty? Astrolog Merkurja wyjaśniła w studiu Dzień Dobry TVN, co tak naprawdę oznacza "urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą".

Urodzony pod dobrą gwiazdą

Układ planet w dniu urodzenia zależy od wielu czynników. Jak wyjaśnia astrolog Merkurja, to nie tylko data, która jest rzeczą umowną - jest przecież wiele różnych kalendarzy np. gregoriański, juliański, chiński, Majów, kalendarz żydowski. Daty, które w jednej kulturze są nieszczęśliwe, w innej wręcz odwrotnie. Prawdziwy kosmogram, czyli horoskop, uwzględnia to, co jest niezależne od ludzkich tradycji i zmian kulturowych czy politycznych. Są to obiektywne ustawienia planet, fazy Księżyca, położenie Ziemi na orbicie wokół Słońca oraz długość i szerokość geograficzna miejsca urodzin wraz z godziną. Są lepsze i gorsze horoskopy: można urodzić się pod tak zwaną dobrą gwiazdą, cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć zapisane łatwo przychodzące bogactwo, lub przeznaczoną wątłą budowę ciała, skłonności do chorób i ciężką pracę.

Jakie będą dzieci urodzone w piątek 13 maja 2022?

- Ludzie boją się piątku 13-go, bo nasza kultura jest zbudowana na dwunastce: 12 godzin dnia i 12 godzin nocy, 12 miesięcy - wyjaśniła Merkurja. - Jeżeli przekraczamy dwunastkę, to okazuje się, że robimy coś nie tak, coś niezgodnego z odgórnym przykazem. To, co u nas w kulturze jest negatywne, to w innych niekoniecznie. I nie ma się tym co tak strasznie przejmować, bo to, co działa, to układ planet, czyli coś niezależnego od woli ludzi - podkreśliła.

Zdaniem astrolog Merkurjii osoba, która urodzi się w piątek trzynastego 2022 roku o godzinie 8.30 w Warszawie, będzie bardzo uzdolniona artystycznie, otrzyma od gwiazd świetne poczucie rytmu i miłość do muzyki. Słońce w znaku Byka, Księżyc w znaku Wagi - obydwa światła horoskopu są pod opieką Wenus, zatem można wnioskować, że będzie to ktoś, kto nie lubi sporów ani kłótni. Z kolei doskonała pozycja Księżyca i Wenus zjedna mu sympatię u ludzi. Ascendent w znaku Raka sprawi, że będzie mieć rewelacyjną intuicję i zdolności do odczytywania emocji otoczenia. Planety wysoko nad horyzontem prognozują, że może to być ktoś naprawdę znany: doceniana artystka, aktorka, piosenkarz bądź kompozytor. Zatem piątek trzynastego będzie dla tej osoby wyśmienitą datą na życie.

- Będą tej osobie sprzyjać ludzie, ponieważ ma opozycję Wenus i Księżyca, więc sympatia ludzi już jest zjednana - zaznaczyła astrolog. - Pamiętajmy, że prawdziwy horoskop uwzględnia nie tylko godzinę, ale też szerokość i długość geograficzną. Ktoś, kto się właśnie teraz urodził w Warszawie, ma inny kosmogram niż osoba, która przyszła na świat w Szanghaju. Tutaj, w Warszawie, mogę uspokoić mamy na porodówce - dodała.

Horoskopy gwiazd

Tradycyjnie mówi się, że sukces jest wypadkową talentu i ciężkiej pracy. Czy jest tutaj miejsce na działanie kosmosu? Okazuje się, że tak. Na naszą korzyść działają: koniunkcje z Wenus i Jowiszem, urodziny w niedzielę, urodziny w trakcie pełni Księżyca, mocne gwiazdy dobroczynne: Regulus, Syriusz, Arcturus, Spica.

Wśród osób, które gwiazdy skazały na sukces jest m.in. Robert Lewandowski, królowa Elżbieta II oraz Bruce Lee.

- Elżbieta II ma bardzo mocny horoskop, w którym dominuje żywioł Ziemi, jest takim gwarantem stabilizacji (...)- zdradziła Merkurja. - Gwiazdy jej pozwoliły przetrwać wiele. Powiem wam tylko tyle, że najbliższe zaćmienie, 16 maja, uderza w jej horoskop. To może być klamra spinająca jej długie i stabilne panowanie - przepowiedziała nasza gościni.

Niestety działa to również w drugą stronę i gwiazdy mogą wróżyć niełatwe życie, a nawet skłonności do przestępstw. Kim jest więc typ spod ciemnej gwiazdy? To zwykle osoba będąca pod wpływem Lilith - Ciemnego Księżyca, gwiazdy Algol. W horoskopie takich osób zwykle może pojawić się duża ilość kwadratur nieharmonijny Mars, Saturn. Z kolei zaćmienie Słońca bądź Księżyca zwiastuje życie pełne wyzwań i zmagań, ale i charyzmy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości