Gwiazdy

Zofia Merle nie może pozbierać się po śmierci męża. Aktorka zmaga się z poważną chorobą

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Bartosz Krupa/East NewsZofia Merle

Bliscy i znajomi Zofii Merle co raz bardziej niepokoją się o jej stan zdrowia. Aktorka nie pojawiła się na pogrzebie swojego męża Jana Mayzela. Ponoć wszystko przez chorobę, która uniemożliwia jej opuszczanie mieszkania.

Śmierć Jana Mayzela

Artysta, który na stałe zapisał się w historii polskiego kina, zmarł 30 grudnia 2021 roku w wieku 91 lat. Widzowie pokochali go za role w kultowych produkcjach, takich jak "Miś", "Kingsajz", "Alternatywy 4" czy "Zmiennicy". Jan Mayzel był cenionym aktorem teatralnym, serialowym i filmowym.

Niejednokrotnie próbował swoich sił w dubbingu, użyczając głosu uwielbianym przez dzieci bajkowym postaciom. Smutna informacja na temat odejścia wybitnego aktora została opublikowana w mediach społecznościowych przez wielu artystów.

Jan Mayzel urodził się 5 stycznia 1930 roku w Milanówku. Ukończył PWSA w Krakowie, związany był z tamtejszym Teatrem Młodego Widza, występował też między innymi na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Elblągu i Teatru Muzycznego "Roma". Z jego talentem zetknęli się także miłośnicy słuchowisk Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji.

Choroby gwiazd

Monika Miller szczerze o swojej chorobie
Monika Miller szczerze o swojej chorobie
wideo 2/3

Zofia Merle po śmierci męża

Jak dowiedział się "Super Express" aktorka od dłuższego czasu zmaga się z poważną chorobą, która nie pozwala jej opuszczać mieszkania. To właśnie dlatego nie uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych męża.

- Zosia jest bardzo schorowana i nie mogła być na pogrzebie. Mieszka w bloku bez windy i już od pewnego czasu nie wychodzi z domu, bo nie jest w stanie wejść ani zejść po schodach – mówiła tabloidowi przyjaciółka aktorki.

Kim jest Zofia Merle?

Zofia Merle prze wiele lat kariery nazywana była mistrzynią drugiego planu. Zawsze jednak wyróżniała się charyzmą i zapadała w pamięć widzów. Pojawiała się jednak nie tylko na ekranie, ale także w różnych teatrach. Debiutowała w latach 50. w teatrze, ale szybko została zaangażowana do filmu. 

Zagrała w takich filmach, jak "Chłopi", "Noce i dnie" czy "Miś". W 2013 roku po śmierci syna Marcina wycofała się z życia publicznego.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości