Gwiazdy

Babcie polskiego show-biznesu. Ile mają wnucząt i która rozpieszcza je najbardziej?

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Babcie polskiego show-biznesu. Ile mają wnucząt i która rozpieszcza je najbardziej?

Dzień Babci w 2022 roku świętować będzie wiele gwiazd. O relacjach z wnukami chętnie opowiada Magda Gessler, Beata Kozidrak czy Agata Młynarska. Świeżo upieczoną babcią została niedawno Majka Jeżowska. Kto jeszcze wyczekuje swojego święta?

Dzień Babci 2022 - kiedy jest obchodzony?

Dzień Babci przypada na 21 stycznia. Pomysł utworzenia tego święta w Polsce pojawił w 1964 roku na łamach tygodnika "Kobieta i Życie". Pomysłodawcą był Kazimierz Fileger. Dopiero po ustanowieniu Dnia Babci powstał również Dzień Dziadka, który w wielu krajach obchodzony jest 23 stycznia. W Stanach Zjednoczonych babcie i dziadkowie mają swoje święto w tym samym dniu - 11 września. 

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Majka Jeżowska została babcią

Majka Jeżowska kilka dni temu za pośrednictwem Instagrama przekazała radosną wieść. - O 6:15 zostałam babcią! Już oficjalnie skoro rodzice umieszczają posty to babcia też - napisała szczęśliwa wokalistka. Jej jedyny syn Wojciech i Sophie Kula-Jeżowska powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Para dała swojej córeczce imię Róża.

Magda Gessler i jej miłość do wnuczki Neny

Nikt tak jak Magda Gessler nie jest zakochany w swojej wnuczce. Restauratorka co rusz daje wyrazy swojej miłości względem dziewczynki. Lara Gessler urodziła swoje pierwsze dziecko 19 października 2020 roku.

Magda Gessler powtarzała w licznych wywiadach, że przyjście wnuczki na świat było dla niej niezwykle poruszającą chwilą. Nie tylko przez wzgląd na Nenę, ale także swoją córkę. Gwiazda patrzyła bowiem na Larę przez pryzmat wnuczki i bardzo ją to wzruszało.

Beata Kozidrak ponownie zostanie babcią

Beata Kozidrak jest mamą dwóch córek - Katarzyny i Agaty. Piosenkarka jest babcią dla dwóch pociech starszej córki - Katarzyny. Jednak już za kilka miesięcy jej młodsza córka, Agata, po raz pierwszy zostanie mamą.

Grażyna Szapołowska i jej niezwykła relacja z wnuczką

Karolina Matej, wnuczka Grażyny Szapołowskiej postanowiła pójść w ślady swojej słynnej babci i zostać aktorką. Obecnie studiuje na II roku na warszawskiej filmówce. Jak przyznała, nie mogło być inaczej. Do aktorstwa młodą dziewczynę przekonywała mama. Gdy ta zdała egzaminy na uczelnię, babcia była niezwykle dumna. Obecnie z chęcią pomaga wnuczce przy trudnych scenach, dzieląc się swoim doświadczeniem. Niedawno Karolina wyznała w Dzień Dobry TVN, że dzięki studiom jej relacja z babcią jeszcze bardziej się pogłębiła i zacieśniła.

Agata Młynarska i jej troje wnucząt

Z biegiem lat Agata Młynarska ma coraz więcej powodów do radości, ponieważ jej rodzina stale się powiększa. 56-latka jest już babcią licznej gromadki: Heleny i Klary, których tatą jest jej starszy syn, Stanisław, córki Sylwii, Lili, która niedawno skończyła dwa lata, oraz dwójki dzieci Alicji.

Wnuki Katarzyny Grocholi

Pisarka ma dwoje wnucząt: Antoniego i Wandę. Niestety, na próżno szukać jej zdjęć z rodziną w mediach społecznościowych. Katarzyna Grochola na fotografiach, które

Anna Korcz została babcią w pandemii

Anna Korcz od niespełna dwóch lat cieszy się rolą babci. Odkąd na świecie pojawił się jej wnuczek Franciszek, życie aktorki zmieniło się o 180 stopni. Gwiazda nie ukrywa, że maluch szybko stał się jej oczkiem w głowie. - Będę go rozpieszczała. Zapowiedziałam córce, że będziemy jedli lody i lizaki - mówiła niedawno Anna Korcz w rozmowie z reporterem serwisu dziendobry.tvn.pl Oskarem Netkowskim.

Monika Olejnik - ile ma wnucząt?

Monika Olejnik jest mamą 37-letniego Jerzego. Dziennikarka ma pięcioletniego wnuka i trzyletnią wnuczkę. Niestety, w sieci nie znajdziemy ich wspólnych zdjęć. Gwiazda bardzo dba o prywatność swoich bliskich.

Dzień Dziadka - kiedy obchodzimy?

Dzień Dziadka w Polsce obchodzi się zaraz po Dniu Babci - czyli 22 stycznia. W dniu tym zazwyczaj składa się życzenia, wręcza laurki oraz przygotowuje różnego rodzaju spotkania i pokazy artystyczne wnucząt, zwłaszcza w przedszkolach. Co do pochodzenia święta, wciąż nie ma pewności, możliwe, że narodziło się w związku z ustanowieniem Dnia Babci lub zostało zapożyczone ze Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz, Tomasz Urbanek/ East News

Pozostałe wiadomości