Gwiazdy

Najbardziej znane bliźnięta w show- biznesie. Zobacz, kto wspólnie robi karierę

Gwiazdy

Aktualizacja:
bracia Golec

27 sierpnia obchodzony jest Dzień Spieczonego Bliźniaka, a 19 maja Ogólnopolski Dzień Bliźniąt. W naszym show-biznesie jest kilka gwiazd, które mogą pochwalić się bliźniaczym rodzeństwem. W wielu przypadkach wspólnie podbijają salony.

Obchodzony 27 sierpnia Dzień Spieczonego Bliźniaka to coroczny zjazd bliźniaków, trojaczków, a także czworaczków z Polski i zza granicy. Odbywa się on w Czarnkowie od 1998 roku.

Znani bliźniacy w polskim show-biznesie

Paweł i Łukasz Golcowie to chyba najbardziej znani bliźniacy w Polsce. Tworzą wspólnie zespół Golec uOrkiestra, a tak naprawdę od zawsze szli ramię w ramię. Siedzieli w jednej ławce w szkole, a później w akademiku mieszkali w tym samym pokoju. Kilka lat temu w rozmowie z magazynem VIVA! wyznali, że nawet ich dzieci potrafią się pomylić i zawołać "tato" do wujka.

Dlaczego rodzeństwo może być bardzo różne?
Dlaczego rodzeństwo może być bardzo różne?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Znani są także Jarosław i Jacek Kretowie. Choć w tym przypadku nie można mówić o takiej zażyłości, jak u braci wymienionych wyżej. Jarosław jest prezenterem pogody, a Jacek gra w zespole "Poparzeni Kawą Trzy". Są bardzo podobni do siebie, ale od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu.

Kolejny znany duet, to duet aktorski, a mowa o braciach Mroczkach. Marcin i Rafał od lat występują w jednym serialu. Tu podobieństwo jest ogromne, ale wytrawne oko dostrzeże pieprzyk na brodzie Marcina, szparę między zębami czy to, że jest wyższy o dwa centymetry od brata.

Marcin Żewłakow i jego brat Michał wprowadzali kibiców w zakłopotanie, kiedy razem pojawiali się na boisku. Trudno było ich odróżnić! Piłkarze przez lata byli obiektem westchnień pań i bywalcami salonów.

Bartosz KRUPA/East News

Wśród gwiazd młodego pokolenia także są bliźniacy. Tu warto wspomnieć o braciach Zdrójkowskich. Adam i Kuba są aktorami i właściwie dorastali na naszych oczach.

W polskim show-biznesie nie brakuje też sióstr bliźniaczek. Zuzanna i Tamara Kołodziejczyk zasłynęły kilka lat temu. Zuza wygrała jedną z edycji programu "Top Model", a jej siostra zajmuje się fotografią. Bardzo się wspierają, co widać w ich mediach społecznościowych.

Piotr Blawicki/East News

Na salonach, kiedy jeszcze było to możliwe, zachwycały urodą także Paulina i Karolina Chapko. Obie są aktorkami, na co dzień bardzo się wspierają i są ze sobą blisko. Grają w różnych produkcjach, z czego cieszą się widzowie, bo naprawdę bardzo trudno je odróżnić.

Kamil Piklikiewicz/East News

Znane bliźniaki na świecie

W tym zestawieniu niewątpliwie należy zacząć od Mary-Kate i Ashley Olsen, które podbiły serca widzów grając w filmach komediowych. Na ekranach pojawiły się już jako kilkulatki. Dorosłe siostry zajęły się modą.

Fani muzyki na pewno nie zapomnieli, że istniał kiedyś zespół Tokio Hotel, a grali w nim bliźniacy. Tom i Bill Kaulitz przez długi czas byli idolami nastolatek.

Popularne gwiazdy, które mają bliźniacze rodzeństwo, ale nie jest ono znane, to Scarlett Johansson, Ashton Kutcher, Gisele Bundchen czy Kiefer Sutherland. Brat bliźniak Justina Timberlake'a zmarł tuż po narodzinach. Podobnie jak brat Elvisa Presleya. Elvis przyszedł na swiat 35 minut po swoim bracie.

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Viphoto/ East News

Pozostałe wiadomości