Gwiazdy

"Za duży na bajki" - film dla całej rodziny. "Wydaje mi się, że to jest idealna rola dla mnie"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Czy można być za dużym na bajki?

18 marca na ekrany kin wchodzi film Kristoffera Rusa pt. "Za duży na bajki". To historia chłopca, który musi stawić czoła trudnym tematom, robiąc tym samym wielki krok w dorastanie. Opowieść ta w niezwykły sposób budzi wrażliwość. O tym, czy można być za dużym na bajki i jakie zdanie na ten temat mają aktorzy, rozmawiała Sandra Hajduk-Popińska.

"Za duży na bajki". Obsada filmu

W rolach głównych występują dziecięce odkrycia aktorskie: Maciej Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska, a partnerują im Karolina Gruszka, Dorota Kolak oraz Andrzej Grabowski.

- Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ poznałem wielu niesamowitych ludzi, tak naprawdę całą ekipę. Jestem naprawdę bardzo dumny z siebie - mówi Maciej Karaś. - Powiem, że się grało naprawdę wyśmienicie, pani Dorota i pani Karolina, myślałem, że one będą jakimiś takimi poważnymi aktorkami, że będą miały tak zwane ego, ale jednak były naprawdę bardzo wyluzowane i miłe dla mnie - tak swoje wrażenia ze współpracy z aktorkami na planie filmu opisuje Maciej.

- Oni nie grają, oni po prostu są sobą - komentuje grę młodych aktorów Kristoff Rus.

- Wydaje mi się, że to jest taki właśnie mój idealny odpowiednik, ponieważ ja też jestem lekko taki z nadwagą, taki puszysty. Też miałem właśnie taką historię z chorobą mamy, tylko, że w moim przypadku się nie zakończyła happy endem. Bardzo też lubię grać w gry i też kiedyś marzyłem o sporcie i wydaje mi się, że to jest taka idealna rola dla mnie właśnie - nie kryje radości młody aktor.

"Za duży na bajki" - o czym jest film i dla kogo?

Historia opowiedziana jest językiem współczesnych dzieciaków. Jej młodzi bohaterowie walczą o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym, a na drodze do zwycięstwa pasja do gier komputerowych okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłości.

- Ważne jest, żeby w takich wojennych czasach być ze swoimi dziećmi i znaleźć dla nich czas. Być może to jest jakiś pomysł na chwilę oddechu - mówi Karolina Gruszka.

Zatem czy można być za dużym na bajki?

- Myślę, że na takie bajki różne animowane czy też czytane w książkach nigdy nie jest za późno. Natomiast jeśli potraktować to jako takie pewnego rodzaju łagodne kłamstwo. To znaczy niby kłamstwo dla dobra dziecka czyli omijanie prawdy, nieporuszanie trudnych tematów, no to chyba nie jest dobry sposób na bycie z dzieckiem, na kontakt z dzieckiem i trochę o tym też jest ten film - podsumowuje aktorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości