Trzy produkcje TVN WBD docenione na US International Awards w Los Angeles. Kto otrzymał wyróżnienie?

Ewa Ewart
Źródło: Dzień Dobry TVN
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Styl na wagę złota odc. 2
Styl na wagę złota odc. 2
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński

US International Awards w Los Angeles rozdane. Dwa wyróżnienia otrzymał film Ewy Galicy "Wagnerowcy. Najemnicy Putina". Nagrodzony został także materiał Ewy Ewart "Do ostatniej kropli" oraz "Młoda Białoruś" Łukasza Rucińskiego i Patryka Szczepaniaka. TVN Warner Bros. Discovery został doceniony jako Stacja Telewizyjna Roku.

TVN Warner Bros. Discovery nagrodzony na US International Awards w Los Angeles

US International Awards to nagrody przyznawane najlepszym filmom dokumentalnym, światowym produkcjom korporacyjnym, online i do mediów społecznościowych. W tym roku TVN Warner Bros. Discovery został wyróżniony w kategorii Stacja Telewizyjna Roku. Grand Award w kategorii Filmy Dokumentalne oraz Gold Award w podkategorii Wydarzenia Bieżące otrzymał film Ewy Galicy "Wagnerowcy. Najemnicy Putina". Doceniony został również film: "Młoda Białoruś" Łukasza Rucińskiego i Patryka Szczepaniaka oraz "Do ostatniej kropli" Ewy Ewart. Wszystkie filmy zostały wyprodukowane przez TVN WBD.

Ewa Ewart nagrodzona na festiwalu w Los Angeles

Ewa Ewart, dziennikarka TVN24 i autorka filmów dokumentalnych może świętować kolejny sukces. Została uhonorowana na międzynarodowym festiwalu w Los Angeles. Otrzymała nagrodę w kategorii "środowisko naturalne, ekologia i zrównoważony rozwój" za "Do ostatniej kropli", które rozprawia o jednym z największych zagrożeń cywilizacji, czyli narastającym kryzysie niedoboru wody pitnej.

Ten dokument pokazuje globalne koszty i konsekwencje niszczenie przyrody, które ponosimy "w imię postępu". W kilku słowach można napisać, że jest to historia o "bezsilności i desperacji, ale też o determinacji i nadziei". To opowieść nie tylko o ratowaniu środowiska naturalnego, ale także o ludziach, którzy podjęli się tego. Film dokumentalny "Do ostatniej kropli" był realizowany w Kanadzie, Holandii, Szwajcarii, Albanii, Polsce oraz we Włoszech. Autorami zdjęć są Mateusz Kruszelnicki i Wiktor Strumiłło (dron). Koproducentem jest TVN24.

- Większość naszej planety, bo aż 70 procent, stanowi woda. Jednak woda pochodząca z rzek, której potrzebujemy jako ludzie do tego, aby przetrwać i funkcjonować, to tylko jeden procent z tej powierzchni - podkreślała Ewa Ewart w rozmowie z tvn24.pl.

"Wagnerowcy. Najemnicy Putina" - dwie nagrody na US International Awards 2023

Film Ewy Galicy "Wagnerowcy. Najemnicy Putina" otrzymał Grand Award w kategorii Filmy Dokumentalne oraz Gold Award w podkategorii Wydarzenia Bieżące. Dokument opowiada o działalności Grupy Wagnera, która powstała w 2014 roku. To prywatna armia powiązana z rosyjskim wywiadem, stworzona przez Jewgienija Prigożyna, nazywanego "kucharzem Putina". – Dajemy widzom wyjątkowy dokument. Ewa Galica przemierzyła pół Europy i wykonała niezwykłą dziennikarską pracę. Dotarła do najemników, którzy uciekli z grupy Wagnera i zdecydowali się opowiedzieć o tajemnicach oraz metodach działania tej zbrodniczej organizacji. - mówił Jarosław Jabrzyk, redaktor naczelny "Superwizjera" oraz producent filmu. 

US International Awards 2023 - "Młoda Białoruś" nagrodzona

"Młoda Białoruś" Łukasza Rucińskiego i Patryka Szczepanika otrzymała Silver Award w podkategorii Zagadnienia Polityczne i Międzynarodowe. Film dokumentalny przedstawia historię Białorusinów, którzy uciekli do Polski w 2020 roku po sfałszowanych przez Alaksandra Łukaszenkę wyborach prezydenckich.

- Przyjrzeliśmy się życiu młodych Białorusinów w Polsce, tych, którzy uciekli z kraju będącym pod reżimem Łukaszenki. Ich życie jest trochę w rozkroku, z jednej strony muszą sobie ułożyć w Polsce życie na nowo, z drugiej strony muszą walczyć o niepodległość swojej ojczyzny, co jest niezwykle trudne, bo robią to tutaj - opowiadał w Dzień Dobry TVN Łukasz Ruciński, reżyser filmu.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie