Ewa Ewart

  "Naprawdę byłam o krok".

  Kasia Kowalska w rozmowie z Ewą Ewart opowiedziała o doświadczeniu z psychodelikami zażywanymi w celach terapeutycznych. Piosenkarka szczegółowo opisała, co zobaczyła podczas sesji ayahuaski. Jak zaznaczyła, s

  "To jest człowiek, który nie dopuszcza pojęcia przegranej"

  W Dzień Dobry TVN Ewa Ewart opowiedziała nam o filmie dokumentalnym "Klątwa obfitości", który opowiada historię i przedstawia kulisy nicjatywy Yasuni. Na czym polegał ten rewolucyjny pomysł uratowania przed zniszczeniem unikalnego, na skalę globalną, ekosystemu lasu Yasuni, w którym odkryto złoża ropy naftowej? Czy udało się ocalić przyrodę? Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć ten dokument? Zobaczcie.

  Quinoa, czyli komosa ryżowa, w kuchni jest bardzo wszechstronna. Udowodniły to: dziennikarka Ewa Ewart i prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska. Przygotowały w kuchni Dzień Dobry TVN: sałatkę z kaszą quinoa i tuńczykiem, rozgrzewającą zupę z dyni z kaszą quinoa oraz kaszę quinoa na słodko.

  Długotrwały stres negatywnie wpływa na nasze zdrowie, dlatego prowadząca cykl "Naturalnie" Agnieszka Cegielska i instruktorka jogi Karolina Murdzia pokazały w Dzień Dobry TVN sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Marcin Prokop zdradził, co robi po intensywnym treningu na siłowni. Możecie być zaskoczeni :)

  Jest najbardziej utytułowaną polską dokumentalistką. Rozmawiała m.in. z Borysem Jelcynem, a za swój dokument "Dzieci Biesłanu" otrzymała nominację do nagrody Emmy. Przez 20 lat pracowała w telewizji BBC. Jednak karierę dziennikarską zaczynała pracując dla hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE, gdzie poznała Sylvię Odoris – swoją mentorkę i przyjaciółkę. W Dzień Dobry TVN zapraszamy na spotkanie z Ewą Ewart!

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN to o czym głośno: światowe media żyją przemianą Bruce'a Jennera w Caitlyn Jenner - porozmawiamy, jakie to uczucie być więźniem własnego ciała. Oprócz tego: Ewa Ewart - najbardziej utytułowana polska dokumentalistka w Madrycie, w miejscu, gdzie się wszystko zaczęło. A także jedna z ulubionych aktorskich twarzy - Piotr Cyrwus nie tylko o życiu po byciu Ryśkiem. Zaczynamy o 8.30!

  Ewa Ewart to uznana polska dokumentalistka. W niedzielę w Dzień Dobry TVN powie nam o swoich autorytetach i życiu w Madrycie - miejscu, gdzie wszystko się zaczęło...

  Dwie polskie reżyserki zostały nagrodzone na World Media Festival 2015 w Hamburgu. Film Ewy Ewart „Zdobyć miasto" otrzymał złoto w kategorii „Historia", a Małgorzaty Łupiny „Trzy na godzinę" - w kategorii „relacje międzyludzkie i wartości". W Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Łupinę. Dlaczego postanowiła nagrać film o gwałconych kobietach w Indiach? W jaki sposób wybiera tematy do reportaży? Co jest najtrudniejsze w robieniu filmów dokumentalnych? Co się stało z bohaterkami jej reportażu?

  "Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach" - honor to pojecie moralne, niematerialny byt. Był cechą rycerzy, dziś rzadko spotykany. Być honorowym to m.inn. umieć przyznać się do błędu, dotrzymać danego słowa, bronić słabszych i nie klękać przed silniejszymi. Czy w polityce honorowe zachowanie jest możliwe? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: dokumentalistka i reżyserka Ewa Ewart oraz Henryka Krzywonos.