Ewa Ewart nagrodzona na amerykańskim festiwalu. "Chciałabym, żeby ten film poruszył i zainspirował"

Ewa Ewart
Źródło: Dzień Dobry TVN
Godzina dla Ziemi - problem deficytu wody na świecie
Godzina dla Ziemi - problem deficytu wody na świecie
Filmowe i serialowe hity 2022
Filmowe i serialowe hity 2022
Polscy twórcy wybierają film i serial roku
Polscy twórcy wybierają film i serial roku
Michael Imperioli i F. Murray Abraham w serial “Biały Lotos”
Michael Imperioli i F. Murray Abraham w serial “Biały Lotos”
Jak seriale wpływają na nasze życie?
Jak seriale wpływają na nasze życie?
Wampiry w filmach i serialach…
Wampiry w filmach i serialach…
Nowy film o Whitney Houston
Nowy film o Whitney Houston
Za co kochaliśmy Whitney Houston?
Za co kochaliśmy Whitney Houston?
Kobiety w filmie
Kobiety w filmie
Wielki powrót filmowych hitów
Wielki powrót filmowych hitów
Historie oparte na faktach
Historie oparte na faktach
„Jednym głosem” aktorzy i twórcy mówią jednym głosem
„Jednym głosem” aktorzy i twórcy mówią jednym głosem
Spektakularne kostiumy filmowe
Spektakularne kostiumy filmowe
1994 – rok kulturowy dla kina
1994 – rok kulturowy dla kina
Ewa Ewart została nagrodzona podczas amerykańskiego festiwalu Hot Springs International Women's Film Festival. Jury wyróżniło jej dzieło "Do ostatniej kropli" w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. O czym opowiada?

Ewa Ewart nagrodzona

"Do ostatniej kropli" Ewy Ewart został uznany Najlepszym Filmem Dokumentalnym 9. edycji Hot Springs International Women's Film Festival. Produkcja pokazuje, jakie są globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody "w imię postępu". To opowieść o bezsilności i desperacji, ale też o determinacji i nadziei. Opowiada nie tylko o rzekach, ale także o ludziach, którzy starają się ratować rzeki oraz uświadamiać, dlaczego problem jest tak ważny.

- Chciałabym, żeby ten film poruszył i zainspirował. A jego bohaterowie i opowiedziane w nim historie zmuszały do innego spojrzenia na rzeki niż to, które nas cechowało przez większość naszej wspólnej historii - powiedziała w rozmowie przed premierą dokumentu Ewa Ewart. - Mam nadzieję, że ten film okaże się wkładem w działania coraz większej liczby ludzi, którzy mają świadomość powagi sytuacji i zagrożeń, jakie stworzyliśmy na własne życzenie, i starają się temu przeciwstawiać - tłumaczyła.

Zdjęcia do dokumentu powstawały w Kanadzie, Holandii, we Włoszech, Szwajcarii, Albanii oraz Polsce. Ich autorami są Mateusz Kruszelnicki i Wiktor Strumiłło, operatorzy TVN24. Stacja jest koproducentem dokumentu. Film można obejrzeć w serwisie TVN24 GO.

Hot Springs International Women's Film Festival. Co warto wiedzieć o festiwalu?

Hot Springs International Women's Film Festival stworzył amerykański producent Bill Volland. Jego celem jest promocja kobiet filmowców i artystek, a także wzmocnienie ich głosu w branży pełnej nierówności. Wyróżnienie mogą otrzymać tylko te produkcje, w których kobiety zajmują co najmniej jedno kluczowe stanowisko produkcyjne. Zgłaszać można również filmy stworzone przez mężczyzn, w których głównym bohaterem jest kobieta lub ich historia skupia się na paniach.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości