Gwiazdy

TVN Style świętuje 18. urodziny. Jak powstała stacja?

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Jedna z najchętniej oglądanych stacji lifestylowych w Polsce obchodzi osiemnaste urodziny! Jak to wszystko się zaczęło? Który z programów oglądał się najlepiej w historii kanału? To "Pani Gadżet" czy "Miasto kobiet" jest rekordzistą, jeżeli chodzi o liczbę wyprodukowanych odcinków? 

Jak powstało TVN Style?

Wszystko zaczęło się 1 sierpnia 2004 roku o godzinie 20.00. To właśnie wtedy stacja wyemitowała swój pierwszy program "Miasto kobiet". W roli prowadzących zadebiutowały w tym czasie: Marzena Rogalska, Beata Sadowska i Joanna Horodyńska. Od tamtej pory "Miasto kobiet" stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych propozycji programowych kanału. Jest też serią z największą liczbą wyprodukowanych do tej pory odcinków. Powstało ich aż 663! Już we wrześniu widzowie będą mogli zobaczyć kolejne premierowe wydania tej kultowej audycji z Marzeną Rogalską oraz Aleksandrą Kwaśniewską w roli prowadzących. 

Gwiazdy TVN Style

W trakcie osiemnastu lat na antenie TVN Style swoje programy prowadziło wiele osobowości telewizyjnych. Jolanta Kwaśniewska dała widzom "Lekcję stylu", a odcinek w którym pokazywała jak poprawnie zjeść ptysia zyskał status kultowego. Polacy zaczęli czytać etykiety różnych produktów, dzięki dziennikarce Katarzynie Bosackiej i serii jej programów "Wiem, co jem". Przez 13 lat niesamowite rozmowy z największymi osobowościami ze świata kultury, sportu czy polityki prowadziła Magda Mołek. "W roli głównej" wystąpili między innymi: Sharon Stone, Agnieszka Holland, Maryla Rodowicz, Robert Lewandowski czy Ewa Chodakowska.

Wszyscy pamiętają też "Magiel towarzyski", w którym dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska wraz z Tomaszem Kinem przez wiele lat w bezkompromisowy sposób mówili o kulisach świata kultury i show - biznesu. To właśnie w TVN Style, 10 lat temu zadebiutowała Małgorzata Rozenek - Majdan w "Perfekcyjnej Pani domu", a Izabela Janachowska poprowadziła swój pierwszy program o tematyce ślubnej "I nie opuszczę cię aż do ślubu" (2015 r.). 

Gwiazdy programu "Gogglebox. Przed telewizorem"

Sylwia Bomba o pracy na planie Googleboxa
Sylwia Bomba o pracy na planie GoogleboxaDzień Dobry TVN/x-news
wideo 2/3

Z TVN Style związane były też: Paulina Młynarska, Anna Maruszeczko, Agnieszka Woźniak - Starak, Dorota Zawadzka, Jolanta Pieńkowska, Paulina Krupińska, Urszula Chincz, Anna Orłowska czy Maja Sablewska. Od lat ze stacją współpracuje też dziennikarka Dorota Wellman ("Ten jeden dzień", "Miasto kobiet", "Czytam, bo lubię"). Obecnie na antenie TVN Style można oglądać jej program "Inspirujące kobiety", w którym odkrywa przed widzkami sylwetki niezwykłych Polek, które mają odwagę zmieniać świat, nie tylko ten wielki, ale też własny. Jesienią w ofercie programowej stacji będzie można też znaleźć kolejny sezon programu "Bez tabu" Agaty Młynarskiej, w którym dziennikarka nie boi się rozmawiać na ważne i kontrowersyjne kobiece tematy. 

Na zaproszenie TVN Style przyjeżdżało do Polski wiele gwiazd światowego formatu. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak: Nigella Lawson, Anthea Turner, Gok Wan czy Trinny i Susannah. Niektórzy z nich nagrywali w naszym kraju lokalne wersje swoich programów. W słynnym "Trinny i Susannah ubierają Polskę" brytyjskie stylistki odwiedziły kilka polskich miast, udowadniając kobietom, że każda z nich może przejść metamorfozę i poczuć się naprawdę atrakcyjnie. Polska jest jednym z niewielu krajów poza Wielka Brytanią, gdzie swoje programy nagrywa Gok Wan, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać ("Stylowe rewolucje Goka").

Rekordziści TVN Style

Najdłużej nadawanym programem w historii stacji jest "Pani Gadżet". Anna Nowak - Ibisz prowadzi go nieprzerwanie od 2011 roku, a już jesienią będzie można zobaczyć premierowe odcinki 24. sezonu tej rekordowej audycji. To nie jest jedyny rekordzista! Programem, który przyciągnął największą liczbę widzek w historii stacji był prowadzony przez Dorotę Szelągowską "Dorota Was urządzi" (SHR 16-49, 5,48%, AMR 232983). 

TVN Style, poza rozrywką na najwyższym poziomie, oferuje widzkom również wybór najlepszych filmów dokumentalnych. Wśród nich znalazły się także autorskie dokumenty stacji, w tym nagradzane na światowych rynkach, m.in. “Klonowanie, sposób na nieśmiertelność", "Trzy na godzinę", "Prasowanie piersi" czy "Obsesja doskonałości" (w reżyserii Małgorzaty Łupiny). 

TVN Style od lat utrzymuje pozycję lidera kanałów lifestylowych, osiągając najwyższe wskaźniki zarówno pod względem udziałów (SHR%), zasięgu (COV%) oraz średniej minutowej oglądalności (AMR%). Natomiast wśród kanałów kobiecych stacja TVN Style pozostaje numerem jeden już od 18 lat, utrzymując przewagę wyników oglądalności zarówno w tygodniu, jak też w weekendy.

Widzki TVN Style stanowią ponad 70% odbiorców kanału. Jest to przede wszystkim miejska, wykształcona widownia, podejmująca kluczowe decyzje zakupowe, między innymi dlatego TVN Style pozostaje także ulubionym partnerem wielu reklamodawców.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości