Trzy polskie gwiazdy przyjaźnią się od wielu lat. "Jest moją kochanką i umierała przy mnie"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Cielecka, Ostaszewska, Herman - przyjaźń w życiu i na planie?
Cielecka, Ostaszewska, Herman - przyjaźń w życiu i na planie?
Czwartkowy przegląd filmowy
Czwartkowy przegląd filmowy
Znają się od wielu lat, wspierają, kibicują i są dla siebie oparciem. Choć pracują w jednej branży, nigdy nie były zazdrosne o swoje sukcesy. Jak i kiedy rozwinęła się przyjaźń Magdaleny Cieleckiej, Mai Ostaszewska i Katarzyny Herman? O tym aktorki opowiedziały reporterce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej.

Cielecka, Ostaszewska i Herman szczerze o przyjaźni

Magdalena Cielecka, Katarzyna Herman i Maja Ostaszewska znają i przyjaźnią się od kilkunastu lat. W tym roku wszystkie nominowane są do Orłów. Magda za "Lęk" Sławomira Fabickiego, Maja za "Zieloną Granicę" Agnieszki Holand, a Katarzyna za drugoplanową rolę w "Doppelgangerze" Jana Holoubka.

Jakie odczucia towarzyszą aktorkom, gdy oglądają filmy ze swoimi przyjaciółkami?

- Kasię w "Doppelgangerze" widziałam na festiwalu w Gdyni. No, wspaniała, wspaniała Kasia jest w tym filmie. Dojrzała, groźna, przepiękna. Taka naprawdę femme fatale, która nie waha się ciąć w żywe ciało. Bardzo też skomplikowana, pięknie zarysowana postać. Bardzo ci tego gratuluję - powiedziała Magda Cielecka.

- Magda mnie zawsze zachwyca, od kiedy zagrałyśmy razem w teatrze i całowałam ją. Jest moją kochanką od dwudziestu ponad lat i umierała przy mnie. To jeszcze za czasów Teatru Rozmaitości. Ale "Lęku" nie widziałam jeszcze. Widziałam zaś "Zieloną Granicę" i Majka mnie też zawsze zaskakuje, bo ona potrafi się wygłupiać przed kamerą, ale potrafi też zrobić coś tak szczerze od serca. I to robi w "Zielonej Granicy". Jest w tym tak odważna, bez żadnej osłonki, bez trzymanki rzuca się do basenu na głowę z wysokości gigantycznej. A to jest film, na którym byłam z moimi dziećmi nastoletnimi, bo uważam, że każdy powinien ten film zobaczyć. Myślałam, że idę tak dla powinności patriotycznej, natomiast sprawił mi też wielką satysfakcję artystyczną i Maja go prowadziła, wiodła - opowiadała Katarzyna Herman.

Wszystkie filmy poruszają bardzo ważne tematy. Mowa w nich m.in. o kryzysie uchodźczym, eutanazji czy kradzieży tożsamości za czasów komuny.

- Jesteśmy wszystkie dojrzałymi aktorkami i też wiemy, że można różnych środków używać. Czym jestem starsza, tym coraz bardziej zachwyca mnie właśnie to, jak ktoś się wymyka temu, takiej oczywistej interpretacji. Piękna rola Magdy, genialna - oceniła Maja Ostaszewska.

Przegląd filmowy Kai Klimek. Oto najciekawsze produkcje o przyjaźni

Przyjaźń pojawia się w filmach, serialach, a także w życiu codziennym. Bowiem każdy z nas ma z pewnością obok siebie osobę, której możemy powierzyć tajemnice, porozmawiać o porażkach i sukcesach. Jakie produkcje poruszają kwestię pięknej relacji? Na pierwszy rzut Kaja Klimek przywołała Harry'ego Pottera.

- To jest seria o wszystkim, ale przede wszystkim o przyjaźni, bo jednak między Hermioną, Harrym a Ronem ta relacja jest nie do zdarcia. Tam padają nawet takie słowa Hermiony, że "przyjaźń i odwaga są dla mnie ważniejsze niż nauka i osiągnięcia" – powiedziała dziennikarka.

Kolejną propozycją jest "Klub winowajców".

- Wszyscy mają naście lat, tego nie widać w ogóle na ekranie, bo aktorzy są oczywiście starsi. Ale to jest magia kina i tutaj mamy ten taki klasyczny podział, że ktoś jest nerdem, czyli kujonem, ktoś jest klasową gwiazdą, bogatą dziewczyną, ktoś jest buntownikiem, ktoś jest dziwadłem. Jest taka ciekawa teoria o tym filmie, że oni są właściwie w czyśćcu i te rozmowy, które się toczą i ta kara, którą odbywają, jest po to, żeby ich stamtąd wypuścić i że część pójdzie do nieba, a może ktoś mógłby trafić do piekła – wyjaśniała. Jak dodała, jest to opowieść o tym, że czasami  jesteśmy w stanie się dogadać z każdym, jeśli jest taka potrzeba.

Wśród produkcji, w których pojawia się wątek przyjaźni, jest także horror "Krzyk".

- Świetnie się to ogląda, ale jakby sercem jest też to, że tam różni ludzie w różny sposób uwikłani w tej paczce przyjaciół się na sobie nawzajem mszczą – zaznaczyła gościni Dzień Dobry TVN.

Kobieca przyjaźń nie ma sobie równych. Przedstawia to film "Druhny". W relacji takiej niekiedy pojawia się zazdrość i mściwość. 

- Bywa toksycznie. Kiedy ktoś bardzo chce być druhną, tą pierwszą, najważniejszą, a ktoś inny dostaje ten tytuł, to zaczyna się rywalizacja. Film oparty jest właściwie w większości na improwizacji – zdradziła Kaja Klimek.

Filmy, o których też wspominała, to: "Parszywa dwunastka" i "Berek" - produkcja, którą już dziś o godzinie 20:00 możemy obejrzeć w TVN7.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości