Maja Herman

  Maja Herman

  Osoby nieradzące sobie z natłokiem sytuacji bardzo stresowych może dopaść załamanie nerwowe. Czym objawia się ten stan? Jak sobie z nim poradzić? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psychiatrę Maję Herman.

  Zaburzenia psychosomatyczne to dolegliwości fizyczne, które mają podłoże w psychice. Czy każda choroba może być wywołana czynnikami psychologicznymi? Czy to prawda, że w wyniku zawodu miłosnego serce może pęknąć? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: psychiatrę Maję Herman i psycholog Ewę Jarczewską-Gerc.

  Oliwia P. to młoda matka, której profil na Instagramie śledziły tysiące osób. Umieszczała na nim zdjęcia ukazujące idealne i luksusowe życie jej rodziny. Okazało się jednak, że to co widoczne było na fotografiach jest fikcją. Do internetu trafiło nagranie, na którym słychać, jak krzyczy i w przykry sposób odnosi się do swojej córeczki. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychiatrę Maję Herman, aby zapytać, dlaczego ludzie umieszczają w sieci zdjęcia, które pokazują ich lukrowany obraz odbiegający od rzeczywistości.

  Z badań CBOS wynika, że 33 proc. kobiet przyznaje się do zdrady, jednak według socjologów ta liczba może być większa, bo paniom trudno przyznać się do skoku w bok. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy specjalistę psychiatrii Maję Herman, aby zapytać, dlaczego kobiety zdradzają.

  Z danych Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że pieniądze to w związkach wciąż temat tabu. Finanse odzwierciedlają nasz status społeczny. Dlatego jak zauważyła psychiatra Maja Herman, pieniądze zawsze były, są i będą tematem krępującym. Finanse są również przyczyną wielu kłótni. Dlaczego? Czy ludzie żyjący w związku powinni mieć wspólne konto?

  Przyrodni brat Meghan Markle - Thomas napisał list otwarty do Harry'ego, w którym ostrzega księcia przed swoją siostrą i namawia go, aby odwołał ślub. Co jeszcze było w liście? Czy jego autor jest wiarygodny? Dlaczego Thomas mógł zdecydować się na ten ruch? Jakie miał relacje z Meghan, kiedy ta była mała? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z naszą reporterką Anną Senkarą i psychiatrą dr Mają Herman.

  Mówi się, że mężczyzna po 40-tce przechodzi kryzys, podczas którego kupuje sportowe auto, porzuca żonę dla młodszej kochanki i znajduje sobie nowe hobby. Czy z tym stereotypem zgadzają się goście Dzień Dobry TVN: satyryk Tomasz Jachimek, aktor Rafał Rutkowski i psycholog Maja Herman. Z jakimi problemami - ich zdaniem - mierzą się współcześni 40-latkowie?

  Aż 85 proc. pacjentów, którzy trafiają do gabinetów medycyny estetycznej to kobiety. Zabiegom poddają się też coraz młodsze osoby. Okazuje się, że dużym problemem jest to, że zabiegi wykonują osoby do tego nieuprawnione np. zamiast lekarzy kosmetyczki. Jak upewnić się, czy osoba, która chce nas odmłodzić o 10 lat na pewno jest lekarzem? Ok 20 proc. osób do 25. roku życia już korzystało z zabiegów medycyny estetycznej, a 50 proc. ankietowanych deklaruje swoją chęć do wykonania zabiegu. Czy medycyna estetyczna jest więc uzależnieniem XXI wieku? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychiatrę Maję Herman i dziennikarza Piotra Zacharę.

  Mobbing to długotrwałe, uporczywe zastraszanie i poniżanie pracownika. Osoba mobbowana czuje się przede wszystkim zastraszona i bezużyteczna. Niestety zaledwie znikoma ilość spraw sądowych kończy się po myśli poniżanego pracownika. Komu zgłaszać mobbing w firmie? Dlaczego tak trudno jest zebrać ofierze dowody? Czy nagranie pracodawcy jest dopuszczalne w polskim prawie? Co można zyskać wygrywając proces z mobbującym pracodawcą? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychiatrę dr. Maję Herman i radcę prawnego Przemysława Ligęzowskiego.

  Ciąża postrzegana jest jako jeden z najpiękniejszych okresów życia kobiety, dlatego trudno sobie wyobrazić, aby panie w stanie błogosławionym mogły mieć depresję. A jednak depresja w ciąży pojawia się i to dość często. Dlaczego? Jak się objawia? Jak ją leczyć? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psychiatrę Maję Herman i ginekolog dr Beatę Sterlińską-Tulimowską.