Gwiazdy

Tomasz Organek i białoruscy muzycy solidarni z Ukrainą. "Chwała bohaterom!"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Muzyczne wsparcie ponad granicami + występ
Muzyczne wsparcie ponad granicami + występDzień Dobry TVN
wideo 2/2

Lavon Volski i Pavel "Pasha" Tryputs to białoruscy muzycy, którzy zaprosili Tomasza Organka do wspólnej piosenki. Jest ona wyrazem wsparcia dla naszych sąsiadów. - Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom! - słyszymy w refrenie.

Lavon Volski i Pavel "Pasha" Tryputs musieli opuścić Białoruś

Białoruscy muzycy Lavon Volski i Pavel "Pasha" Tryputs od dwóch lat mieszkają w Polsce. Musieli opuścili swój kraj, ponieważ grali podczas protestów w sierpniu 2020 roku i trafili na "czarną listę".

- Moi przyjaciele z bardzo znanego na Białorusi zespołu Irdorath dostali dwa lata więzienia za to, że grali na dudach na ulicy podczas protestów. I tylko za to dostali dwa lata więzienia. Jeśli z Lavonem zostalibyśmy na Białorusi, to nie ominęłoby nas to - tłumaczył Pavel "Pasha" Tryputs w Dzień Dobry TVN.

- Białoruś kilkanaście lat jest już pod okupacją Łukaszenki, a teraz już podwójną: Łukaszenki i Rosji. To jest tragiczna sprawa, ale walczymy - dodał muzyk.

Tomasz Organek i białoruscy muzycy na rzecz Ukrainy

Tomasz Organek poznał muzyków przy okazji koncertu dla Białorusi.

- To było na Stadionie Narodowym. Później w Białymstoku graliśmy taki sam koncert. Pamiętajmy, że dwa lata temu ludzie wyszli w Mińsku i całej Białorusi, by protestować przeciwko reżimowi Łukaszenki. Dzisiaj jeszcze tragiczniejsze rzeczy się dzieją w Ukrainie - podkreślił polski wokalista.

Ostatnio białoruscy artyści zaprosili Tomasza Organka do współpracy. Muzycy zjednoczyli się, by zaśpiewać piosenkę dla walczającej Ukrainy.

- Koledzy są z Białorusi i to jest bardzo wymowne, że nagrali piosenkę po ukraińsku. Jestem tu tylko gościem - zaznaczył Organek. - Słyszy się głosy, że Białorusini sprzymierzyli się z Rosjanami, Putinem i trzeba ich wytykać palcami. To tak nie jest. Wszyscy ci wolni Białorusini, ale i Rosjanie, którzy mieszkają za granicą, w Polsce, oni się nie zgadzają z tym, co wyrabiają ich rządy. Nie należy ich skreślać i wytykać palcami, bo to są ludzie, którzy też są objęci tym reżimem i po prostu stamtąd uciekli - apelował artysta.

Zobacz występ muzyków w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości