Gwiazdy

Teatr Kamienica organizuje 13-lecie solidarnie z Ukrainą. "Chcemy wskrzesić tę chęć do życia i nadzieję"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
informacja prasowa
Emilian Kamiński

Teatr Kamienica przygotowuje urodzinowy koncert charytatywny. 13 aktorów zaśpiewa utwory o szczęściu, a całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na wsparcie uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. - Kiedy tworzyłem ten teatr, przyświecała mi myśl, że ma on nie odbierać ludziom chęci do życia - mówi Emilian Kamiński.

13. urodziny Teatru Kamienica

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru, a tym samym 13. urodzin Teatru Kamienica, 23 marca organizowany jest koncert "Szczęśliwa 13-stka". W ramach wydarzenia 13 aktorów teatru zaśpiewa utwory o szczęściu.

Zobacz wideo: Ku pokrzepieniu serc

Ku pokrzepieniu serc

Ku pokrzepieniu serc
Ku pokrzepieniu sercArchiwum prywatne
wideo 2/12

Podczas wyjątkowego koncertu, na scenie wystąpią: Joanna Liszowska, Katarzyna Ptasińska, Olga Sarzyńska, Justyna Sieńczyłło, Natalia Smagacka, Katarzyna Ucherska, Agnieszka Wielgosz i Łukasz Choroń, a także Kacper Kuszewski, Michał Meyer, Maciej Miecznikowski, Michał Milowicz oraz Robert Rozmus. Gościem honorowym wydarzenia będzie pani Maja Komorowska. Tego wieczoru w Kamienicy będzie można usłyszeć takie utwory jak między innymi:

  • "Kocham Cię życie" Edyty Geppert,
  • "Nauczmy się żyć obok siebie" Zbigniewa Wodeckiego,
  • "Wielka woda" Maryli Rodowicz,
  • " Po prostu bądź" Manaam.

- Kiedy tworzyłem ten teatr, przyświecała mi myśl, że ma on nie odbierać ludziom chęci do życia. W trudnych czasach, w obliczu tak strasznych wydarzeń, chcemy tę chęć do życia i nadzieję wskrzesić. Doskonałą okazją do tego jest Międzynarodowy Dzień Teatru i urodziny naszej Kamienicy. Choć będą one trzynaste, postaramy się w pewien sposób odczarować tę liczbę - mówi Emilian Kamiński, dyrektor naczelny i artystyczny teatru.

Teatr Kamienica solidarny z Ukrainą

Urodzinowy koncert "Szczęśliwa 13-stka" odbędzie się 23 marca (środa) o godz. 19.30. Wydarzenie ma zjednoczyć widzów, dodać otuchy i nadziei. Koncert będzie też realnym, finansowym wsparciem Ukrainy. Całkowity dochód z niego przeznaczony zostanie na Polską Akcję Humanitarną.

Bilety – cegiełki do kupienia w kasie biletowej oraz na stronie teatru.

Zobacz wideo: Razem z Ukrainą

Razem z Ukrainą
Razem z Ukrainą Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: informacja prasowa

Źródło zdjęcia głównego:  Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości