Universal Music Group zawiesza działalności w Rosji i zamyka biura

Chłopiec z namalowaną na twarzy flagą Ukrainy
Świat solidarny z Ukrainą
Źródło: Mariano Sayno/Getty Images
W związku z sytuacją, jaka ma miejsce w Ukrainie, coraz więcej firm wycofuje się z rosyjskiego rynku. 8 marca 2022 r. wytwórnia Universal Music Group dołączyła do tego grona. Wystosowała oświadczenie na temat zawieszenia swojej działalności oraz zamknięcia biur na terenie Rosji.

Firmy rezygnują z działalności na terenie Rosji

Od 24 lutego w Ukrainie trwa wojna. Firmy solidaryzując się z państwem, będącym ofiarą inwazji, postanowiły wycofać się z rosyjskiego rynku. Zareagowały już branże spożywcze, samochodowe, modowe. Sprzedaż w Federacji Rosyjskiej wstrzymały największe europejskie koncerny.

Zajęcia dla dzieci z Ukrainy
Źródło: Dzień Dobry TVN

Ze współpracy wycofała się także branża muzyczna. Wytwórnia Universal Music Group wydała oświadczenie i oznajmiła, że zawiesza wszelką działalność na terenie Rosji.

Universal Music Group – oświadczenie

- W trybie natychmiastowym zawieszamy wszelką działalność na terenie Rosji oraz zamykamy tamtejsze biura - czytamy w oficjalnym komunikacie UMG. - Apelujemy, by niezwłocznie zakończyć przemoc w Ukrainie. Dołączamy do międzynarodowych sankcji oraz razem z naszymi pracownikami i artystami współpracujemy z organizacjami z wielu krajów, angażując się w pomoc humanitarną, jak i wsparcie dla uchodźców - poinformowała firma.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mariano Sayno/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości