Gwiazdy

Syn znanego muzyka trafił do szpitala. U czterolatka stwierdzono wtórne utonięcie

Gwiazdy

Autor:
wac//az/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl, Instagram
Charlie Simpson

Charlie Simpson opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie podpiętego do medycznej aparatury syna. Wokalista zespołu Fightstar poinformował, że dziecko trafiło do szpitala z objawami wtórnego ujęcia. - Chciałem podzielić się przerażającym doświadczeniem w nadziei, że jeśli pomoże to chociaż jednej osobie uniknąć podobnej sytuacji, to będzie warto - napisał muzyk.

Syn Charliego Simpsona trafił do szpitala

Charlie Simpson podzielił się z fanami zatrważającą informacją. Jego czteroletni syn trafił do szpitala na kilka dni. Gitarzysta i wokalista zespołu Fighstar opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać czterolatka podłączonego do medycznej aparatury.

- Chciałem podzielić się przerażającym doświadczeniem, które przeżyliśmy ostatnio z moim najmłodszym synem Jago w nadziei, że jeśli pomoże to chociaż jednej osobie uniknąć podobnej sytuacji, to będzie warto (...). U Jago zdiagnozowano wtórne utonięcie (...). To była najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek przeżyliśmy. Najstraszniejsze jest to, że gdybyśmy nie zabrali go do szpitala, wynik mógłby być zupełnie inny - napisał muzyk w instagramowym poście.

Syn Charliego Simpsona z objawami wtórnego utonięcia

Brytyjski artysta szczegółowo opisał incydent, przez który dziecko znalazło się pod opieką lekarzy. Chłopiec zakrztusił się wodą w trakcie kąpieli w basenie. Rodzice wyciągnęli go z wody i nie zauważyli znaczących zmian w jego samopoczuciu. Dopiero po kilku godzinach malec stał się ospały i zaczął wymiotować.

Początkowo u czterolatka stwierdzono zatrucie pokarmowe. Charlie Simpson miał jednak w pamięci moment, kiedy jego syn kaszlał w hotelowym basenie. Przekazał tę informację lekarzowi, dzięki czemu maluch został skierowany do szpitala. Tam przeprowadzono szereg badań, które wykazały obecność wody w płucach.

- Jestem bardzo wdzięczny za niesamowitą opiekę, jaką otrzymał - podsumował członek zespołu Fighstar.

Wtórne utonięcie - czym jest?

Wtórne utonięcie spowodowane jest masywnym obrzękiem płuc, do którego dochodzi w czasie od 15 minut do 72 godzin od uratowania tonącego. Warto pamiętać o tym, że powikłanie może na początku nie dawać niepojących objawów.

- To nie jest tak, że to się dzieje w ciągu godziny, to powoli narasta. Będzie się pojawiać niepokój, widać będzie przyśpieszony oddech, starsze dzieci mogą zgłosić problem z oddychaniem. Przy fazie, gdzie dziecko jest mocno niedotlenione, będą zaburzenia świadomości, ospałość. Trzeba zwracać uwagę, czy dziecko zachowuje się normalnie, jak zawsze, czy zachowuje normalną aktywność fizyczną, czy jest w stanie biegać, skakać, bawić się - mówił w wywiadzie dla TVN24 specjalista chorób płuc, Marcin Bednarek.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:wac//az/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl, Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Jim Dyson/Contributor/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości