Gwiazdy

Shakin' Stevens zapowiada wyjątkowy album. Co słychać u wokalisty słynnego "Merry Christmas Everyone"?

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Shakin’ Stevens zapowiada wyjątkowy album

Shakin’ Stevens, a właściwie Michael Barratt, wokalista, autor tekstów, twórca jednych z największych przebojów lat 80. W grudniu wszędzie rozbrzmiewa jego najbardziej popularny utwór  "Merry Christmas Everyone". Co artysta myśli po latach o świątecznym singlu, co najlepiej wspomina podczas wizyt w Polsce i jaką niespodziankę przygotował dla fanów? O tym z gwiazdą rozmawiała Sandra Hajduk-Popińska. 

Świąteczna piosenka, którą śpiewa cały świat - "Merry Christmas Everyone"

Świąt nie wyobrażamy sobie bez muzycznej oprawy. Do światowych hitów zalicza się m.in. utwór "All I want for Christmas is you" Mariah Carey oraz "Marry Christmas Everyone" Shakin’ Stevensa. Jak ta piosenka stała się tak popularna?

- Napisał ją Bob Heatlie i od razu, kiedy ją usłyszałem, pomyślałem, że to będzie hit. Tam wszystko się zgadza, początek i środek melodii. Jest dobrze wykończona, ma wszystkie składniki świątecznego przeboju, powiedział wokalista. Następnie dodał, że utwór ten śpiewa każdego roku, gdyż w okresie świątecznym telewizje proszą go o występ - powiedział Shakin' Stevens.

Oprócz świątecznego singla artysta stworzył także wiele piosenek, które nuciły miliony fanów. Jak przyznał, ciężko jest mu wybrać jeden utwór najważniejszy  w jego karierze. Wokalista wraca jednak uwagę na to, co podoba się fanom. Podczas koncertów zauważył na przykład, że słuchacze najlepiej bawią się w rytm porywających to tańca melodii.

Za każdym razem, kiedy występowałem w Polsce, to widziałem i czułem, że wszyscy potrzebują poruszania, że coś ich porwie. Podobało mi się to bardzo. To było wspaniałe. Ludzie chcieli być częścią tych występów.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Shakin' Stevens porównywany do Elvisa

Ludzie wiele razy porównywali wokalistę do Elvisa Presleya. Shakin’ przyznał, że było to pokłosie zaangażowania się w projekt z muzyką artysty. – robiłem to przez jakieś 19 miesięcy. Dwa występny w piątki, dwa w soboty. To była dobra rzecz. Śpiewałem wtedy z zespołem Sunsets - wspomina wokalista w rozmowie z DDTVN.

W pewnym momencie skończyły się możliwości na wspólne występy. Artysta porzucił zespół i wystąpił w musicalu Jacka Gooda "Elvis"!

- To był dobry moment, dużo mi to dało - dodał Shakin' Stevens.

Shakin' Stevens. Nowy album wyczekiwany przez fanów

Już niebawem ukaże się kolejny album znanego wokalisty. Czego możemy spodziewać się tym razem?

- Pracujemy nad nowym albumem, będzie tam piosenka o mojej mamie, o moim wujku, ale także zaśpiewam o globalnym ociepleniu. Trochę odniosę się do czasów covidowych. Trochę wzruszająco, ale nie jakoś bardzo głęboko - podsumował Shakin' Stevens.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości