Gwiazdy

Matteo Bocelli wydał swój pierwszy solowy singiel. "Artysta musi być wszechstronny"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Talent Bocellich z pokolenia na pokolenie

Pierwsze kroki w muzycznej karierze Matteo Bocelli stawiał u boku swojego ojca, Andrei Bocelliego. Teraz syn cenionego śpiewaka operowego postanowił zachwycić świat samodzielną twórczością. W 2021 roku ukazał się jego pierwszy solowy singiel. Artysta zaprezentował utwór "Solo" na scenie Dzień Dobry TVN.

Matteo Bocelli o muzycznej karierze

Matteo Bocelli jest potomkiem jednego z najsłynniejszych włoskich śpiewaków operowych. Nie dziwi zatem fakt, że wyjątkowe zdolności wokalne młodego artysty stały się przepustką do wielkiej kariery. Syn Andrei Bocelliego w wieku 7 lat zaczął uczyć się grać na fortepianie, jednak z upływem lat zrozumiał, że jego największą pasją jest śpiew. Ojciec i syn nagrali w 2018 roku piosenkę "Fall on me", która znalazła się między innymi na ścieżce dźwiękowej filmu "Dziadek do orzechów. Cztery królestwa". Teraz utalentowany 24-latek postanowił skupić się na samodzielnej twórczości.

- Właściwie od 3 lat pracuję nad swoimi projektami. Teraz wreszcie mam pierwszy singiel, wypuszczony na rynek we wrześniu - wyjaśnił Matteo Bocelli, jednocześnie podkreślając, że od czasu do czasu znajduje oparcie w znanym ojcu.

- Kiedy pracuję nad swoją muzyką, oczywiście pracuję sam, z kompozytorami, którzy ze mną współpracują, ale jeżeli wydaje mi się, że w piosence jest coś wyjątkowego, to faktycznie wtedy proszę tatę o opinię. Wydaje mi się, że każdy artysta ma swój własny rodzaj wrażliwości. Jeżeli piosenka jest wyjątkowa, to taki artysta potrafi to odczuć - ocenił muzyk.

Matteo Bocelli - artysta wielu talentów

Matteo Bocelli może poszczycić się licznymi sukcesami. Co ciekawe, artysta próbował swoich sił nie tylko w branży muzycznej. Miał także szansę poznać bliżej wielki świat mody, a wszystko to za sprawą współpracy ze znanymi markami odzieżowymi.

- Myślę, że artysta w dzisiejszych czasach musi być wszechstronny. Oczywiście, śpiewanie to jest moja pierwsza, największa pasja, ale warto być otwartym na inne rzeczy, chociażby na pracę jako model. Jeżeli miałbym szansę wystąpić w filmie pełnometrażowym, też chętnie bym to zrobił - wyznał 24-latek.

W ostatnim kwartale 2021 roku swoją premierę miał pierwszy solowy singiel młodego artysty. "Solo" to niezwykle emocjonalna piosenka o utraconej miłości, swoisty obraz tęsknoty za ukochaną osobą. O niepowtarzalnym charakterze utworu stanowi melodyjny głos jego wykonawcy, ale także akompaniament orkiestrowych aranżacji i dźwięków fortepianu.

Matteo Bocelli w piosence "Solo". Zobacz wideo:

Matteo Bocelli w piosence „Solo”
Matteo Bocelli w piosence „Solo” Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/Dzień Dobry TVN Online

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości