Gwiazdy

Serena Williams wraca na kort. Czy Iga Świątek zagra z legendą?

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Hładki
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Tą wiadomością żyje cały świat tenisa. Serena Williams otrzymała od organizatorów Wimbledonu "dziką kartę". Czy podczas turnieju zmierzy się z Igą Świątek, aktualną liderką światowego rankingu? O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

Serena Williams wraca do gry

Serena Williams - jedna z najwybitniejszych tenisistek w historii - po długiej przerwie związanej z kontuzją wraca na kort. W mediach społecznościowych zapowiedziała, że wystartuje w zbliżającym się turnieju na Wimbledonie.

- Po roku niegrania jest decyzja o tym, że 27 czerwca znów ją zobaczymy na trawiastych kortach Wimbledonu. Warto dodać, że ona w sumie wygrała w trakcie całej swojej długiej kariery 23 turnieje wielkoszlemowe, 7 Wimbledonów - mówił Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

Serena Williams dostała "dziką kartę". Czy zagra z Igą Świątek?

Serena Williams była liderką światowego rankingu. Z powodu przerwy w grze spadła na 1208 miejsce. By znaleźć się w turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu, potrzebowała "dzikiej karty".

- Organizatorzy takiego turnieju mają prawo - uznanej zawodniczce, która z jakiegoś powodu nie mogła grać albo miała zamrożone punkty rankingowe - dać dziką kartę. Później następuje losowanie, z kim ona zagra. Te najlepsze zawodniczki, które cały czas uczestniczą w turniejach, są rozstawiane w zależności, ile mają punktów, które mają miejsce na liście WTA - tłumaczył Mateusz Hładki.

Amerykańska gwiazda sportu swoją walkę w turnieju rozpocznie już od pierwszej rundy. W losowaniu może więc trafić na Igę Świątek, liderkę światowego rankingu tenisistek. To byłoby niezwykłe widowisko dla miłośników tenisa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Adam Davy - PA Images/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości